شنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، تصاویری از آغاز سال تحصیلی در مهدکودک یسنا در 3 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن زرتشتیان تهران, انجمن ها  »   توافق نهایی با آموزش و پرورش برای تمدید اجاره دبستان هرمز آرش
263 بازدید
۲۳ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۳۸
توافق نهایی با آموزش و پرورش برای تمدید اجاره دبستان هرمز آرش

توافق نهایی با آموزش و پرورش برای تمدید اجاره دبستان هرمز آرش

انجمن زرتشتیان تهران از توافق نهایی با آموزش و پرورش برای تمدید اجاره دبستان هرمز آرش خبر داد.


کورش ساسانی، فرنشین کمیسیون موقوفات انجمن زرتشتیان تهران در گفتگو با برساد از توافق نهایی با آموزش و پرورش برای تمدید اجاره دبستان آموزش و پرورش به مبلغ ماهیانه ۱۶ میلیون تومان اشاره کرد.

 
به گفته ساسانی، از سال ۱۳۸۸ و نامه نگاری های انجمن زرتشتیان تهران با آموزش و پرورش و مدیریت دبستان جهت تعدیل اجاره و تنظیم قرار داد جدید آغاز شده است که به سرانجامی نرسیده در نتیجه انجمن تصمیم گرفته تا از مراجع قانونی اقدام به طرح موضوع و احقاق حق بنماید. در این راستا، سرتیپی، وکیل انجمن زرتشتیان تهران، مسئولیت این پرونده را عهده دار شده است و دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان نیز همراه انجمن بوده است.

 
در نهایت پس از کش و قوسهای فراوان و با توجه به اینکه متشاکی اداره آموزش و پرورش بود و روند آن با دیگر پرونده ها تفاوت داشت، دادگاه حکم به تخلیه مدرسه را داد و به دنبال آن توافق نهایی با آموزش و پرورش حاصل شد.

 
فرنشین کمیسیون موقوفات انجمن زرتشتیان تهران در مورد تاریخچه این دبستان نیز می گوید:
مدرسه هرمز آرش، در خیابان ۱۶۶ شرقی تهرانپارس واقع شده و از دهش نیک اندیش زرتشتی، ارباب هرمز آرش فرزند تیرانداز در تاریخ ۲۸ تیر ۱۳۴۸ به انجمن زرتشتیان تهران اهدا شده است، در آن زمان ریاست انجمن نیز بر عهده دکتر فرهنگ مهر بوده است.
قرارداد اولیه با اموزش و پرورش در سال ١٣۴۵ به مدت سه سال منعقد می شود که مبلغ آن ماهیانه ۳۰۰۰ تومان برای ١۶ باب اطاق و کلاس و ۶باب اداری بوده است.
قرارداد بعدی در سال ١٣٧١ در دوران ریاست روانشاد افلاطون ضیافت و تلاشهای سهراب بهمنش بمدت یکسال به مبلغ ماهیانه ۸۴ هزار تومان تنظیم می شود.
سپس در سال ٨۵ توسط نایب رییس انجمن آقای رشید خورشیدیان و خزانه دار آقای اسفندیار خسروی قراردادی سه ساله به مبلغ ماهیانه یک میلیون و صد و پنجاه هزار تومان امضا می گردد.
گفتنی است مدرسه مذکور در اوایل انقلاب برای چند سال به مدرسه عدل تغییر نام داده شد

مطالب مرتبط با برچسب

توافق نهایی با آموزش و پرورش برای تمدید اجاره دبستان هرمز آرش
انجمن زرتشتیان تهران از متخصص پوست، روانشناس بالینی، دندان پزشک و متخصص شنوایی سنجی بار دیگر دعوت به همکاری کرده است.
توافق نهایی با آموزش و پرورش برای تمدید اجاره دبستان هرمز آرش
انجمن زرتشتیان تهران تصمیم دارد برای پشتیبانی از نویسندگان زرتشتی که در سال 1397 کتابی را منتشر کرده اند. تا سقف 500 هزار تومان از کتابهای این نویسندگان را خریداری کند.
بازرسان سال مالی جدید انجمن انتخاب شدند
مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن زرتشتیان تهران برگزار شد و طی آن آقایان فرشاد خورشیدیان، فربد فرهی یزدی و آرش آذرگشسب به عنوان بازرس اصلی و آقایان فهیم فرهادی و خدایار فریدونی به عنوان جانشینان بازرس انتخاب شدند.
بازرسان سال مالی جدید انجمن انتخاب شدند
از ساعت 30: 9 آدینه 22 تیر ماه نوبت دوم مجمع همگانی سالیانه انجمن زرتشتیان تهران برگزار می شود.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها