یکشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، تصاویری از ارائه های بخش جنبی همایش علمی در 18 ساعت قبل منتشر شده است .
»   نماینده زرتشتیان  »   نطق نماینده زرتشتیان در رابطه با مجمع
646 بازدید
۳ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۱۰
نطق نماینده زرتشتیان در رابطه با مجمع

نطق نماینده زرتشتیان در رابطه با مجمع

دکتر اسفندیار اختیاری سه شنبه هفته جاری به عنوان یکی از ناطقان میان دستور مجلس در رابطه با طرح تثبیت قانون شوراها و نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام در این رابطه به سخنرانی می پردازد.


طرح تثبیت قانون شوراها که توسط نماینده ایرانیان زرتشتی و با امضای بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس ۵ آذر ماه سال گذشته به صورت دو فوریتی در مجلس تصویب شد و هدف اصلی طرح نیز تثبیت قانون پیشین شوراها و حضور مجدد سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد است، پس از بازگشت از شورای نگهبان، با اصرار نمایندگان بر روی رای پیشین خود، ۲۴ دی ماه راهی مجمع تشخیص مصلحت نظام شد.
در طول ۵ ماه گذشته این طرح در کمیسیون های مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شده است و در یک نشست مجمع نیز مورد بحث قرار گرفته اما هنوز تصمیم نهایی در این زمینه اخذ نشده است.
در همین راستا دکتر اسفندیار اختیاری روز سه شنبه ۵ تیرماه به عنوان یکی از ناطقان میان دستور در مجلس، بار دیگر از این طرح و نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام سخن خواهد گفت.

مطالب مرتبط با برچسب

نماینده زرتشتیان: اعضای مجمع نسبت به طرح تثبیت قانون شوراها نگاه مصلحتی و مثبت دارند
دکتر اسفندیار اختیاری با بیان اینکه طرح تثبیت قانون شوراها در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد، گفت: اعضای مجمع نسبت به این طرح نگاه مصلحتی و مثبتی دارند.
تقدیر نمایندگان پیروان ادیان الهی از دکتر اسفندیار اختیاری
نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس از تلاش مستمر و نقش موثر نماینده زرتشتیان در تهیه، تدوین و تصویب قانون شوراها قدردانی کردند.
مجلس با اصرار بر مصوبه قبلی خود، طرح شوراها را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داد
نمایندگان مجلس با تصویب دوباره طرح ارایه شده توسط دکتر اسفندیار اختیاری مبنی بر تثبیت قانون شوراها که از سوی شورای محترم نگهبان رد شده بود، آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.
شورای نگهبان اصلاح قانون شوراها را رد کرد
شورای نگهبان طرح دو فوریتی اصلاح قانون شوراها را که به منظور حضور پیروان ادیان الهی در انتخابات شوراها به تصویب مجلس رسیده بود را مغایر با قانون و شرع دانست.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها