سه شنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، توضیح انجمن زرتشتیان تفت و توابع در مورد اهدای جوایز جشنواره پیر نارکی در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   دسته‌بندی نشده  »   گزارش و تصاویری از نمایش فیلم سرو زیر آب و تقدیر از خانواده شهدای پیروان ادیان الهی
1,011 بازدید
۲۲ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۱۲:۱۶
گزارش و تصاویری از نمایش فیلم سرو زیر آب و تقدیر از خانواده شهدای پیروان ادیان الهی

گزارش و تصاویری از نمایش فیلم سرو زیر آب و تقدیر از خانواده شهدای پیروان ادیان الهی

«شهدای ایران زمین در کنار هم جنگیدند و از همدیگر نپرسیدند که از کدام دین و شهر هستید.» این جملات، بخشی از سخنان نماینده ایرانیان زرتشتی در برنامه نمایش فیلم سینمایی سرو زیر آب و تقدیر از خانواده شهدای پیروان ادیان الهی بود.


برنامه نمایش فیلم سرو زیر آب و تقدیر از خانواده شهیدان «فرهاد خادم»، «ویگن گاراپیدی» و «آلفرد گبری» پسین پنجشنبه ۲۰ دی ماه به همت گروه مردمی خادمین شهدا-فدک برگزار شد.
دکتر اسفندیار اختیاری به عنوان سخنران این مراسم با اشاره به مصرع «چو ایران نباشد تن من مباد» بیان کرد: جان مهمترین وجود آدمی است و شهیدان ما برای ایران از جان خود، مهمترین دارایی خود گذشتند تا ما آرامش و امنیت داشته باشیم. وی ادامه داد: شهدای ما انسانیت را اولین اصل می دانستند، آنها در کنار هم جنگیدند و از همدیگر نپرسیدند که از کدام دین هستند.
نماینده زرتشتیان در مجلس خواستار توجه امروز مسئولان به این فرهنگ شد تا همه ایرانیان به صورت برابر بتوانند برای توسعه و رشد ایران زمین تلاش کنند. همچنین تاکید کرد نباید هیچ خط کشی بین شهدای ایران وجود داشته باشد و خانواده شهیدان باید از هر قوم و دینی یکسان دیده شوند.
در ادامه از خانواده شهیدان فرهاد خادم، ویگن گاراپیدی و آلفرد گبری تقدیر شد. خانم خادم مادر جان باخته زنده روان فرهاد خادم پس از دریافت یادبود گفت: ایرانی ها ملتی یکپارچه هستندو لوح زرین را باید به همه خانواده‌های شهدا، بدون تفاوت، داد؛ خانواده‌هایی که سالهاست، روز‌های غم انگیزی را در فقدان فرزندان خود سپری می‌کنند.
وی تاکید کرد: ایران همیشه پایدار خواهد ماند و همه برای پیشرفت ایران باید تلاش کنیم.
در پایان نیز فیلم سرو زیر آب ساخته محمد علی باشه آهنگر به نمایش در آمد. نخستین فیلم سینمایی که در آن به شهیدان زرتشتی پرداخته است.

 

برساد-مهربان افسرکشمیری

مطالب مرتبط با برچسب

موزیک ویدئوی فیلـم «سرو زیر آب» با صدای سالار عقیلی
همزمان با آغاز اکران فیلم «سرو زیر آب» موزیک ویدئوی این فیلم با صدای سالار عقیلی منتشر شد.
گزارش تصویری از اکران خصوصی سرو زیر آب/نمایش عمومی از ۳۰ آبان
در آستانه آغاز اکران عمومی سرو زیر آب، اکران خصوصی این فیلم با حضور دست اندرکاران آن، در پردیس سینمایی آزادی برگزار شد.
گزارش تصویری از اکران خصوصی سرو زیر آب/نمایش عمومی از ۳۰ آبان
دکتر اسفندیار اختیاری، کسب سه سمیرغ را به کارگردان فیلم سینمایی سرو زیر آب شادباش گفت و برای ساخت این اثر صادقانه و غیرتمندانه سپاسگزاری کرد.
گزارش تصویری از سیمرغ هایی که به سرو زیر آب رسیدند
اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر همراه بود با پرواز سیمرغ ها و در این میان سه سیمرغ به فیلم سرو زیر آب رسید. بهترین طراحی صحنه، بهترین فیلم برداری و بهترین فیلم از نگاه ملی. گزارش تصویری برخی سایتهای خبری از اهدای این سیمرغ ها به عوامل فیلم سرو زیر آب را در ادامه مطلب ببینید:

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • آخرین خبرها