سه شنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، آیین گاهنبار در خانه نرگس و رستم باغ برگزار می شود در 2 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن زرتشتیان کرمان, انجمن ها, فرهنگی  »   گزارش و تصاویری از دومین اردوی دانش آموزان زرتشتی کلاس نهم
1,037 بازدید
۲۷ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۱۹:۲۹
گزارش و تصاویری از دومین اردوی دانش آموزان زرتشتی کلاس نهم

گزارش و تصاویری از دومین اردوی دانش آموزان زرتشتی کلاس نهم

روزهای ۱۳ تا ۱۶ شهریور ماه دومین اردوی دانش آموزان زرتشتی کلاس نهم به همت کمیسیون جوانان انجمن زرتشتیان کرمان در این شهر برگزار شد.

این کمیسیون گزارش و تصاویری از اردو را منتشر کرده است که می توانید آن را در ادامه مطلب بخوانید:

 

 

«دومین دوره اردوی کشوری مقطع نهم در کرمان به پایان رسید:

بچه ها به همراه سرپرست­هایشان در صبح روز سه شنبه به کرمان رسیدند و با همراهی هیئت استقبال­کنندگان به سمت آتشکده زرتشتیان کرمان به راه افتادند. شرکت­کنندگان پس از اندکی استراحت و تحویل لوازم الکترونیکی­شان به مسئولین و اسکان در خوابگاه­ها، برای صرف ناهار به سالن غذاخوری اردو آمدند. پس از زدودن خستگی سفر، مراسم افتتاحیه اردو با حضور اعضای محترم انجمن زرتشتیان کرمان، کمیسیون­های دینی-فرهنگی، موسیقی و زنان و موسسه های خیریه خداداد مهرابی و اردشیر همتی که در برگزاری این اردو نقش مهمی را ایفا کردند، برگزار شد. مراسم افتتاحیه با خیر مقدم به باشندگان، توضیحی درباره نماد اردو و سخنرانی دبیر اردو ادامه یافت و با معرفی گروه ها ، تحویل دادن کارت و لباس به شرکت کنندگان و پذیرایی از باشندگان به اتمام رسید.

در ادامه، اعضای گروه ها با یکدیگر بیشتر آشنا شدند، سپس نماد گروه خود را با کنار هم چیدن قطعات به هم ریخته پازل درست کردند و  برای سرپرست های خود یک لباس با طرح خوانندگان شعر رپ طراحی کرده و به بازی حدس کلمه از طریق شعر رپ پرداختند. پس از صرف شام به خوابگاه هایشان رفتند تا به استراحت بپردازند.

بچه ها صبح چهارشنبه با موزیکی شاد و انرژی بخش بیدار شدند و بعد از انجام نیایش گروهی توسط آقای بهرام خادمی، به ورزش صبحگاهی توسط خانم دلارام سهیمی پرداختند. شرکت در کلاس­ روابط اجتماعی با مربی گری خانم مهین علم و آقای رحمت الله جعفری اولین برنامه امروز بود. در ادامه، یک کلاس با عنوان توضیح معماری آتشکده ها و نحوه بازسازی و مرمت سالن آتش توسط آقای آریا کاویانی برگزار شد و بعد از آن همگی عازم باغ شاهزاده ماهان شدند. پس از گردش در باغ شاهزاده و خوردن بستنی و بحث گروهی، به سمت رستورانی در منطقه لنگر ماهان برای صرف ناهار حرکت کردند. برای سرگرمی بعد از ناهار، بچه­ها در همان جا به جایگزینی و خواندن یک ترانه جدید به جای ترانه قبلی روی یک موسیقی بی کلام پرداختند. سپس به سمت باغ فتح آباد حرکت کردند و پس از بازدید از آنجا به آتشکده بازگشتند تا شام بخورند و شاد شبی ویژه را داشته باشند که این شاد شب با سورپرایزی ویژه جهت برگزاری جشن تولد برای متولدین شهریور ماه همراه بود. سپس در محوطه آتشکده، با حلقه زدن به دور آتش، در محیطی رویایی به گوش دادن موسیقی زنده توسط دو نفر از سرپرست های هنرمند (آقایان فرود آذرگشاسبی و کوروس شهریاری) پرداختند.

شرکت کنندگان در روز پنج شنبه و پس از نیایش و ورزش صبحگاهی و صبحانه، یک کلاس اجتماعی آموزنده با مربی­گری خانم مهرانگیز غیبی داشتند. در ادامه همگی به سمت شاه ورهرام ایزد به راه افتادند و پس از نیایش به باشگاه اردشیر همتی رفتند تا در آنجا بازی های گروهی و شادی بخشی داشته باشند. پس از بازگشت به آتشکده و صرف ناهار و استراحت، گروه ها برای خود بلال کباب کردند و به بحث های گروهی سازنده پرداختند. سپس به کلاس های ایستگاهی آموزنده ای با عنوان های زیر رفتند:

راز شاد زیستن : خانم مهرانگیز غیبی

مدیریت زندگی و راز موفقیت : آقای هومن فروهری

آموزش بافت دستبند : خانم فرنوش زعیم

آموزش چاپ عکس روی چوب : آقای رستم پرستار

معرفی انواع سازهای هندی : آقای فرشید وهمنی

سپس برای شام به سالن غذا خوری رفتند و پس از صرف شام به حیاط رفته و بالن آرزو هوا کردند. در نهایت، برنامه شاد شب با مسابقه رقص گروهی برگزار شد.

صبح روز آخر همانند روزهای گذشته با نیایش و ورزش و صبحانه همراه بود. سپس بچه ها در کلاس مفیدی در رابطه با اختلالات شخصیت توسط دکتر مهربد وخشوری شرکت کردند. پایان بخش اردو مراسم اختتامیه بود و به شرکت کنندگان یادگاری اهدا شد و آنها نیز به جبران تنبیه های انتظامات، با شوخی با آنها به سرگرمی­های این اردو پایان دادند.

پس از خوردن ناهار و یادگار نویسی، شرکت کنندگان با چهره هایی درهم که حاکی از زود تمام شدن این اردو بود، برای بازگشت به خانه هایشان به همراه سرپرست هایشان راهی شدند.

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست

هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته به جاست

خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد»

 

برگرفته از سایت کمیسیون جوانان انجمن زرتشتیان کرمان

مطالب مرتبط با برچسب

تصاویری از افتتاحیه دومین اردوی دانش آموزان کلاس نهم
دومین اردوی دانش آموزان زرتشتی کلاس نهم از 13 شهریور ماه در مجموعه آتشکده کرمان آغاز شد و تا 16 شهریور ادامه می یابد. تصاویری از افتتاحیه این برنامه را در ادامه مطلب ببینید:

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها