شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، بازدید علی زند وکیلی از اقامتگاه بومگردی ناردونه در 4 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن ها, نشست انجمن ها  »   گزارشی از سی امین گردهمایی انجمن ها و نهادهای زرتشتی
857 بازدید
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۱۲:۴۳
گزارشی از سی امین گردهمایی انجمن ها و نهادهای زرتشتی

گزارشی از سی امین گردهمایی انجمن ها و نهادهای زرتشتی

سی امین گردهمایی انجمن ها و نهادهای زرتشتی ایران شنبه ۲۰ بهمن به میزبانی انجمن زرتشتیان قاسم آباد برگزار شد، گزارش کوتاهی از این نشست را می توانید در ادامه مطلب بخوانید:

 

تالار ماهیار اردشیر محله زرتشتی نشین قاسم آباد یزد از ساعت ۳۰: ۸ بامداد میزبان برگزاری نشست(گردهمایی) انجمنها و نهادهای زرتشتی بود.

 

در ابتدای این نشست پوروشسب ماوندادی، فرنشین انجمن زرتشتیان قاسم آباد به روسا و نمایندگان انجمنها خیرمقدم گفت و همچنین گزارشی از انجمن زرتشتیان قاسم آباد و عملکرد آن ارائه کرد. در ادامه نمایندگان حاضر به معرفی خود پرداختند.

 


نخستین دستور جلسه نشست سی ام، ارائه گزارش کارگروه ها بود، در این راستا نخست کمیته بازسازی زیارتگاه ها و اماکن دینی فرهنگی گزارشی از عملکرد خود ارائه کرد، مهندس بهمرد خسروی به نمایندگی از این کمیته به فعالیتهای این کمیته در بازسازی پیر هریشت، پیر نارکی، پیر نارستانه، ستی پیر، درمهر مبارکه و آتشکده کرمان و … اشاره کرد. از فعالیتهای انجام شده در هر کدام از این طرح ها سخن گفت و تصاویری از پروژه های انجام شده و در حال انجام ارائه کرد، همچنین میزان کمکهای مالی کمیته به این پروژه ها را نیز اعلام کرد و افزود که کمیته بازسازی آماده است تا در صورت درخواست انجمنها برای بازسازی اصولی اماکن همکاری داشته باشد و مجددا مصوب شد که در هرگونه بازسازی، نظر این کمیته گرفته شود.

 


در ادامه آرش ضیاتبری به نمایندگی از انجمن زرتشتیان کرمان گزارشی از کارگروه وقف را ارائه کرد، کارگروهی که روز گذشته(آدینه ۱۹ بهمن) نشست خود را در پردیس دانش مارکار برگزار کرده بود، ضیاتبری در این نشست بخشهایی از نرم افزار مشترک و جامع وقف را به نمایندگان انجمنها نشان داد. نرم افزاری که بخشی از هزینه خرید آن را انجمن ها پرداخت کرده بودند و قرار شد تا انجمنهای زرتشتی در استفاده از این نرم افزار مشارکت فعال داشته باشند و مسئول خود را در این زمینه به انجمن کرمان معرفی کنند، همچنین انجمن زرتشتیان کرمان پذیرفت تا در زمینه وقف به انجمن ها مشاوره حقوقی بدهد.

 

با توجه به مشکلات اقتصادی پیش آمده هنگام ارائه کارگروه مددکاری از انجمنهای حاضر خواست شد تا در سال آینده درصد بیشتری از بودجه خود را به فعالیتهای مددکاری اختصاص بدهند و در این زمینه در نشست آینده گزارش ارائه کنند، خانم خادم و دیگر انجمنهای فعال در زمینه مددکاری به فعالیتهای خود در این زمینه اشاره کردند و قرار شد نشست کارگروه مددکاری با هدف یکپارچه سازی عملکردها در اردیبهشت ماه سال اینده به میزبانی موسسه مهرآوران یسنا کویر یزد تشکیل شود.

 


نماینده ایرانیان زرتشتی در بخش بعدی نشست گزارشی از یازدهمین کنگره جهانی زرتشتیان ارائه کرد، کنگره ای که در خورداد ماه سال جاری به میزبانی کشور استرالیا برگزار شده بود و در مورد رابطه زرتشتیان ایران و پارسیان مطالبی را عنوان کرد، وی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح برخی از قوانین مدنی پرداخت و از نمایندگان انجمنها خواست تا این قوانین را برای زرتشتیان با روش های گوناگون بازگو کنند و به آنها اطلاع رسانی لازم انجام گیرد.

 

جدول امتیازات بودجه مورد بررسی قرار گرفت و انجمنهای زرتشتی که در این زمینه پیشنهاد داشتند، آن را مطرح و مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد بر این اساس بودجه توسط انجمن ها توزیع شود. بدین ترتیب سی امین نشست انجمنها و نهادهای زرتشتی به پایان رسید

برساد-رشیدشهرت

مطالب مرتبط با برچسب

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • آخرین خبرها