شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، بازدید علی زند وکیلی از اقامتگاه بومگردی ناردونه در 4 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن ها, سازمان زنان زرتشتی, علمی  »   گزارشی از سخنرانی دی ماه سازمان زنان زرتشتی
655 بازدید
۴ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۰:۳۸
گزارشی از سخنرانی دی ماه سازمان زنان زرتشتی

گزارشی از سخنرانی دی ماه سازمان زنان زرتشتی

دوشنبه سوم دی ماه، برنامه سخنرانی اولین دوشنبه هر ماه سازمان زنان زرتشتی برگزار شد.

رکسانا پرتوی نیا، دانشجوی دکترای روانشناسی بالینی در تالار خسروی با موضوع «در مورد سالمندی بیشتر بدانیم» به سخنرانی پرداخت.

خانم پرتوی نیا در ابتدای سخنانش از سالمندی به عنوان یکی از مراحل زندگی و حتی رشد سخن گفت و افزود: این دوره را باید با نگاه مثبت بنگریم و ضمن پذیرش موقعیت فیزیکی از تجربه و آگاهی های بیشماری که اندوخته ایم بهترین استفاده را ببریم.

وی در مورد استقلال سالمندان نیز سخن گفت و سالمندان را به مشارکت و کارگروهی سفارش کرد و با ارائه مثال هایی از پیامد این روش گفت. در ادامه به اهمیت یادگیری مطالب و فعالیتهای جدید و یا حضور در محیط های تازه و ارتباط با افراد جدید در دوران سالمندی اشاره کرد.

این دانشجوی دکترای روان شناسی بالینی در مورد باور هایی سخن گفت که جز تنهایی و سکوت و ناتوانی نتیجه ای ندارند و افزود باید این باورها را بشناسیم و به تنهایی یا با کمک نزدیکان خود بر آنها غلبه کنیم تا حس لذت، آرامش و اعتماد به نفس داشته باشیم.

رکسانا پرتوی نیا به اهمیت برنامه ریزی و اولیت بندی در انجام فعالیت ها اشاره کرد و تاکید کرد که اولویت اول خود فرد می باشد.

در پایان، مواردی همچون تنهایی، یکنواختی، نادیده گرفتن خود، در گذشته سیر کردن و پایین بودن اعتماد به نفس را از دلایل آلزایمر برشمرد.

 

 

عکس از سازمان زنان زرتشتی

مطالب مرتبط با برچسب

یک دیدگاه برای گزارشی از سخنرانی دی ماه سازمان زنان زرتشتی

  1. شامردانی
    0

    واقعا خانم پرتوی نیا کارشان حرف نداره و سخنان ایشون خیلی دلنشین است

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • آخرین خبرها