دوشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، ساعت آغاز افتتاحیه جام جان باختگان اعلام شد در 5 ساعت قبل منتشر شده است .
»   نماینده زرتشتیان  »   نماینده زرتشتیان: احترام به انسانیت روند پیشرفت کشور را شتاب می بخشد
939 بازدید
۱۸ آبان ۱۳۹۵ , ساعت ۱۳:۲۱
نماینده زرتشتیان: احترام به انسانیت روند پیشرفت کشور را شتاب می بخشد

نماینده زرتشتیان: احترام به انسانیت روند پیشرفت کشور را شتاب می بخشد

دکتر اسفندیار اختیاری در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه هر چه احترام به انسانیت بیشتر باشد روند پیشرفت کشور نیز پرشتاب‌تر خواهد بود اما هر قدر بخواهیم به این احترام آسیب بزنیم مانع رشد و پیشرفت کشور شده‌ایم. به مدیران کشور یاداوری کرد که احترام به پیروان ادیان الهی در بدنه جامعه نهادینه شده است پس کسانی که در رده مدیریتی کشور قرار دارند باید با حساسیت ویژه‌ای به این موضوع توجه کنند و مراقب باشند در این دام نیفتند و موجبات تفرقه را فراهم نکنند

نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی که از غرفه ایسنا در بیست و دومین نمایشگاه مطمبوعات بازدید می کرد در مورد جایگاه پیروان ادیان الهی در اداره کشور گفت: نباید موضوع پیروان ادیان الهی، قومیت ها و نژادها را صرفا به معاون یا دستیاری در دولت و استانداریها محدود کنیم بلکه اگر افرادی از این جوامع قابلیت تاثیرگذاری در کشور در ابعاد مختلف را دارند، باید به فراخور توانایی و شایستگی هایشان از آنها استفاده کنیم نه اینکه به عنوان اقلیت به انها نگاه کنیم.

به گفته این استاد دانشگاه اقوام، نژادها و ادیان مختلف در طول تاریخ همواره با در نظر گرفتن مشترکات در کنار هم زندگی کرده‌اند و احترام به پیروان ادیان الهی، نژادها و قومیت ها در متن فرهنگ ملت ایران وجود دارد لذا مردم ما نمی‌پذیرند که کسی چه اشتباهی و چه عمدی به آنها توهین کنند.

دکتر اسفندیار اختیاری در پایان اظهار کرد: در کشور ما تمامی ادیان با تعامل و در نهایت احترام در کنار هم زندگی می‌کنند این در حالی است که در کشورهای همجوار و با وجود همین ادیان گاهی مشکلات و اتفاقاتی بروز می‌کند که در بعد انسانیت نمی‌گنجد اما فرهنگ ایران در جهت احترام به انسانیت به گونه‌ای است که همه ما در کنار هم زندگی می‌کنیم و برای پیشرفت کشورمان تلاش می‌کنیم.

مطالب مرتبط با برچسب

نماینده زرتشتیان: احترام به انسانیت روند پیشرفت کشور را شتاب می بخشد
نماینده ایرانیان زرتشتی برای دوازدهمین سال پیاپی به عنوان رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس انتخاب شد.
نماینده زرتشتیان: احترام به انسانیت روند پیشرفت کشور را شتاب می بخشد
دکتر اسفندیار اختیاری، در نامه ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به بخشنامه تبعیض آمیز سازمان بهزیستی اعتراض کرد و خواستار اصلاح آن شد.
پیشنهاد دکتر اسفندیار اختیاری برای تشکیل کمیته مستقل بررسی سوانح هوایی
رئیس فراکسیون هوا فضا و هوانوردی مجلس در گفتگو با ایسنا پیشنهاد شکل گیری کمیته مستقل بررسی حوادث هوانوردی را مطرح کرده است.
شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری با حضور نماینده زرتشتیان تشکیل شد
شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری(عتف) با حضور دکتر اسفندیار اختیاری تشکیل شد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • آخرین خبرها