سه شنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، فراخوان سی و دومین همایش همازوربیم اله آبادی ها منتشر شد در 10 دقیقه قبل منتشر شده است .
»   انجمن ها, تصاویر, دینی, کمیسیون دینی زرتشتیان استان یزد  »   گزارش تصویری از جشن بازگشایی کلاسهای دینی در یزد
1,037 بازدید
۶ مهر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۴:۵۷
گزارش تصویری از جشن بازگشایی کلاسهای دینی در یزد

گزارش تصویری از جشن بازگشایی کلاسهای دینی در یزد

به همت کمیسیون دینی زرتشتیان استان یزد، جشن بازگشایی کلاسهای دینی دانش آموزان زرتشتی پسین پنجشنبه ۵ مهر برگزار شد.

این مراسم به میزبانی انجمن زرتشتیان قاسم آباد و با حضور گروهی از دانش آموزان، پدر و مادرها و آموزگاران کلاسهای دینی از ساعت ۵ پسین در تالار ماهیار اردشیر قاسم آباد آغاز شد.

موبد مهربان آفرین، فرنشین کمیسیون دینی زرتشتیان استان یزد در سخنانی تعداد دانش آموزان زرتشتی را در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ بدین ترتیب اعلام کرد: ۱۹۲ دانش آموز پسر و ۱۸۸ دانش آموز دختر، وی همچنین به اضافه شدن کلاس دوازدهم به کلاسهای کمیسیون دینی اشاره کرد که استادی آن نیز بر عهده زرتشتیان خواهد بود. موبد مهربان آفرین در بخش دیگری از سخنانش به سرویس های رفت و آمد دانش آموزان نیز اشاره کرد، این در حالی است که سرویس رفت و آمد کلاسهای دینی یزد به صورت رایگان است. به گفته فرنشین کمیسیون دینی، کلاسهای دینی پسران برای پایه هفتم تا دوازده در پردیس دانش مارکار و کلاسهای دینی دختران در دبستان دخترانه مارکار برگزار می شود و هر هفته پنجشنبه از ساعت ۲۰: ۳ شروع می شود.

دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی دیگر سخنران این مراسم بود، وی به تلاشهای انجام شده برای هماهنگی کلاسهای دینی در یزد و ایران اشاره کرد، متمرکز شدن کلاسهای دینی در یزد، هماهنگی کتابهای دینی، چاپ کتابهای جدید دینی که مورد تایید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است و به صورت رنگی و با کیفیت منتشر می شود و به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد، هماهنگی و بازآموزی آموزگاران دینی، راه اندازی دوره آموزش مجازی، حل مشکل نبود پرسشهای دینی در آزمون های تیزهوشان، اضافه شدن ۵ سئوال از کتاب دینی زرتشتیان در آزمون کنکور از جمله مواردی بود که مورد اشاره دکتر اسفندیار اختیاری قرار گرفت.

در ادامه از دانش آموزانی که در آزمون تیرهوشان و مدارس نمونه دولتی پذیرفته شدند تقدیر شد، همچنین از آموزگاران دینی سرگروه و انجمن زرتشتیان قاسم آباد نیز قددرانی به عمل آمد:

برساد-رشیدشهرت

مطالب مرتبط با برچسب

گزارش تصویری از بازگشایی کلاسهای دینی در شیراز
آیین بازگشایی کلاسهای دینی زرتشتیان شیراز پسین آدینه 6 مهر ماه برگزار شد. گزارش تصویری از این مراسم را در ادامه مطلب ببینید:
آغاز به کار کلاسهای دینی در کرج
دانش آموزان زرتشتی کرج، در نخستین آدینه مهر ماه،آغاز کلاسهای دینی را گرامی داشتند.
تصاویری از بازگشایی کلاسهای دینی کرمان
کلاسهای دینی دانش آموزان زرتشتی کرمان پنجشنبه 5 مهر ماه آغاز به کار کرد.
تصاویری از بازگشایی کلاسهای دینی در سازمان فروهر
کلاسهای دینی دانش آموزان زرتشتی تهران، روز پنجشنبه 5 مهر ماه در سازمان فروهر آغاز به کار کرد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • آخرین خبرها