سه شنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، آیین گاهنبار در خانه نرگس و رستم باغ برگزار می شود در 2 ساعت قبل منتشر شده است .
»   جشنواره مینا ایزدیار, علمی, مراسم ها  »   آشنایی با دکتر هرمزد اورمزدی استاد برگزیده ششمین جشنواره مینا ایزدیار
633 بازدید
۱۸ مهر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۲:۳۵
آشنایی با دکتر هرمزد اورمزدی استاد برگزیده ششمین جشنواره مینا ایزدیار

آشنایی با دکتر هرمزد اورمزدی استاد برگزیده ششمین جشنواره مینا ایزدیار

دکتر هرمزد اورمزدی یکی از دو استاد برگزیده زرتشتی در ششمین جشنواره علمی فرهنگی زنده یاد دکتر مینا ایزدیار بود.

در ادامه مطلب به بخشی از سوابق وی اشاره می کنیم:

دکتر هرمزد اورمزدی در ۲۲ فروردین ۱۳۲۲ در تهران دیده به جهان گشود، تحصیلات ابتدایی را در دبستان نو بنیاد منوچهری و متوسطه را در دبیرستان فیروزبهرام سپری کرد. در سال ۱۳۳۹ موفق به دریافت مدرک کاردانی علوم آزمایشگاهی از دانشگاه تهران شد. سپس در سال ۱۳۴۵ مدرک دکترای عمومی DVM  را از دانشگاه تهران دریافت کرد. و همچنین در سال ۱۹۷۵ میلادی دکترای تخصصی پارازیتوری را از دانشگاه T.C.D انگلستان اخذ کرد.

وی استاد و مدیر گروه پارازیتولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و ۴۰ سال سابقه خدمت دارد. زمینه پژوهشی ایشان نیز پارازیت های بیماری زا بوده است.

از فعالیتهای علمی پژوهشی وی می توان به تالیف ۴ کتاب به نام های «کرم شناسی پزشکی»(۱۳۷۴)، «حشره شناسی پزشکی» (۱۳۷۴)، «تک یاخته شناسی پزشکی» (۱۳۷۸) و درسنامه پزشکی در مجموعه نویسندگان و ۲ ترجمه کتاب به نام های اصول کرم شناسی (۱۳۸۲) و چکیده کرم شناسی پزشکی(۱۳۸۹) اشاره کرد.

همچنین بیش از ۳۰ مورد مقاله فارسی در نشریات علمی پژوهشی کشور به چاپ رسانده است و بیش از ۲۵ مقاله انگلیسی و ISI دارد.

وی موسس مقاطع علمی MSC و PHD در رشته های کرم شناسی و تک یاخت شناسی پزشکی و مقطع MSC قارچ شناسی پزشکی در ایران بوده است. همچنین رساله های دکترا و مقالات و پایان نامه های دانشگاهی بسیاری تحت راهنمایی وی انجام شده است.

از سمت های اجرایی دکتر اورمزدی می توان به این موارد اشاره کرد:

مدیر گروه پارازیتولوژی/ عضو برد پارازیتولوژی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / عضو برد ارتقا اعضای هیات علمی / عضو شورای نویسندگان و استاد ممتاز دانشگاه در سال ۱۳۷۴ / استاد پیشکسوت دانشگاه در سال ۱۳۹۰

همچنین وی عضو انجمن علمی انگل شناسی ایران و عضو کمیته پژوهشی و انجمنهای و کمیته های علمی دیگر هستند.

دکتر هرمز اورمزدی در سال ۱۳۵۸ با سرکار خانم گوهربانو ورهرامی پیوند همسری بستند و ثمره این پیوند یک فرزند دختر به نام پریماه اورمزدی، متخصص تغذیه می باشد.

مطالب مرتبط با برچسب

آشنایی با دکتر هرمزد اورمزدی استاد برگزیده ششمین جشنواره مینا ایزدیار
مهندس جمشید فروغی در ششمین جشنواره علمی فرهنگی زنده یاد دکتر مینا ایزدیار به عنوان چهره نام آور زرتشتی معرفی شد. در ادامه مطلب به بخشی از سوابق وی اشاره می کنیم:
آشنایی با دکتر شهریار فریبرز استاد برگزیده ششمین جشنواره مینا ایزدیار
دکتر شهریار فریبرز یکی از دو استاد برگزیده زرتشتی در ششمین جشنواره علمی فرهنگی زنده یاد دکتر مینا ایزدیار بود. در ادامه مطلب به بخشی از سوابق وی اشاره می کنیم:
گزارش و تصاویری از ششمین جشنواره زنده یاد دکتر مینا ایزدیار
تقدیر از مهندس جمشید فروغی به عنوان چهره نام آور زرتشتی، دکتر هرمزد اورمزدی و دکتر شهریار فریبرز به عنوان اساتید  برگزیده در جشنواره ششم مینا ایزدیار
گزارش تصویری از ششمین جشنواره علمی زنده یاد دکتر مینا ایزدیار(۱)
ششمین جشنواره علمی زنده یاد دکتر مینا ایزدیار پسین دوشنبه نهم مهر 1397 برگزار شد. گزارش تصویری از این برنامه را در ادامه مطلب ببینید:

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها