یکشنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، چهلمین سالگرد انجمن زرتشتیان واشنگتن در 2 ساعت قبل منتشر شده است .
»   نماینده زرتشتیان  »   سخنرانی نماینده ایرانیان زرتشتی در ژنو
806 بازدید
۲۶ مهر ۱۳۹۷ , ساعت ۰:۴۹
سخنرانی نماینده ایرانیان زرتشتی در ژنو

سخنرانی نماینده ایرانیان زرتشتی در ژنو

دکتر اسفندیار اختیاری در نشست جهانی IPU تاکید کرد، بهداشت و سلامت انسان ها نباید مورد معامله قرار گیرد.


نماینده ایرانیان زرتشتی امروز چهارشنبه در یکصد و سی و نهمین نشست IPU، مجمع جهانی اتحادیه بین المجالس که در ژنو سویس در حال برگزاری است. بر اهمیت امنیت جهانی سلامت و توجه ویژه به انسان ها سخن گفت و تاکید کرد مباحث انسانی باید از تمام حاشیه های سیاسی به دور باشد.
دکتر اسفندیار اختیاری با بیان اینکه بهداشت و سلامت اولین نیازهای یک انسان است و نباید در مباحث گوناگون، بخصوص سیاسی، مورد معامله قرار گیرد، افزود: نمایندگان مجلس و اعضای IPU می توانند با تدوین قوانین خاص، بستر اینگونه روابط انسانی را فراهم کنند.
نماینده ایرانیان زرتشتی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه، دستیابی به پوشش جهانی بهداشت، نیازمند مشارکت و همکاری همه جانبه کشورها و سازمان های بین المللی است، یادآور شد دیپلماسی سلامت می تواند راهگشا باشد، سپس در معرفی دیپلماسی سلامت، اینگونه گفت: مذاکره نمایندگان کشورها و ‌سایر عوامل تاثیرگذار در بهداشت جهانی برای رسیدن به هدف مشترک تا منافع همگان را در راستای گسترش سلامت تامین شود، همچنین این دیپلماسی کاهش بیماری های بشری را دنبال می کند و برای کنترل بیماریهای فراگیر تلاش می کند.


رییس کمیته پژهش و فناوری مجلس پیشنهاد داد تا سیاست ها و مقررات بین المللی با هدف ایجاد امنیت سلامت جهانی توسط سازمان جهانی بهداشت تدوین شود و این سیاست ها در اقدامی هماهنگ، توسط نمایندگان مجلس هر کدام از کشورها به صورت ملی تصویب شود. بدین ترتیب می توان شاهد تاثیر به سزایی در به نتیجه رسیدن بهتر این سیاست ها و مقررات بین المللی بود.

گفتنی است اتحادیه بین‌المجالس «Inter-parliamentary Union (IPU)‎» یک مؤسسه بین پارلمانی است که در سال ۱۸۸۹ تأسیس شده است و در حال حاضر مجالس ملی ۱۷۸ کشور جهان عضو IPU هستند. یکصد و سی و نهمین نشست این اجلاس با شعار رهبری پارلمان‌ها در ارتقاء صلح و توسعه در عصر نوآوری و تغییرات فناوری در ژنو در حال برگزاری است.

مطالب مرتبط با برچسب

سخنرانی نماینده ایرانیان زرتشتی در ژنو
دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی در نشست جهانی اتحادیه بین المجالس(IPU) تاکید کرد: باید از جوانان و فعالیت اقتصادی آنان در سطح بین المللی حمایت کرد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها