دوشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، پنجمین گردهمایی جوانان زرتشتی برگزار می شود در 5 ساعت قبل منتشر شده است .
»   اتاق بازرگانی زرتشتیان ایران, انجمن ها, علمی  »   بررسی استارت آپ نترو در نشست اتاق بازرگانی
610 بازدید
۲۲ مهر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۷:۱۷
بررسی استارت آپ نترو در نشست اتاق بازرگانی

بررسی استارت آپ نترو در نشست اتاق بازرگانی

گروه استارت آپی نترو، ایده کسب و کار خود را در نشست اتاق بازرگانی زرتشتیان ارایه کردند و آنرا به نقد گذاشتند.

در نشست شنبه ۲۱ مهر اتاق بازرگانی زرتشتیان ایران، فرزاد تاراپوروالا به نمایندگی از گروه استارت آپ نترو، ایده اشتراک گذاری خودرو را به باشندگان ارایه کرد و باشندگان نقطه نظرات خود را در این باره بیان کردند.

در این نشست که از حدود ساعت ۷:۴۵ پسین آغاز شد و با بحث ها و گفتگوهای آن تا دقایقی پس از ۱۰ شب ادامه یافت، مهندس تاراپوروالا نخست به ایده اشتراک گذاری خودرو پرداخت و بازار این ایده را در جهان و ایران بررسی کرد. سپس به نمونه های مشابه این ایده که در ایران پیاده شده بودند اشاره کرد و افزود: ۴ نمونه در ایران وجود داشتند که ۲ نمونه از آنها شکست خوردند و دو نمونه دیگر فعال هستند.

به اشتراک گذاری خودرو یا  CARPOOLING، به این معنا است که یک نفر که خودروی شخصی خود را در مسیری استفاده می کند، مسیر خود را به اشتراک بگذارد تا چنانچه افرادی با وی هم مسیر هستند، این مسیر را با همدیگر طی کنند. در این روش از آنجا که  کسب درآمد چندان مطرح نیست، قیمت های تعیین شده پایین تر از سرویس هایی مانند تاکسی و آژانس است ولی می تواند بخشی از هزینه های جابجایی را جبران کند.

در پایان نشست همچنین این موضوع مطرح شد که گروه های استارت آپی فراوانی در جامعه زرتشتیان شکل گرفته است و نشست های اتاق بازرگانی می تواند محلی برای بیان فعالیت های این گروه ها باشد تا ضمن دریافت بازخورد از باشندگان و استفاده از تجربیات آنها، در تشکیل تیم و تقویت آنها و یا جذب سرمایه موثر باشد.

 

 

برساد-کامبیز رستمی

مطالب مرتبط با برچسب

بررسی آیین نامه مسافرت با هواپیما در سخنرانی آبان ماه اتاق بازرگانی زرتشتیان
سخنرانی آبان ماه اتاق بازرگانی زرتشتیان ایران به موضوع «آیین نامه مسافرت با هواپیما» اختصاص داشت.
بررسی آیین نامه مسافرت با هواپیما در اتاق بازرگانی زرتشتیان
سخنرانی آبان ماه اتاق بازرگانی زرتشتیان ایران به موضوع «آیین نامه مسافرت با هواپیما» اختصاص دارد.
گزارشی از سخنرانی مهندس رشید کیانی پور در اتاق بازرگانی زرتشتیان
بررسی رویکردهای حل مسئله در کسب و کارهای پلتفرمی، موضوع سخنرانی مهندس رشید کیانی پور در نشست اتاق بازرگانی زرتشتیان ایران بود. گزارشی از این برنامه که پسین شنبه 16 تیر ماه برپا شد را در ادامه مطلب ببینید:
گزارشی از سخنرانی مهندس رشید کیانی پور در اتاق بازرگانی زرتشتیان
روز شنبه 16 تیر ماه، برنامه سخنرانی اتاق بازرگانی زرتشتیان ایران با موضوع «بررسی رویکردهای حل مسئله در کسب و کارهای پلتفرمی با توجه به پتانسل های سرمایه گذاری در بخش صنایع و معادن و معرفی نمونه فعالیت در صنعت سنگ و معادن» برگزار می شود

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها