شنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، گزارش تصویری از جشنواره انار تفت در 23 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن زرتشتیان تهران, انجمن ها  »   توافق نهایی با آموزش و پرورش برای تمدید اجاره دبستان هرمز آرش
309 بازدید
۲۳ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۳۸
توافق نهایی با آموزش و پرورش برای تمدید اجاره دبستان هرمز آرش

توافق نهایی با آموزش و پرورش برای تمدید اجاره دبستان هرمز آرش

انجمن زرتشتیان تهران از توافق نهایی با آموزش و پرورش برای تمدید اجاره دبستان هرمز آرش خبر داد.


کورش ساسانی، فرنشین کمیسیون موقوفات انجمن زرتشتیان تهران در گفتگو با برساد از توافق نهایی با آموزش و پرورش برای تمدید اجاره دبستان آموزش و پرورش به مبلغ ماهیانه ۱۶ میلیون تومان اشاره کرد.

 
به گفته ساسانی، از سال ۱۳۸۸ و نامه نگاری های انجمن زرتشتیان تهران با آموزش و پرورش و مدیریت دبستان جهت تعدیل اجاره و تنظیم قرار داد جدید آغاز شده است که به سرانجامی نرسیده در نتیجه انجمن تصمیم گرفته تا از مراجع قانونی اقدام به طرح موضوع و احقاق حق بنماید. در این راستا، سرتیپی، وکیل انجمن زرتشتیان تهران، مسئولیت این پرونده را عهده دار شده است و دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان نیز همراه انجمن بوده است.

 
در نهایت پس از کش و قوسهای فراوان و با توجه به اینکه متشاکی اداره آموزش و پرورش بود و روند آن با دیگر پرونده ها تفاوت داشت، دادگاه حکم به تخلیه مدرسه را داد و به دنبال آن توافق نهایی با آموزش و پرورش حاصل شد.

 
فرنشین کمیسیون موقوفات انجمن زرتشتیان تهران در مورد تاریخچه این دبستان نیز می گوید:
مدرسه هرمز آرش، در خیابان ۱۶۶ شرقی تهرانپارس واقع شده و از دهش نیک اندیش زرتشتی، ارباب هرمز آرش فرزند تیرانداز در تاریخ ۲۸ تیر ۱۳۴۸ به انجمن زرتشتیان تهران اهدا شده است، در آن زمان ریاست انجمن نیز بر عهده دکتر فرهنگ مهر بوده است.
قرارداد اولیه با اموزش و پرورش در سال ١٣۴۵ به مدت سه سال منعقد می شود که مبلغ آن ماهیانه ۳۰۰۰ تومان برای ١۶ باب اطاق و کلاس و ۶باب اداری بوده است.
قرارداد بعدی در سال ١٣٧١ در دوران ریاست روانشاد افلاطون ضیافت و تلاشهای سهراب بهمنش بمدت یکسال به مبلغ ماهیانه ۸۴ هزار تومان تنظیم می شود.
سپس در سال ٨۵ توسط نایب رییس انجمن آقای رشید خورشیدیان و خزانه دار آقای اسفندیار خسروی قراردادی سه ساله به مبلغ ماهیانه یک میلیون و صد و پنجاه هزار تومان امضا می گردد.
گفتنی است مدرسه مذکور در اوایل انقلاب برای چند سال به مدرسه عدل تغییر نام داده شد

مطالب مرتبط با برچسب

توافق نهایی با آموزش و پرورش برای تمدید اجاره دبستان هرمز آرش
صد و سی و یکمین نشست گردش ۴۳ انجمن زرتشتیان تهران در حالی پایان یافت که پرونده منتخبین گردش ۴۴ هنوز در کمیسیون ماده صد احزاب مطرح نشده است. بنابراین با به پایان رسیدن پروانه فعالیت این گردش از امروز، چهارم آبان ماه، انجمن وارد دوره فترت شد.
گزارش تصویری از نشست پایانی گردش ۴۳ انجمن زرتشتیان تهران
یکصد و سی و یکمین و آخرین نشست هیات مدیره گردش 43 انجمن زرتشتیان تهران برگزار شد.
گزارش تصویری از نشست پایانی گردش ۴۳ انجمن زرتشتیان تهران
انجمن های زرتشتیان تهران فراخوان هایی را برای دعوت به همکاری در درمانگاه یگانگی و سالن پذیرایی مارکار تهرانپارس منتشر کرده است.
گزارش تصویری از جشن مهرگان کودکان
کودکان دبستانها و مهدکودک های تهران و خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان با هماهنگی انجمن زرتشتیان تهران جشن مهرگان را برگزار کردند.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها