سه شنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، آیین گاهنبار در خانه نرگس و رستم باغ برگزار می شود در 1 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن زرتشتیان یزد, انجمن ها, درگذشتگان, علمی  »   به یاد دکتر جم زاده، از رتبه های برتر زرتشتی در کنکور تقدیر شد
1,000 بازدید
۲۷ امرداد ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۲۶
به یاد دکتر جم زاده، از رتبه های برتر زرتشتی در کنکور تقدیر شد

به یاد دکتر جم زاده، از رتبه های برتر زرتشتی در کنکور تقدیر شد

پسین پنجشنبه ۲۵ امرداد ماه، همزمان با برگزاری پانزدهمین آیین سالگرد درگذشت روانشاد دکتر شاه جهان فریدون جم زاده از دو رتبه برتر زرتشتی کنکور ۱۳۹۶ تقدیر به عمل آمد.

به همت انجمن زرتشتیان یزد، آیین سالگرد درگذشت روانشاد دکتر شاه جهان فریدون جم زاده با اوستاخوانی موبدان فریبرز شهزادی و رستم کاووسیان زاده در تالار بزرگچمی انجام شد. پس از برگزاری آیین اوستاخوانی سپنتا نیکنام، فرنشین انجمن زرتشتیان یزد به سخنرانی پرداخت و در ادامه از فریما برابری و رامبد خسرویانی، رتبه های برتر زرتشتی تقدیر به عمل آمد و از سوی خانواده روانشاد دکتر جم زاده، هدیه ای به این دو جوان زرتشتی پیشکش شد.

گفتنی است در کنکور سال گذشته رامبد خسرویانی توانست رتبه برتر زرتشتیان در گروه آزمایشی علوم تجربی به دست بیاورد و خانم فریما برابری رتبه برتر زرتشتیان در گروه آزمایشی علوم انسانی را کسب کرد.

 

روانشاد دکتر شاه جهان فریدون جم زاده  ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۲۹۸ در شهر یزد دیده به جهان گشود وی کوچکترین فرزند فریدون و لعل بود، وی دوران مدرسه را در مدرسه کیخسروی و دبیرستان مارکار یزد می گذراند و در امتحانات نهایی سال دیپلم، مقام نخست استان را کسب می کند، همچنین بورسیه تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه تهران را به دست می آورد.

در سال ۱۳۲۵ با همایون خسروی ازدواج می کند. وی سپس به ریاست بیمارستان شرکت ملی نفت ایران انتخاب می شود و چندین سال در استان خوزستان و زندگی می کند و پس از ۳۳ سال و در سال ۱۳۵۶ بازنشسته می شود و در نهایت ۲۵ امرداد ۱۳۸۲ چشم از جهان فرو می بندد.

به یاد آن روانشاد، خانواده جم زاده هر سال هدایایی را به دو نفر از برترین رتبه های کنکور پیشکش می کنند.

 

 

 

برساد-نیما رایومند

مطالب مرتبط با برچسب

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها