یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، گزارش تصویری از زیارتگاه ستی پیر در روز اشتاد ایزد و خورداد ماه در 13 ساعت قبل منتشر شده است .
»   ورزشی  »   گفتگو با امید شهریاری، فوتبالیست زرتشتی
533 بازدید
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۴۰
گفتگو با امید شهریاری، فوتبالیست زرتشتی

گفتگو با امید شهریاری، فوتبالیست زرتشتی

امید شهریاری، بازیکن و مربی فوتبال و فوتسال است که سابقه عضویت در رده های مختلف باشگاه صنعت مس کرمان را دارد و موفق به کسب مقام در جام های مختلفی شده است،

وی هم اکنون با ۲۵ سال سن، مربی رده نونهالان و نوجوانان باشگاه اردشیر همتی کرمان، مربی باشگاه شهید ترک زاده در رده نوجوانان و همچنین مربی بازیکن رده بزرگسالان همین باشگاه است. وی در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی منابع آب دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز در حال تحصیل است.

گفتگوی خواندنی سایت برساد را با این ورزشکار موفق زرتشتی در ادامه مطلب بخوانید:

 

عاشق فوتبال

عشق به فوتبال در قلب من از زمانی آغاز شد که پسر بچه ای ۵-۶ ساله بودم و در آن سال ها همراه با اولین و بهترین مشوقم، یعنی دایی ام(کورش کشاورزیان) به باشگاه اردشیر همتی کرمان می رفتم. وی مربی بدمینتون باشگاه بود و در باشگاه فوتسال هم بازی می کرد، همیشه من را همراه خودش می برد و با سن کمی که داشتم با هم سالانش بازی می کردم. اولین جرقه های توپ زنی و عشق به فوتبال در همان زمان در من ایجاد شد. اولین باشگاه و محبوب ترین باشگاهم صنعت مس کرمان بود که فوتبالم را از این باشگاه شروع کردم. ابتدا از فوتسال شروع کردم و اولین مربی ام جناب آقای رضا یوسفی سرمربی کنونی تیم ملی ناشنوایان ایران بودند.

 

همبازی سردار آزمون

چندین سال در رده پایه صنعت مس کرمان حضور داشتم و هم بازی و هم تیمی سردار آزمون مهاجم کنونی تیم ملی ایران که مدتی در باشگاه مس حضور داشت، بودم و در چندین مسابقه کشوری حضور یافتم.

همچنین با تیم منتخب کرمان نیز به مسابقات کشوری اعزام شدم و آنجا به اردوی انتخابی تیم ملی دعوت شدم که به علت نداشتن مشاور و راهنمای دلسوز در اردو شرکت نکردم و شاید همان شرکت نکردن در اردو سرنوشت فوتبالی من را تغییر داد. همچنین در اردوهای استعدادیابی فوتبال چندین مرتبه انتخاب شدم اما متاسفانه این پیشنهادها را جدی نگرفتم.

همیشه در همه مقاطع عضو تیم مدرسه بودم و عناوین مختلفی هم در مقاطع مختلف کسب کردم. سال کنکور فوتبال را به خاطر درس کنار گذاشتم و تنها در باشگاه اردشیر همتی کرمان زیر نظر آقای رضا یوسفی فعالیت کردم. در دوران دانشجویی، مقطع کارشناسی، عضو تیم دانشگاه شهید باهنر کرمان بودم. چندین دوره درمسابقات جام رمضان و جام های دیگر و مسابقات بین دانشگاهی شرکت کردم.

 

عضو باشگاه اردشیر همتی کرمان

در همان زمان که عضو تیم مس بودم، در باشگاه اردشیر همتی هم بازی می کردم. آن زمان مربی تیم آقای شروین شهریاری بود. بهترین خاطرات فوتبالی ام مربوط به آن زمان بود. چون وی فقط مربی نبود، بلکه یک الگوی فوق العاده بود.نکته های زیادی را از وی یاد گرفتم و خود را مدیونش می دانم، واقعا دلسوزانه زحمت می کشید. در مسابقات جام جان باختگان از ۹ سالگی شرکت کرده ام و با مربیگری آقای شهریاری، چندین دوره مقام و آقای گلی و همچنین عنوان پدیده مسابقات را کسب کردم. این دوره مربوط به سال های نوجوانی ام می باشد. پس از آن نیز تقریبا هر سال در این مسابقات حاضر بودم.

که به غیر از رشته فوتبال، بدمینتون را نیز دنبال می کردم و موفق به کسب مقام در جام جان باختگان و جام اشا شدم، همچنین مقام سوم مسابقات بدمینتون قهرمانی مدارس کرمان را کسب کردم که نتیجه زحمات دایی ام بود و در ادامه برای تیم استان انتخاب شدم. مقام هایی در رشته دو میدانی جام های زرتشتی نیز به دست آورده ام.

 

عاشق مس و رنگ نارنجی

عاشق واقعی مس کرمان هستم و تا ابد تنها تیم محبوبم خواهد بود.  امیدوارم افتخار این را داشته باشم باز هم با لباس تیم محبوبم بازی کنم، هنوز هم شبها خواب می بینم که دارم با لباس مس بازی می کنم و خوشحالی بعد از گل می کنم. همه من را با تیم مس و رنگ نارنجی میشناسند و بیشتر لباسهایم به رنگ نارنجی هستند.

سال ۱۳۹۳ پیش از بازی تراکتور سازی تبریز و مس کرمان در قالب فینال جام حذفی کشور، به عنوان بازیکن تیم های پایه مس به برنامه  تلویزیونی دعوت شدم.

به خاطر عرق و تعصبی که به تیم مس داشتم، هیچ زمان با وجود پیشنهاد از باشگاه های دیگر استان از این باشگاه جدا نشدم. دو فصل پیش استارت بومی گرایی در تیم مس کرمان زده شد و بسیاری از هم تیمی های سابق خودم به تیم مس کرمان پیوستند و همینطور بازیکنان زیادی از امید مس کرمان.  قرار بود که این اتفاق برای من هم رقم بخورد که متاسفانه قسمت نبود. اکنون نیز نا امید نیستم و تلاش خواهم کرد تا به هدفم دست یابم. یکی از آرزوهام بازگشت تیم مس کرمان به جایگاه واقعی یعنی لیگ برتر ایران و حضور مجدد در باشگاهای آسیا می باشد.

 

سه مقام آقای گلی در یک سال

همیشه در پست مهاجم(فوروارد) بازی کرده ام و یک سال در رده بزرگسالان به ترتیب در سی و پنجمین دوره جام جان باختگان، دهمین دوره جام اشا و جام همتی کرمان آقای گل مسابقات شدم. ضمن اینکه در رده های نونهالان و نوجوانان چندین مقام آقای گلی را کسب کرده ام.

 

شرکت در دوره های مربی گری

در عرض یک سال موفق به کسب مدرک مربیگری درجه ۳، فوتسال سطح یک ایران و فوتبال سطح C ایران شدم. بدین ترتیب که زمستان سال ۹۶ مدرک مربیگری درجه ۳ را کسب کردم. اواخر همان سال در کلاس های مربیگری درجه یک فوتسال ایران شرکت کردم و موفق شدم دوره را با موفقیت پشت سر بگذارم. همچنین جز نفرات برتر و توصیه شده (recommended) به دوره آسیا شدم. و اردیبهشت ۹۷ هم در کلاس های مربیگری فوتبال سطح C ایران شرکت کردم که با لطف خدا مدرک این دوره را هم گرفتم، در حال حاضر هم در کلاس های مربیگری فانکشنال شرکت می کنم و به زودی در کلاس های مربیگری بدنسازی فوتبال و سطح B شرکت خواهم کرد.

 

آغاز فعالیت به عنوان مربی

در سال ۹۴ و زمان مدیریت آقای فرهاد دولت زاده در باشگاه اردشیر همتی کرمان، برای اولین بار تیم دختران باشگاه را تشکیل دادم و به مدت دو سال در کنار آقای رضا یوسفی مربی تیم دختران بودم که نخستین تجربه مربی گری ام به شمار می آمد. همراه با این تیم، سالهای ۹۵ و ۹۶ در مسابقات جام ایران دخت حضور داشتم که یک سال مقام چهارم و یک سال نیز عنوان تیم اخلاق را کسب کردیم. در آن سالها مربی گری تیمهای نونهالان و نوجوانان باشگاه را نیز بر عهده گرفتم.

از سال ۹۶ در باشگاه شهید ترکزاده نیز به عنوان مربی مشغول شدم، که در تابستان ۹۷ در لیگ نوجوانان استان کرمان شرکت کردیم و به جمع ۴ تیم پایانی مسابقات راه یافتیم.

 

بازیکن مربی

زمستان سال ۹۷ به عنوان بازیکن و مربی به تیم بزرگسالان شهید ترکزاده پیوستم و در حال حاضر در مسابقات لیگ شهرستان کرمان حضور دارم. سرمربی و مدیر عامل باشگاه آقای ترکزاده سرمربی سابق مس کرمان، مس نوین کرمان و مس شهربابک می باشد.علی رغم پیشنهادهایی که از تیم های لیگ دسته ۳ کشور و لیگ برتر و دسته یک استان داشتم به علت اینکه در این باشگاه مربیگری را شروع کردم، پیشنهادات را رد کردم و عضو تیم بزرگسالان باشگاه شهید ترکزاده شدم.

بعد از ۱ سال موفق در باشگاه ترکزاده و شرکت در مسابقات استانی اکنون از باشگاه های مختلفی در سطح پایه پیشنهاد مربیگری دارم. که می توانم از باشگاه های علی حاج اکبری، آینده سازان، بهرام پور، حاج اسماعیلی  و یکی دو تیم خارج استان و چند پیشنهاد غیر رسمی دیگر نام ببرم. همچنین تا کنون چندین بازیکن را به تیم های  شاهین کرمان، یاشا خلیلی، آینده سازان و باشگاه سهند کرمان معرفی کردم.

 

سپاسگزاری

جا دارد ابتدا از خانواده ام تشکر کنم. از زحمات بی اندازه آقای فرزاد نیکدین مدیریت باشگاه اردشیر همتی کرمان کمال تشکر را دارم که همیشه از بنده حمایت کردند و محبت داشتند و جناب آقای پیمان سپنتا که لطف و محبت زیادی در راستای پیشرفت من داشتند. همچنین آقای فرهاد دولت زاده مدیریت پیشین باشگاه اردشیر همتی کرمان و تمام کسانی که در پیشرفت من نقش داشتند.

از مربیانم بسیار سپاسگزارم، که در اینجا از تک تک آنها نام می برم در رشته فوتسال: آقایان محمد فرخی، رضا یوسفی(سرمربی تیم ملی ناشنوایان ایران که قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان را در کارنامه دارد)، شروین شهریاری، امیر هادی زاده(سرمربی فولاد بردسیر در لیگ دسته اول فوتسال)، مهدی هادی زاده و حسن هابیلی.

همچنین مربیانم در رشته فوتبال: علی حاج اکبری(بازیکن اسبق تیم ملی ایران و استقلال تهران وسپاهان اصفهان)، رضا ترکزاده(بازیکن اسبق نیرو محرکه قزوین و مس سرچشمه کرمان و صنعت مس کرمان و سرمربی بزرگسالان صنعت مس کرمان), مسعود بهرام پور(سرمربی کنونی فولاد بردسیر کرمان حاضر در مسابقات لیگ دسته ۳ کشور)، حمید حسینخانی(مربی فعلی مس کرمان)، امین افشار(بازیکن اسبق صنعت مس رفسنجان، شهرداری کرمان و صنعت مس کرمان) و شهرام بخشی(بازیکن اسبق سپیدرود رشت و داماش گیلان و صنعت مس کرمان)

بسیاری از بازیکنان فعلی مس کرمان ، هم بازی خود من بودند و کنار بازیکنای زیادی بازی کردم، اما بهترین زوجی که داشتم آرمین خدیوی بود که در حال حاضر افتخار این را ندارم کنارش بازی کنم، امیدوارم شرایط طوری رقم بخورد که باز هم کنارش بازی کنم. بسیاری از مقام هایی که در جام های زرتشتیان کسب کردم را مدیون آرمین خدیوی هستم و لطفش را هرگز فراموش نخواهم کرد.

زمان های زیادی را انفرادی تمرین می کردم و تنها کسی که همیشه همراهی ام می کرد و تنهایم نمی گذاشت و یار و یاور من بود، آرش فروهری بود. که همینجا از وی تشکر می کنم.

و تشکر ویژه از مربی بدنسازم آقای علی ایرانمنش مربی تیم ملی او-اسپرت و باشگاه صنعت مس کرمان که زحمات زیادی این مدت برای آماده کردنم جهت شرکت در مسابقات کشیدند.

سعی کردم از تک تک کسانی که در موفقیتم نقش داشتند نام ببرم، با این حال اگر کسی از قلم افتاد امیدوارم به بزرگی خودشان ببخشند. یادگرفته ام که فراموشکار نباشم که چه کسانی در موفقیت هایم نقش داشته اند.

یادی هم از دو عزیز درگذشته می کنم، به خاطر دارم روانشاد نادر نوذری همیشه خیلی من لطف داشت و همیشه از تجربه هایش برایم تعریف میک رد و من را با خودش مقایسه می کرد. بازی کردن در کنار روانشاد فرشاد زعیم نیز همیشه برایم لذت بخش بود و خاطرات شیرین و فراموش نشدنی دارم.

 

توصیه ورزشی

به نظرم یک ورزشکار اگر در یک رشته ورزشی به طور حرفه ای فعالیت کند، به موفقیت و هدف نهایی خواهد رسید. افراد زیادی را می شناسم که در چند رشته ورزشی واقعا توانایی بالایی دارند اما در هیچ کدام از رشته ها به افتخار خاصی به غیر از جام های زرتشتی نرسیده اند.

تعادل بین ورزش و درس تا قبل از دوره دبیرستان به نظرم کار چندان سختی نیست، اما از مقطع دبیرستان به بعد کمی سخت می شود و باید با برنامه ریزی دقیق و مشخص این تعادل حفظ شود. شاید خود من نتوانستم زیاد تعادل بین درس و ورزش را حفظ کنم و در دوره ای مجبور شدم به علت فشار خانواده درس را به ورزش ترجیح دهم.

یکی از راه های پیشرفت ورزش زرتشتیان را برگزاری جام های تخصصی در زمین های استاندارد و همچنین برگزاری جام تخصصی مشترک با حضور زرتشتیان و غیر زرتشتیان می دانم تا هر تیم بتواند از چند بازیکن غیر همکیش که سابقه ی بازی حداقل در سطح استان داشته باشد ، بهره ببرد و بدین ترتیب کیفیت مسابقات بالا برود.

 

تصاویر برخی از تقدیرنامه ها و دوره هایی که امید شهریاری در این سالها شرکت کرده است:

 

تصاویر برخی از تیمهایی که امید شهریاری به مربیگری یا بازی پرداخته است:

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط با برچسب

گفتگو با امید شهریاری، فوتبالیست زرتشتی
آرین سروشیانی و آرشام گشتاسبیان فوتبالیستهای زرتشتی باشگاه اردشیر همتی کرمان به تیم فوتبال جوانان باشگاه شاهین کرمان راه یافتند. باشگاه اردشیر همتی کرمان ضمن اعلام این خبر از تلاشهای امید شهریاری مربی فوتسال پسران باشگاه ...
دیدار دوستانه تیم فوتسال نوجوانان باشگاه اردشیر همتی
تیم فوتسال نوجوانان و نونهالان باشگاه اردشیر همتی کرمان دیدار دوستانه ای را با تیم ترک زاده برگزار کرد.

2 دیدگاه برای گفتگو با امید شهریاری، فوتبالیست زرتشتی

 1. پیمان سپنتا
  0

  همت بلند دار که مردان بزرگ روزگار از همت بلند به جایی رسیده‌اند،
  همت بلند و پشتکار و مهمتر از همه چیز اخلاق نیک و وفاداری امید شهریاری ستودنی است
  مطمئنا همچنان مایه افتخار جامعه خواهد بود
  اگرچه نبود امکانات و حتی میشه گفت موانع موجود از آنچه که لیاقت دارد ، عقب مانده ولی مطمئنا به جایگاه خودش خواهد رسید. با ارزوی موفقیت روزافزون

 2. خدی
  0

  امید جان امیدوارم همیشه در همه مراحل زندگی موفق و پیروز باشی خدا حفظت غیر از تمام این مقامها اخلاق نیکو و دل پاکت ارزشمند است که از قدر دانی و سپاسی که از مربیان و… کردی مشخص است

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

 • آخرین خبرها