چهارشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۸
»   فرهنگی, میراث فرهنگی  »   کارگاه آموزشی موزه و ارتباط موزه ها با گردشگری برگزار شد
505 بازدید
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۲۳:۴۸
کارگاه آموزشی موزه و ارتباط موزه ها با گردشگری برگزار شد

کارگاه آموزشی موزه و ارتباط موزه ها با گردشگری برگزار شد

کارگاه آموزشی موزه و ارتباط موزه ها با گردشگری در یزد برگزار شد در این کارگاه نمایندگانی از موزه های استان یزد از جمله موزه تاریخ و فرهنگ زرتشتیان حضور داشتند.

دوره آموزشی موزه و ارتباط موزه ها با گردشگری، ویژه راهنمایان موزه ها و محوطه های تاریخی استان یزد سه شنبه ۲۰ شهریورماه ۹۷، در محل موزه موقوفه میرزا محمد کاظمینی یزد برپا شد. در این دوره، رامین کیانی پور از موزه تاریخ و فرهنگ زرتشتیان(مارکار) نیز حضور داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد؛ با توجه به اهمیت توجه به موزه ها و محوطه های تاریخی بعنوان بخشی از جاذبه های گردشگری و ضرورت جذب و جلب گردشگران به موزه ها بعنوان بستری برای معرفی تاریخی و تمدن هر منطقه، ویژگیهای مردم شناسی، آداب و رسوم و پوشش محلی مناطق، این دوره آموزشی با همکاری موسسه آموزشی بانیان گردشگری کاسیت و حمایت موزه موقوفه کاظمینی برگزار شد.

گفتنی است: در این دوره آموزشی مباحثی نظیر توجه به تاثیر موزه ها و اماکن باستانی در جذب گردشگران، شیوه های نوین موزه داری، ارائه راهکار برای افزایش بازدید کنندگان، معرفی شیوه های جدید در سایر کشورها و بومی سازی و الگوگیری در موزه های داخلی و ضرورت معرفی موزه ها به گردشگران مطرح شد.

لازم به ذکر است: بخشی از این دوره آموزشی به صورت عملی و بازدید از موزه های دیرینه شناسی کامبرین و خودروهای تاریخی و کلاسیک برگزار شد.

 

 

 

مطالب مرتبط با برچسب

موزه تاریخ و فرهنگ زرتشتیان، موزه برتر استان یزد
موزه تاریخ و فرهنگ زرتشتیان(مارکار) به عنوان یکی از موزه های برتر استان یزد معرفی و تقدیر شد.
تصاویری از موزه تاریخ و فرهنگ زرتشتیان در نوروز ۹۸(بخش دوم)
گردشگران در نوروز 1398 از موزه تاریخ و فرهنگ زرتشتیان(مارکار) بازدید کردند.
پیک نیک دانش آموزان دبستان مارکار در پردیس دانش مارکار
دانش آموزان دبستان دخترانه مارکار، به مناسبت روز دانش آموز پیک نیکی را در پردیس دانش مارکار برگزار کردند.
گزارش تصویری از بازدید گردشگران نوروزی از موزه مارکار
موزه تاریخ و فرهنگ زرتشتیان(مارکار) در روزهای ابتدایی سال 1396 میزبان گردشگرانی است که به شهر یزد سفره کرده اند، تصاویری از حضور گردشگران در موره تاریخ و فرهنگ زرتشتیان را در ادامه مطلب ببینید:

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • آخرین خبرها