سه شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
»   تصاویر, فرهنگی  »   گزارش تصویری از سومین دوره آیین جایزه سرو ایرانی
558 بازدید
۱۶ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۳:۳۳
گزارش تصویری از سومین دوره آیین جایزه سرو ایرانی

گزارش تصویری از سومین دوره آیین جایزه سرو ایرانی

در سومین دوره آیین اهدای جایزه سرو ایرانی تندیسِ سروِ سایه‌فکن به لوریس چکناواریان (رهبر ارکستر و آهنگساز) و سجاد آیدنلو (شاهنامه‌شناس و استاد دانشگاه) پیشکش شد.

سومین آیین سروِ ایرانی روز پنج‌شنبه ۱۴ تیر و از ساعت ۱۷ در خانه اندیشمندان علوم انسانی تهران برپا شد.

لوریس چکناواریان که اکنون ۸۱ سال دارد، تندیس سرو ایرانی را در این برنامه دریافت کرد، وی در بروجرد از پدر و مادری ارمنی‌ زاده شد، در وین و میشیگان تحصیلات خود را ادامه داده و بیش از ۷۵ اثر موسیقی ساخته و بارها در مهمترین‌ صحنه‌های موسیقی جهان به رهبریِ ارکستر پرداخته است.

دیگر برنده امسال جایزه سروِ ایرانی، سجاد آیدنلو، شاهنامه‌شناس جوان اهل ارومیه بود. او ۳۸ سال دارد و هم‌اکنون از خبره‌ترین چهره‌های پژوهش‌های شاهنامه به شمار می‌آید. آیدنلو از ۱۸ سالگی به نوشتن مقالات تاثیرگذار در مجلات تخصصی و معتبر در زمینه ادبیات فارسی و شاهنامه پرداخته و هم اکنون بیش از ۱۵۰ مقاله و ۱۱ کتاب در کارنامه علمی او مشاهده می‌شود.

جایزه سرو ایرانی نخستین جایزه غیردولتیِ میراث فرهنگی ایران، چهار سال پیش توسط انجمن‌های مردم‌نهاد فرهنگی و دانشگاهی بنیاد نهاده شده و در سال‌های گذشته از عبدالمجید ارفعی (ایلام‌شناس)، آیدین سلسبیلی (تصویرگرِ شاهنامه)، ژاله آموزگار (استاد فرهنگ و زبان‌های باستانی ایران) و میلاد وندایی (باستان‌شناس)، در دو گروهِ سنی بالای ۶۵ سال و زیر ۴۰ سال تقدیر کرده است.

عکس از باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط با برچسب

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها