چهارشنبه, ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، جزئیات برنامه دوره شاد و گفتگوی ماه خورداد در 7 ساعت قبل منتشر شده است .
»   جشنواره مینا ایزدیار, علمی, مراسم ها  »   آشنایی با دکتر شهریار فریبرز استاد برگزیده ششمین جشنواره مینا ایزدیار
732 بازدید
۱۷ مهر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۴:۰۶
آشنایی با دکتر شهریار فریبرز استاد برگزیده ششمین جشنواره مینا ایزدیار

آشنایی با دکتر شهریار فریبرز استاد برگزیده ششمین جشنواره مینا ایزدیار

دکتر شهریار فریبرز یکی از دو استاد برگزیده زرتشتی در ششمین جشنواره علمی فرهنگی زنده یاد دکتر مینا ایزدیار بود.

در ادامه مطلب به بخشی از سوابق وی اشاره می کنیم:

وی در سال ۱۳۲۹ در شهر تهران زاده شد، تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران و در دبستان جمشیدجم و دبیرستان فیروزبهرام گذراند. در سال ۱۳۵۱ در رشته مهندسی مکانیک، مقطع کارشناسی دانشگاه پلی تکنیک تهران فارغ التحصیل شد. در سال ۱۹۸۱ میلادی کارشناسی ارشد خود را در همین رشته از دانشگاه تافس امریکا دریافت کرد و موفق شد تا در سال ۱۹۸۶ مدرک دکترای همین رشته و در سال ۱۹۸۸ مدرک فوق دکترا را از دانشگاه لی های آمریکا دریافت کند

دکتر فریبرز در حال حاضر استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در شاخه مهندسی مکانیک و در زمینه پژوهشی تحقیقاتی مکانیک جامدات است و ۲۷ سال است که در دانشگاه مشغول به تدریس است.

تاکنون ۶۳ مقاله انگلیسی و ISI نوشته اند، ۸ مقاله به زبان فارسی سرد مجلات علمی-پژوهشی داخل کشور منتشر کرده اند، ۷ رساله دکترا و ۷۰ پایان نامه کارشناسی ارشد با راهنمایی وی انجام شده است.

عضو انجمن ریاضی آمریکا(AMS) و عضو شورای نویسندگان نشریه فنی مهندسی امیرکبیر می باشد و در کلیه سمینارهای انجمنی مهندسی مکانیک ایران شرکت داشته است.

دکتر شهریار فریبرز در سال ۱۳۷۰ با خانم دکتر مهری همتی پیوند همسری بستند و ثمره این ازدواج دو فرزند به نامهای مرجان و جمشید است.

گفتنی است ششمین جشنواره علمی فرهنگی زنده یاد دکتر مینا ایزدیار دوشنبه نهم مهر ماه ۱۳۹۷ در تالار خسروی برگزار شد. که گزارش و تصاویر آن را می توانید در اینجا ببینید و بخوانید

 

مطالب مرتبط با برچسب

آشنایی با دکتر شهریار فریبرز استاد برگزیده ششمین جشنواره مینا ایزدیار
مهندس جمشید فروغی در ششمین جشنواره علمی فرهنگی زنده یاد دکتر مینا ایزدیار به عنوان چهره نام آور زرتشتی معرفی شد. در ادامه مطلب به بخشی از سوابق وی اشاره می کنیم:
آشنایی با دکتر هرمزد اورمزدی استاد برگزیده ششمین جشنواره مینا ایزدیار
دکتر هرمزد اورمزدی یکی از دو استاد برگزیده زرتشتی در ششمین جشنواره علمی فرهنگی زنده یاد دکتر مینا ایزدیار بود. در ادامه مطلب به بخشی از سوابق وی اشاره می کنیم:
گزارش و تصاویری از ششمین جشنواره زنده یاد دکتر مینا ایزدیار
تقدیر از مهندس جمشید فروغی به عنوان چهره نام آور زرتشتی، دکتر هرمزد اورمزدی و دکتر شهریار فریبرز به عنوان اساتید  برگزیده در جشنواره ششم مینا ایزدیار
گزارش تصویری از ششمین جشنواره علمی زنده یاد دکتر مینا ایزدیار(۱)
ششمین جشنواره علمی زنده یاد دکتر مینا ایزدیار پسین دوشنبه نهم مهر 1397 برگزار شد. گزارش تصویری از این برنامه را در ادامه مطلب ببینید:

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها