دوشنبه, ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، جشن اردیبهشتگان در 2 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن ها, درگذشتگان, دینی, موسسه خیریه اردشیر همتی کرمان  »   بیست و هشتمین آیین سالگرد درگذشت روانشاد اردشیر همتی برگزار می شود
474 بازدید
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۱:۲۴
بیست و هشتمین آیین سالگرد درگذشت روانشاد اردشیر همتی برگزار می شود

بیست و هشتمین آیین سالگرد درگذشت روانشاد اردشیر همتی برگزار می شود

بیست و هشتمین آیین سالگرد درگذشت روانشاد ارباب اردشیر همتی، شنبه ۲۴ شهریور ماه برگزار می شود.

آیین سالگرد درگذشت روانشاد ارباب اردشیر خسرو همتی، بنیانگذار موسسه خیریه اردشیر همتی، از ساعت ۵ پسین شنبه ۲۴ شهریور در تالار آتشکده کرمان برگزار می شود.

گفتنی است روانشاد ارباب اردشیر همتی در سال ۱۲۷۵ از پدر و مادری بهدین بنام خسرو و سرور دیده به جهان گشود.

تحصیلات خود را با شرایط زمان خود فرا گرفت و در عنفوان جوانی به شهرستان بم جهت کسب و کار و تجارت عزیمت نمود و در سال ۱۳۰۵ با روانشاد گوهر بانو رئیسی فرزند رئیس بهرام و گلستان شیرزاد رئیسی پیوند زناشویی بست.

پس از گذشت چند سال و با توجه به این مطلب که مصلحت خداوند بر این بوده که این زوج جوان از نعمت فرزند برخوردار نگردند. ارباب اردشیر همتی و همسرشان تصمیم گرفتند به جای فرزند از خود نام نیک برجای گذارند و در همین راستا ابتدا ایشان هزینه تحصیل چند تن از بچه های پرورشگاه کرمان را می پرداخت.

در سال ۱۳۳۶ اقدام به تاسیس کودکستان اردشیر همتی در کرمان نمود که سالیان سال با نظارت ایشان و همسرشان و با پرسنل زحمتکش که اکثرا از همکیشان بوده اند اداره می گردید. و در حال حاضر محل مذکور تحت عنوان دبستان اردشیر همتی در اجاره سازمان آموزش و پرورش کرمان می باشد.

در سال ۱۳۴۳ با سرمایه ارباب اردشیر همتی اولین سالن سرپوشیده ورزشی کرمان تحت نام باشگاه ورزشی اردشیر همتی بر روی زمین موقوفه انجمن زرتشتیان کرمان احداث گردید و در حال حاضر با همان نام در اختیار انجمن زرتشتیان کرمان جهت استفاده همکیشان عزیز دایر می باشد.

در سال ۱۳۴۸ تاسیس موسسه خیریه اردشیر همتی از دیگر اقدامات ایشان با هدف انجام امور خیریه جماعت زرتشتیان کرمان بوده است.

در سال ۱۳۵۶ ساختمان درمانگاه اردشیر همتی واقع در خیابان احمدی کرمان را به جنبش ملی نیکوکاری واگذار کرد که در حال حاضر بعنوان درمانگاه اردشیر همتی در اختیار معاونت درمان و بهداشت آموزش پزشکی کرمان می باشد.

در سال ۱۳۶۵ با تاسیس اولین خوابگاههای دانشجویی در کرمان در منزل شخصی خود و با تجهیزات کلیه امکانات رفاهی برای دانشجویان زرتشتی که از شهرهای دیگر به کرمان می آمدند اولین قدم را در این راه برداشتند.

در تاریخ۲۴ شهریور ماه سال ۱۳۶۹ در کرمان پس از به جای گذاشتن کوله باری از خیر اندیشی و نیکوکاری دیده از جهان فرو بست. روانش شاد و بهشت برین جایگاهش باد

برساد-شاهرخ قاضی گری

مطالب مرتبط با برچسب

تصاویری از بیست و هشتمین آیین سالگرد درگذشت روانشاد اردشیر همتی
بیست و هشتمین آیین سالگرد درگذشت روانشاد ارباب اردشیر همتی پسین شنبه 24 شهریور ماه در آتشکده کرمان برگزار شد.

یک دیدگاه برای بیست و هشتمین آیین سالگرد درگذشت روانشاد اردشیر همتی برگزار می شود

 1. sh
  0

  درود بر همه ی ایرانیان ایراندوست
  بزرگمنشی جز از بزرگمرد سرنخواهد زد
  و آنکه آیین بزرگداشت بزرگی را برپا دارد
  خود از بزرگان است
  پاینده باشید

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

 • آخرین خبرها