گزارشی از یازدهمین نشست گردش ۴۴ انجمن زرتشتیان تهران

انجمن زرتشتیان تهران

چاپ

در یازدهمین نشست گردش ۴۴ انجمن زرتشتیان تهران، مصوبه های کمیسیون های انجمن مطرح شد و در ادامه بندهای باقیمانده آیین نامه داخلی پیشنهادی بررسی شد.

نشست یازدهم هیات مدیره گردش ۴۴ انجمن زرتشتیان تهران، پسین و شامگاه دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه به ریاست دکتر افشین نمیرانیان برگزار شد.

 

کمیسیون خدمات:

کانون دانشجویان زرتشتی زمان هایی که مجموعه مارکار تهرانپارس را برای برگزاری سه برنامه بزرگ جام جان باختگان، اردوی دانش آموزان زرتشتی و همایش مانتره نیاز دارد اعلام کرد که بدین ترتیب است:

۲۸ تیر تا ۵ امرداد، سی و نهمین دوره جام جان باختگان

۱۸ امرداد تا ۲۸ امرداد، چهل و یکمین اردوی دانش اموزان زرتشتی

۱ شهریور تا ۹ شهریور مانتره، بیست و ششمین همایش اوستاخوانی و گاتاشناسی مانتره

در این زمینه به مشکل برق مجموعه مارکار اشاره شد و پیشنهاد شد که یک فرد باتجربه از سوی انجمن، به عنوان مامور برق در زمان برگزاری این برنامه ها حضور داشته باشد، کمیسیون ساختمان نیز پذیرفت تا این مشکل را بررسی و حل کند.

درخواست یکی از زرتشتیان سرباز برای اسکان در پذیرشگاه پارسایی با ۲۰ درصد تخفیف و ضمن رعایت ضوابط به تصویب رسید.

تصویب شد تا علفهای هرز آرامگاه قصر فیروزه درو شده و به همراه زباله ها خارج شود، پیش بینی شد که برای این کار ۵ عدد خاور و دو کارگر به مدت یک ماه مورد نیاز باشد.

ساعت ۳۰: ۱۷ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت به عنوان زمان برگزاری گاهنبار پذیرشگاه پارسایی اعلام شد.

 

کمیسیون مالی

هزینه تعمیرات مهدکودک پرورش به مبلغ ۱۶ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۵۰۰ ریال به تصویب رسید.

هزینه تنخواه گردان کمیسیون ساختمان تا ۱۶ اردیبهشت به مبلغ ۳۵ میلیون و ۶۱۰ هزار زیال به تصویب رسید.

هزینه بازدید از کتابخانه هورشت یزد در تاریخ ۱۶ اردیبهشت به مبلغ ۲ میلیون و ۱۶۲ هزار ریال تصویب شد.

همچنین اشاره شد که این کتابخانه چند بار مورد سرقت قرار گرفته است و در حال حاضر کاربری ندارد و آب آن نیز قطع شده است

مبلغ  ۶۶۲ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۷۲۰ ریال، که برای خرید وسایل برای سیل زدگان در یزد هزینه شده است به تصویب رسید.

۱۱ اردیبهشت ۴۰ میلیوین ۵۱۱  و ۴۸۵ ریال تنخواه دبیرخانه

هزینه خرید تونر جدید دستگاه فتوکپی دبیرخانه به مبلغ حدودا ۴ میلیون ریال به تصویب رسید.

هزینه خرید تاج گل پرسه به مبلغ حدودا   ۴ میلیون ریال به تصویب رسید.

هزینه خرید شاهنامه نفیس که در جشن سده سال گذشته استفاده شده است به مبلغ ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار  ریال به تصویب رسید.

هزینه وسایل سفره نورزی ۱۳۹۸ در مجموعه مارکار و پذیرشگاه پارسایی و شاه ورهرام ایزد به مبلغ ۲ میلیون و ۷۸۰ هزار ریال به تصویب رسید.

درامد دندانپزشکی درمانگاه یگانگی در فروردین ۱۳۹۸ مبلغ ۲۴۴ میلیون و ۱۱۵هزار ریال اعلام شد که  ۹۷ میلیون ۸۰۷  هزار و ۶۰۰ ریال دستمزد دندانپزشکان است.

در ادامه در مورد تالار پذیرایی سئوال شد و درخواست شد تا اعلام شود در سال های گذشته این مجموعه چه قدر سود و یا چه مقدار زیان داشته است.

 

 

کمیسیون موقوفات:

کمیسیون ساختمان ۵ مصوبه در مورد تعدیل اجاره داشت که مربوط به واحدهایی در خانه سپهری، خانه خسروان، خانه اهرستانی و ساختمان جنب پذیرشگاه پارسایی بود.

در این زمینه مطرح شد که اعضای هیات مدیره نیز باید به اطلاعاتی که اعضای کمیسیون ساختمان دارند دسترسی داشته باشند یا اینکه این اختیار به کمیسیون ساختمان تفویض شود، پس از انجام مباحث مختلف و مطرح شدن پیشنهادهایی همچون بررسی وضعیت نیازمندان در کمیسیون مددکاری در نهایت اعضای کمیسیون موقوفات به بخشی از سختی کار این کمیسیون و کارهای انجام شده برای هر کدام از این موارد اشاره کردند و تعدیل اجاره ها به تصویب رسید.

مفاصا حساب مالیات بر ارث ساختمان همتی به تصویب رسید.

 

 

کمیسیون روابط عمومی

اعلام شد گروه مددکاری انجمن نشست مشترکی با سازمان زنان زرتشتی برگزار کرده است و در ادامه نشستی نیز در سازمان زنان برگزار می شود تا مددجوها بررشی شوند.

نشستی با دو نفر از افرادی که برای طراحی وب سایت انجمن، پیشنهاد داده اند برگزار شده است.

اعلام شد در روز ۱۴ خورداد ساعت ۹ صبح، اتوبوسی از آدریان تهران برای شرکت در سالروز درگذشت امام خمینی در نظر گرفته شده است.

از برنامه ریزی برگزاری هفته انجمن خبر داده شد و اعلام شد برنامه های سه روز مشخص شده است.

 

 

کمیسیون فرهنگی

پیشنهاد همیاری برای چاپ کتاب «سرگذشت خیابان سی تیر» مطرح شد، مریم میرزایی نویسنده کتاب مذکور با این کمیسیون مذاکره داشته است و از انجمن خواسته تا در این زمینه کمک مالی داشته باشد. در این رابطه پیشنهادهای دیگری نیز برای کمک به چاپ کتاب توسط دیگر اعضا عنوان شد. پیشنهادهایی شامل چاپ کتاب در زمینه ایران باستان یا همکاری با نویسندگان زرتشتی برای چاپ کتاب.

از کمیسیون ساختمان خواسته شد تا بازسازی سالن آتشکده تهران برای تبدیل به موزه را در اولویت کاری قرار دهد.

 

 

کمیسیون آموزش

از برگزاری نشست با هیات مدیره سازمان فروهر خبر داده شد تا برنامه های مشترک با همکاری انجمن زرتشتیان تهران، کانون دانشجویان زرتشتی و سازمان فروهر برگزار شود.

اعلام شد که نشست پرسش و پاسخ با مسئولین دبیرستان فیروزبهرام پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت برگزار می شود. همچنین از برگزاری جلسه کمیسیون با کادر آموزشی مدرسه خبر داده شد.

 

 

کمیسیون برنامه ریزی

از کمیسیون ها خواسته شد تا ریز برنامه های خود را تا روز شنبه ۲۸ اردیبهشت در اختیار این کمیسیون قرار دهند.

 

 

در ادامه جلسه در مورد سه درصد آموزش وپروش سئوال شد که اعلام شد مبلغ مشخص شده است و آموزش و پرورش در حال تامین بودجه است.

 

فرنشین کمیسیون موقوفات گزارشی از سفر به یزد و بازدید از برخی ساختمانها و مجموعه های متعلق به انجمن زرتشتیان تهران و مشکلات آنها را اعلام کرد و به بازدید از کتابخانه هورشت، خوابگاه فلفلی، پردیس مارکار، مدرسه خیراباد و… اشاره شد.

در ادامه نشست، بندهای باقیمانده از آیین نامه داخلی انجمن زرتشتیان تهران خوانده و بررسی شدند.