سه شنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، آیین گاهنبار در خانه نرگس و رستم باغ برگزار می شود در 27 دقیقه قبل منتشر شده است .
»   انجمن زرتشتیان نصرت آباد, انجمن ها, جام ایراندخت, مراسم ها, ورزشی  »   نگاهی به تاریخچه جام ایران دخت
528 بازدید
۱۴ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۱۳:۳۸
نگاهی به تاریخچه جام ایران دخت

نگاهی به تاریخچه جام ایران دخت

جام ایران دخت نخستین و تنها جام تخصصی بانوان زرتشتی است که با تلاش انجمن زرتشتیان نصرت آباد در رشته فوتسال دنبال می شود، نگاهی می اندازیم به شش دوره گذشته این جام و قهرمانان آن:

نخستین دوره هماورد ورزشی ایران دخت از ۸تا ۱۱ فروردین ۱۳۸۸ در تالار پولاد کسنویه و با حضور ۸ تیم برگزار شد، در آن دوره تیمهای آرش، نرس آباد و امید مزرعه کلانتر مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

دومین دوره جام ایران دخت روزهای ۲ تا ۵ شهریور ۸۹ با حضور ۸ تیم در تالار ورزشی یگانگی انجام شد، این دوره از مسابقات به یاد روانشاد رامین شهرت برپا شد و در نهایت تیمهای آرش، آناهید و آترین جایگاه اول تا سوم را به دست آوردند. از این دوره به بعد مسابقات هر ساله در شهریور و به میزبانی سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد دنبال شد.

سومین دوره جام ایران دخت با حضور ۹ تیم در روزهای ۱۵ تا ۱۸ شهریور ۱۳۹۰ برپا شد. در این مسابقات تیمهای آرش، پولاد کسنویه و آناهید به مقام های اول تا سوم دست یافتند

چهارمین دوره هماورد ورزشی ایران دخت با یک سال وقفه در روزهای ۵ تا ۸ شهریور ۱۳۹۲ دنبال شد. این مسابقات با حضور ۶ تیم و به صورت دوره ای برپا شد و در نهایت تیمهای پولاد کسنویه، پارسه شیراز و دختران سیمین، جایگاه اول تا سوم را به دست آوردند.

اما پنجمین دوره جام ایران دخت با دو سال وقفه روزهای ۱۹ تا ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ و با حضور ۴ تیم انجام شد که در نهایت تیمهای سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد، آناهید و ایران شید به مقام اول تا سوم دست یافتند.

اما سال گذشته و در روزهای ۱۵ تا ۱۸ شهریور ۱۳۹۶، ششمین دوره جام ایران دخت با حضور ۶ تیم انجام شد که در نهایت تیمهای ایران شید، اندیشه رحمت آباد و سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد به مقام اول تا سوم دست یافتند.

 

مطالب مرتبط با برچسب

نگاهی به تاریخچه جام ایران دخت
انتخابات داخلی هیات مدیره گردش یازدهم انجمن زرتشتیان نصرت آباد برگزار شد و خانم میترا فلاح زاده به عنوان فرنشین این انجمن برگزیده شد.
انتخابات انجمن زرتشتیان نصرت آباد برگزار می شود
انتخابات گردش یازدهم انجمن زرتشتیان نصرت اباد آدینه 30 فروردین ماه برگزار می شود.
تصاویری از جشن زایش اشوزرتشت در نصرت آباد(۱)
جشن زایش اشوزرتشت در آتشکده محله زرتشتی نشین نصرت آباد یزد برگزار شد. تصاویری از این آیین که توسط انجمن زرتشتیان نصرت آباد و با همیاری زرتشتیان این محله انجام شد را در ادامه مطلب ببینید:
آیین گاهنبار پنجی در آتشکده نصرت آباد برگزار شد
آیین گاهنبار چهره همس پت میدیم گاه در آتشکده نصرت آباد برپا شد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها