یکشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، تصاویری از ارائه های بخش جنبی همایش علمی در 19 ساعت قبل منتشر شده است .
»   مدارس, مهدکودک یسنا  »   نیازهای مهدکودک یسنا
515 بازدید
۱۷ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۳۹
نیازهای مهدکودک یسنا

نیازهای مهدکودک یسنا

نیکتا مژگانی مدیر مهدکودک یسنا،به درخواست سایت برساد گزارشی از این مهد و نیازهایش را ارائه داده است:

مهد کودک یسنا از مهر ماه سال ۹۳ با کمک بسیاری از خیر اندیشان از جمله جناب آقای کیارش میزانیان و به همت آقای رشید شهرت در مکان پرسش به مهد کودک یسنا تغییر پیدا کرد و آغاز به کار کرد

در دومین سال فعالیت مهد کودک، خانم نیکتا مژگانی توانست مجوزهای لازم را از بهزیستی دریافت کند و مدیریت مجموعه را به عهده گرفت. این مهد کودک دو ستاره، جزو بهترین مهد کودک های استان یزد محسوب می شود.

تمام سعی مهد کودک یسنا این بوده که بتوانیم کادر آموزشی آن را از زرتشتیان انتخاب کنیم و عزیزانی که در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند، دوره های لازم را گذرانده اند و با تجربه چند ساله مشغول به فعالیت هستند. میانگین ثبت نام نوگلان در این مهد، بین ۴۵ تا ۵۵ کودک ۲ تا ۶ سال است.

امسال برای اولین بار، طرح کهکشان توسط یک تیم از پارک علم و فناوری در مهد کودک اجرا خواهد شد که به صورت چند کارگاه مهارتی در یک بسته دو روزه در هفته برگزار می شود که خوشبختانه با استقبال زیادی رو به رو شده است.

این مهد کودک از سال اول تاسیس با همت خیر اندیشان پا گرفت و حمایت خیراندیشان را تا سال دوم هم داشت اما متاسفانه این همت کم رنگ شد و در جامعه جا افتاد که مهد کودک خصوصی است و خیر اندیشان یاری رسان نبودند، با توجه به اینکه هر ساله از طرف مهد کودک برای تمام انجمن های یزد نامه نگاری برای همیاری می شود اما هیچ کدام از این انجمن ها همکاری لازم را نداشته اند و تنها انجمن زرتشتیان استان یزد، با بخشیدن هزینه اجاره نامه به مهد کودک یاری رسانده اند.

 

از جمله نیازهای مهد:

مهد کودک یسنا در محوطه ی بازی احتیاج به کولر گازی دارد و چند سال هست که در تلاشیم تا هزینه این کولر گازی ها را تامین کنیم، اما متاسفانه هیچ نهادی همکاری نمی کند و مهد کودک یسنا سه سال تمام نتوانسته تابستان ها مهد کودک را باز کند، چون گرمای زیادی در این محوطه وجود دارد و کولرها و دستگاه های سرمایشی پاسخگو نیستند.

در ارزشیابی اخیر که از مهد کودک انجام شد، برای سه ستاره شدن، مربیان باید دوره های آموزشی بیشتری می رفتند و مدارک بیشتری احتیاج بود، اما متاسفانه این دوره ها هزینه های بالایی دارد که از عهده مهد کودک خارج است‌.

وسایل بازی مهد کودک در حال خراب شدن است و متاسفانه هیچ حمایت مالی برای درست کردن و یا حتی خرید وسایل جدید وجود ندارد.

متاسفانه هیچ کس این موارد را نمی داند و ما را محکوم میکنند که چرا مهد سه ستاره نمی شود، چرا اسباب بازی ها ۴ سال است تغییر نکرده، چرا تابستان ها مهد کودک باز نیست و…

ما هر سال حاضر به دادن بیلان مالی هستیم که هزینه ها کاملا واضح باشد و تمام افراد در جریان قرار بگیرند و تنها پاسخی که می شنویم این است که مهد کودک خصوصی است، در صورتی که بارها توضیح داده شده، تمام مربیان حتی مدیر مهد کودک فیش حقوقی دارند و خارج از این مبلغ، چیزی دریافت نمی کنند.

مهد کودک یسنا به صورت میانگین هر سال ۱۵ کودک ورودی به مدرسه های زرتشتی دارد، اما متاسفانه نصف حمایت های مالی این مدارس را هم ندارد، در صورتی که اگر مهد کودک وجود نداشت، مسولین این مدارس برای جذب کودکان زرتشتی باید تلاش بیشتری می کردند، اما کسی برای این مهد کودک تلاشی نمی کند.

قبض های پرداختی مهد یسنا با توجه به بزرگ بودن مساحت مهد کودک بسیاد زیاد است و مهد کودک به جز شهریه ها و هزینه های خود کودکان مثل بازدید و کلاس های فوق برنامه که از والدین می گیرد، هیچ هزینه دیگری دریافت نمی کند که آن هم تنها صرف حقوق مربیان می شود.

از تمام مسولین در تمام استانهای زرتشتی نشین خواهش می کنم که حمایت لازم را داشته باشند و از نظر مالی پشتیبان ما باشند چون ادامه ی این راه، بدون حمایت مالی اصلا امکان پذیر نیست.

حتی اگر هر کدام از انجمنهای یزد، تنها هزینه های  سرویس کودکان محدوده خود را به عهده بگیرند کمک شایانی به جامعه کرده است.

چشم امید جامعه ما به آینده سازان است و اگر نتوانیم آنها را حمایت کنیم، یا از زیر کمک های مالی آنها شانه خالی کنیم؛ خیانت بزرگی به آینده ی جامعه  زرتشتی کردیم.

از تمام خیر اندیشان درخواست میکنیم که به ما اعتماد کنند و خیراندیشی خود را در حد توان به کودکان جامعه داشته باشند.

 

مطالب مرتبط با برچسب

تصاویری از جشن تولد در مهدکودک یسنا
جشن تولد نونهالان متولد فصل پاییز در مهدکودک یسنا برگزار شد.
بازدید نونهالان مهدکودک یسنا از پارک علم و فناوری
نونهالان مهدکودک یسنا از بخش کودکان پارک علم و فناوری یزد بازدید کردند.
آیین درگذشت اشوزرتشت در مهدکودک یسنا
مهدکودک یسنا مراسمی را به مناسبت درگذشت اشوزرتشت در روز چهارم دی برگزار کرد.
گزارش تصویری از جشن تولد در مهدکودک یسنا
جشن تولد نونهالان متولد فصل تابستان در مهدکودک یسنا برگزار شد.

یک دیدگاه برای نیازهای مهدکودک یسنا

  1. شبنم
    +7

    لطفا اعلام کنید چقدر شهریه می گیرید

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها