یکشنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، چهلمین سالگرد انجمن زرتشتیان واشنگتن در 4 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن موبدان تهران, انجمن ها  »   پیام هشدار انجمن موبدان تهران
386 بازدید
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۳۸
پیام هشدار انجمن موبدان تهران

پیام هشدار انجمن موبدان تهران

انجمن موبدان تهران در پیامی اعلام کرده است تنها  ارگانی است که می تواند اجازه پوشیدن لباس روحانی زرتشتی را به موبدان و موبدیاران بدهد و نسبت به افراد فرصت طلب و سودجو در این زمینه هشدار داده است.

متن کامل پیام انجمن موبدان بدین ترتیب است.

 

به خشنودی اهورمزدا

همکیشان ارجمند

هشدار           

روزگار نیک

      محترما به آگاهی می رساند که برپایه اساسنامه و قانون، انجمن موبدان تهران، تنها ارگان مینوی(دینی و فرهنگی) زرتشتیان است که برپایه اساسنامه و قانون، از بین زرتشتیان داوطلب واجد شرائط، پس از گذرانیدن دوره های آموزشی لازم، خواندن و امضاء کردن تعهد نامه، پروانه رسمی و اجازه پوشیدن لباس روحانی زرتشتی را به موبدان و موبدیاران می دهد. از اینرو از همگی شما همکیشان گرامی در هرکجا که به سر می برید، درخواست داریم که سخت هشیار باشید که افراد سود جویی که، دین اهورایی زرتشتی را، ابزاری برای رسیدن به آرمان شخصی و گروهی خود می کنند، را یافته و به این انجمن مینوی، معرفی بفرمایید.  شوربختانه باخبر شدیم که آقایی به نام « فرهـود رشـیدی» از زمره این دسته از افراد فرصت طلب و سودجو هستند، که مدتی است، با پوشیدن غیرقانونی «لباس موبدی» و معرفی ریاکارانه خود در جایگاه «مـوبـد»، به دروغ «کلاس هیربدی» تشکیل داده(!). برخلاف قانون و عرف و اخلاق، به مخاطبین زرتشتی و حتی غیر زرتشتی خود، آموزش خط و دین و فرهنگ زرتشتی می دهد. و ریاکارانه اعلام کرده است که «معلوم نیست از چه ارگانی رسمی(!) در پایان، «مدرک هیربدی(!!!) » به فارغ التحصیلان این کلاس ها، خواهند داد.

از آنجا که بالاترین سبب ماندگاری این کیش اهورایی، در ایران و جهان، همازوری و تعامل بین موبدان که «دین» را و سایر همکیشان که «فرهنگ» را به دقت، در چارچوب عرف و قانون، نگاهبانی کرده ایم. امروزه نیز از خویشکاری(تکالیف عرفی و قانونی) انجمن موبدان تهران است که نگاهبان اصول دین اهورایی و آیین و فرهنگ سپندینه برخواسته از آن باشد. در برابر هر شخصیت حقیقی یا حقوقی که به هر سببی و زیر هر فرنامی، دین بازی و دین سازی کرده، به «اَشموغی» می پردازند، در چارچوب قانون ایستادگی کند و آنها را به کیفر قانونی برساند. خویشکاری(تکلیف دینی) شما همکیشان گرامی نیز این است که در هر مکان و در هرجایگاه حقیقی یا حقوقی می باشید. کارهای خلاف قانون و دین ستیزانه، آقای فرهود رشیدی و کسانی همانند وی را محکوم فرموده، به وحدت مدیریت جامعه خود ارج گذارده، انجمن موبدان تهران را در چارچوب قانون یاری رسان باشید.

در پناه اهورامزدا             

رییس انجمن موبدان تهران

موبد دکتر اردشیر خورشیدیان   

مطالب مرتبط با برچسب

پیام هشدار انجمن موبدان تهران
وزارت کشور پروانه گردش جدید انجمن موبدان تهران را صادر کرد.
جشن آبانگان در تهران برگزار می شود
انجمن موبدان تهران با همکاری انجمن زرتشتیان تهران، خبر از برگزاری جشن آبانگان داده است.
جشن آبانگان در تهران برگزار می شود
انتخابات هیات رئیسه گردش جدید انجمن موبدان تهران، یکشنبه 17 تیر ماه انجام شد و بار دیگر دکتر موبد اردشیر خورشیدیان به عنوان فرنشین انتخاب شد.
پیام رئیس انجمن موبدان به یازدهمین کنگره جهانی زرتشتیان
موبد دکتر اردشیر خورشیدیان، فرنشین انجمن موبدان تهران با انتشار پیامی به یازدهمین کنگره جهانی زرتشتیان از برگزارکنندگان این کنگره سپاسگزاری کرده است. متن کامل این پیام را به زبان پارسی و انگلیسی می توانید در ادامه مطلب ببینید:

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها