دوشنبه, ۰۵ فروردین ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، گزارش تصویری از نخستین روز سال در شریف آباد در 3 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن زرتشتیان کوچه بیوک, انجمن ها, پیر نارکی, تصاویر, دینی, مراسم ها  »   گزارش تصویری از باشندگی زرتشتیان در پیر نارکی
1,878 بازدید
۱۴ امرداد ۱۳۹۷ , ساعت ۱۴:۳۳
گزارش تصویری از باشندگی زرتشتیان در پیر نارکی

گزارش تصویری از باشندگی زرتشتیان در پیر نارکی

پسین و شامگاه پنجشنبه ۱۱ امرداد ماه زیارتگاه پیر نارکی میزبان گروه پرشماری از زرتشتیان ایران بود که در این زیارتگاه گرد هم آمده بودند.

روزهای زیارت همگانی پیر نارکی از ۱۲ تا ۱۶ امرداد برابر با ورهرام ایزد تا مهر ایزد و امرداد ماه است، زرتشتیان در این چند روز از شهرهای زرتشتی نشین راهی این زیارتگاه می شوند که در ۵۸ کیلومتری جنوب شرقی یزد و در نزدیکی مهریز قرار دارد، نیایش و ستایش خداوند یکتا و با هم بودن و شادی و پایکوبی از جمله مراسمی است که زرتشتیان در این زیارتگاه به جا می آورند:

برساد-مهربان افسرکشمیری

مطالب مرتبط با برچسب

گزارش تصویری از گاهنبارخوانی به مناسبت پایان بازسازی گنبد پیرنارکی
آیین گاهنبارخوانی به مناسبت پایان بازسازی و مرمت گنبد و پشت بام نیایشگاه پیرنارکی برگزار شد.
گزارش تصویری از گاهنبارخوانی به مناسبت پایان بازسازی گنبد پیرنارکی
مراسم زیارت پیر نارکی زرتشتیان ایران با شماره 15 در فهرست آثار ناملموس ملی به ثبت رسید.
گزارش تصویری از آیین سدره پوشی گروهی در پیر نارکی
تالار شاهرخ و شیرین در پیر نارکی پسین پنجشنبه 11 امرداد ماه شاهد برگزاری آیین سدره پوشی 4 تن از کودکان و نوجوانان زرتشتی بود.
گزارش تصویری از دانش آموزان کلاس نهم جشنواره پیرنارکی
سی و دومین دوره جشنواره فرهنگی آموزشی پیر نارکی شامگاه پنجشنبه ۱۱ امرداد ماه به همت انجمن زرتشتیان تفت و توابع برگزار شد. گزارش تصویری از دانش آموزان ممتاز کلاس نهم را در این جشنواره ببینید:

یک دیدگاه برای گزارش تصویری از باشندگی زرتشتیان در پیر نارکی

  1. خسرو بهدین
    0

    درود
    در شهر ما چندین پیرانگاه هست . که آثار چندانی از آنها به جا نمانده . شوربختانه اهالی هم آگاهی در این باره ندارند . جالب است که هنوز هم مردم بر حسب عادت به جا مانده از گذشته به این پیر ها سوگند یاد می کنند ولی کوچکترین آگاهی از همین پیر را ندارند . بار ها و بارها پیش آمده که شخصی به پیر باغوار سوگند یاد می کند . ومن از ایشان پرسیده ام که این پیر ( باغوار ) چه کسی است . یعنی چه ؟ چرا این سوگند را یاد می کنی ؟ شوربختانه هیچ جوابی و هیچ آگاهی از پیر باغوار و پیر ( کاویی ) و دیگر پیر ها ندارد . فقط سینه به سینه از گذشتگانش برای او به جا مانده که سوگند می خورند به پیر باغوار و هر از گاهی شمعی روشن می کنند .

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها