دوشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، ساعت آغاز افتتاحیه جام جان باختگان اعلام شد در 4 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن ها, دینی, کمیسیون دینی زرتشتیان استان یزد  »   گزارش و تصاویری از بازگشایی کلاسهای دینی یزد
1,935 بازدید
۲ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۳:۰۲
گزارش و تصاویری از بازگشایی کلاسهای دینی یزد

گزارش و تصاویری از بازگشایی کلاسهای دینی یزد

کمیسیون دینی زرتشتیان استان یزد، جشن بازگشایی کلاسهای دینی یزد را پسین پنجشنبه اول مهر ماه در تالار جاماسبی اهرستان برگزار نمود.

گزارش و تصاویری از این برنامه را در ادامه مطلب ببینید و بخوانید:

_MG_7191

سرایش بندهایی از گاتهای اشوزرتشت آغازگر برنامه ها بود که توسط مهیار بمانی و اشا مالی انجام شد.

_MG_7193

در این برنامه آموزگاران دینی، گروهی از دانش آموزان و پدر و مادرها حضور داشتند.

_MG_7194

_MG_7197 _MG_7198 _MG_7199 _MG_7204

موبد مهربان آفرین فرنشین کمیسیون دینی، ضمن تبریک سال جدید تحصیلی و خوشامد گویی به خانواده ها نخست از انجمن زرتشتیان اهرستان سپاسگزاری کرد و از برگزاری همه جشنهای ماهانه در این محله یزد خبر داد، همچنین از اهدای جایزه به کودکان شرکت کننده در این جشن خبر داد و ادامه داد انجمن زرتشتیان اهرستان بین سالهای ۹۳ تا ۹۵ با کمک یک نیک اندیش به هر خانواده ای که فرزندش به دنیا آمده بود، مبلغ ۲ میلیون تومان کمک بلاعوض کرد.

در ادامه فرنشین کمیسیون دینی یزد از حضور ۳۳۰ دانش آموز در کلاسهای دینی خبر داد،که ۱۷۹ تن دبستانی، ۹۳ تن دوره اول دبیرستان و ۴۸ نفر در دوره دوم دبیرستانی هستند.

و در ادامه نکاتی را به دانش آموزان و خانواده ها گوشزد کرد: وی از خانواده ها خواست تا تعطیلات رسمی زرتشتیان را پاس بدارند، از ارائه سرویس رفت و برگشت رایگان به دانش آموزان همانند چند سال گذشته خبر داد و از دانش آموزان و خانواده ها خواست تا با رعایت برخی نکات با کمیسیون همکاری کنند. نسبت به بی توجهی برخی از خانواده ها برای ثبت نام گله کرد، به همراه داشتن سدره و کشتی را برای دانش آموزان ضروری دانست.

به گفته موبد آفرین ساعت برگزاری کلاسهای دینی امسال نسبت به سال گذشته کمی تغییر کرده است، نیایش همگانی از ساعت ۱۰: ۳ بعدازظهر پنجشنبه ها آغاز می شود و کلاسها از ساعت ۳۰: ۳ شروع و تا ۶ پسین ادامه خواهد داشت.

_MG_7211

در ادامه نوبت به نماینده ایرانیان زرتشتی رسید که در سخنانش نخست از مهر و مهر ماه سخن بگوید و سپس به فعالیتهای انجام شده در چند سال اخیر همچون یکپارچه شدن کلاسهای دینی، تالیف کتاب دینی برای مقطع دبستان، حل مشکل آزمون تیزهوشان، یادگیری خط دین دبیره به دانش آموزان، کلاسهای بازآموزی آموزگاران، دادن سدره و کشتی به دانش آموزان اشاره کرد و همچنین سخنان موبد آفرین را در راستاین نظم دهی به کلاسهای دینی لازم دانست.

_MG_7213

پس از پذیرایی که توسط انجمن زرتشتیان اهرستان به عمل آمد، از دانش آموزان زرتشتی پذیرفته شده در مدارس نمونه دولتی تقدیر به عمل آمد، ورودی های دوره اول دبیرستان عبارت بودند از: رامین باستانی، آنیتا دهنوی، آوا زندیان

_MG_7216

دانش آموزان پذیرفته شده در مدارس نمونه دولتی ورودی دوره دوم دبیرستان نیز عبارت بودند از:فیروزه امانت، پرنیا باستانی، دلارام زندیان، مهتا مالی، ندا نمیری

_MG_7220

تقدیر از سرگروه های مقاطع دبستان، دوره اول و دوره دوم دبیرستان که پرسشهای تستی را برای آزمونهای مختلف طراحی می کنند برنامه بعدی بود که به ترتیب عبارت بودند از خانم سوسن بختیاری و آقایان فریدون کشمیری و افشین نمیرانیان

_MG_7223

در نهایت نیز از انجمن زرتشتیان اهرستان تقدیر و تشکر به عمل آمد

مطالب مرتبط با برچسب

گزارش تصویری از بازگشایی کلاسهای دینی در شیراز
آیین بازگشایی کلاسهای دینی زرتشتیان شیراز پسین آدینه 6 مهر ماه برگزار شد. گزارش تصویری از این مراسم را در ادامه مطلب ببینید:
گزارش تصویری از جشن بازگشایی کلاسهای دینی در یزد
به همت کمیسیون دینی زرتشتیان استان یزد، جشن بازگشایی کلاسهای دینی دانش آموزان زرتشتی پسین پنجشنبه 5 مهر برگزار شد.
آغاز به کار کلاسهای دینی در کرج
دانش آموزان زرتشتی کرج، در نخستین آدینه مهر ماه،آغاز کلاسهای دینی را گرامی داشتند.
تصاویری از بازگشایی کلاسهای دینی کرمان
کلاسهای دینی دانش آموزان زرتشتی کرمان پنجشنبه 5 مهر ماه آغاز به کار کرد.

یک دیدگاه برای گزارش و تصاویری از بازگشایی کلاسهای دینی یزد

  1. همکیش
    0

    با درود بر تمامی بهدینان و همکیشان گرانقدر و آرزوی بهروزی برای دانش آموزان به ویژه افراد برگزیده در آزمونهای مدارس خاص

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • آخرین خبرها