آغاز نام نویسی بخشهای مانترک و اوستاخوانی مانتره

چاپ

کانون دانشجویان زرتشتی با انتشار فراخوان های مانتره ۲۶، از آغاز نام نویسی بخش های مانترک، اوستاخوانی، ترجمه و محور همایش خبر داده است.

زمان نام نویسی در رده های اوستاخوانی و بخش مانترک بیست و ششمین همایش اوستاخوانی و گاتاشناسی مانتره روزهای ۱۸ تا ۲۳ خورداد است و علاقه مندان برای ثبت نام می بایست به تارنمای مانتره مراجعه کنند.

همچنین فراخوان بخش های مختلف منتشر شده است که می توانید آن را از ادامه مطلب دریافت کنید:

فراخوان بخش مانترک

فراخوان بخش اوستاخوانی

فراخون بخش گاتاشناسی

 

برخی از نکته های فراخوان بخش مانترک عبارت است از:

این بخش ویژه دانش آموزان ۱۰ تا ۱۳ سال( متولدین ۱ مهر ۱۳۸۵ تا ۳۱ شهریور ۱۳۸۸) است.

کانون دانشجویان زرتشتی توصیه می کند که شرکت کنندگان ۱۰ تا ۱۳ سال در بخش اوستاخوانی شرکت نکنند، اما مانع حضور این افراد در بخش اوستاخوانی نیز نمی شود.

دانش آموزان ۱۰ تا ۱۳ سال تنها در صورتی می توانند در بخش های اوستاخوانی شرکت کنند که در بخش مانترک پذیرفته شوند.

پس از انجام ثبت نام اولیه، شرکت کنندگان می بایست دفترچه مانترک را تا ۱۰ تیر ماه دریافت کنند و آن را تا ۲۱ تیر تکمیل و ارائه کنند. محل دریافت دفترچه مانترک نیز بدین صورت اعلام شده است:

تهران: کانون دانشجویان زرتشتی

کرج: انجمن زرتشتیان کرج

شیراز: انجمن زرتشتیان شیراز

کرمان: باشگاه اردشیر همتی کرمان

یزد: انجمن یانش وران مانتره، گروه گاتهاپویان، خانم شهناز شهزادی

امسال برای نخستین بار، جلساتی با والدین متقاضیان برگزار می شود تا از روند گزینش افراد آگاه شوند و جلسه های گروهی نیز برای متقاضیان برگزار می شود که عدم حضور در این جلسه به منزله انصراف خواهد بود. حد نصاب لازم برای این جلسات در هر شهر نیز ۵ نفر است.

اردوی مانتره روزهای ۵ تا ۹ شهریور در همایشگاه مارکار تهرانپارس برگزار می شود.

 

 

برخی از نکته های فراخوان بخش اوستاخوانی:

مرحله مقدماتی روزهای ۹ تا ۱۲ امرداد در شهرهای تهران، کرمان، یزد و شیراز برگزار می شود.

رده های بخش اوستاخوانی عبارتند از: اهنودگات، اشتود-سپنتمدگات، کل گاتا، ازبرخوانی زیر ۱۰ سال، ازبرخوانی ۱۳ تا ۱۸ سال، ازبرخوانی بالای ۱۸ سال، ازبرخوانی گروهی

گروه-شهرهای مانتره ۲۶ عبارتند از:

گروه یک: یزد

گروه دوم: تهران، کرج و اصفهان

گروه سوم: شیراز

گروه چهارم: کرمان و اهواز

بندهایی که در رده های ازبرخوانی برای هر شرکت کننده تعیین می شود به سابقه شرکت آنها در همایش های گذشته دارد.

در مانتره ۲۶ طرح جدیدی در رده ازبرخوانی گروه انجام می شود، به این صورت که گروه ها دو نفره خواهد بود و افراد بالای ۱۰ سال می توانند در این رده شرکت کنند.

نفر اول باید بندهای هات ۲۸ بند ۶- هات ۴۶ بند ۱۹- هات ۴۴ بند ۱۱- هات ۳۱ بند ۱۰- هات ۴۸ بند ۵- هات ۵۰ بند ۷- هات ۵۱ بند ۸- هات ۳۳ بند ۷ را از بر باشد.

نفر دوم نیز می بایست بند های هات ۲۹ بند ۱۰- هات ۴۳ بند ۴- هات ۴۵ بند ۳- هات ۳۰ بند ۶- هات ۴۹ بند ۱۱- هات ۴۸ بند ۱۰- هات ۵۱ بند ۱ و هات ۳۴ بند ۱۴ را از برکنند.

 

شرکت کنندگان ۱۰ تا ۱۳ سال ابتدا باید در بخش مانترک ثبت نام کنند.

 

 

برخی از نکته های فراخوان بخش گاتاشناسی

فرصت نام نویسی در بخش های اصلی و جنبی ۱۳ تا ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال به پایان رسیده است، زمان ارائه نوشتارهای بالای ۱۸ سال تا هفته نخست تیر ماه است و برای رده های زیر ۱۸ سال نیز از طریق پشتیبان ها به شرکت کنندگان اطلاع رسانی شده است.

برای شرکت کنندگان بخش های ۱۳ تا ۱۸ سال یک استاد راهنما و یک پشتیبال تعیین شده است. و مقاله های این رده نخست باید به تایید این افراد برسد تا مورد داوری قرار گیرد.

امسال امکان کاهش تعداد پذیرفته شدگان بخش ارائه شفاهی وجود دارد.

موضوع بخش محور همایش«شاخصه های تمایز جوانان زرتشتی با غیر همکیشان» است. این رده برای افراد بالای ۱۸ سال است و تا ۱۰ تیر برای نام نویسی در این رده فرصت است.

فرصت ثبت نام در بخش ترجمه نیز تا ۱۰ تیر اعلام شده است. دریافت نوشتار انگلیسی برای این رده نیز از طریق سایت مانتره انجام می شود.