چهارشنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، زیباسازی سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد در آستانه نوروز در 3 ساعت قبل منتشر شده است .
»   فرهنگی  »   «حضور ایران در جهان باستان» کتاب جدید نشر برسم
374 بازدید
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ , ساعت ۱۳:۴۸
«حضور ایران در جهان باستان» کتاب جدید نشر برسم

«حضور ایران در جهان باستان» کتاب جدید نشر برسم

انتشارات برسم پس از سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، کتاب «حضور ایران در جهان باستان» را روانه بازار نشر کرد.

این کتاب به قلم دکتر سید اصغر محمود آبادی در اردیبهشت ۱۳۹۷ با تیراژ ۵۰۰ نسخه و در ۲۶ فصل و ۶۳۶ صفحه منتشر شده است و قیمت آن نیز ۴۸ هزار تومان است.

دکتر سید اصغر محمود آبادی که استاد تاریخ ایران باستان و اسلام در دانشگاه اصفهان و دانشگاه آزاد محلات است، در معرفی کتاب می گوید: این کتاب گزارش مفصلی از مجموعه‌ی تاریخ ایران پیش از اسلام از نخستین روزگاران تا لبه‌های حضور اسلام در ایران است.

وی در بخشی از پیشگفتار این کتاب نیز اینگونه آورده است:

«در سده های نوزدهم و بیستم میلادی، محققان، مردم شناسان، مورخان و صاحبان خرد و اندیشه در ایران و غرب، نسبت به تاریخ گذشته ایران، مردم و فرهنگ آن، بسیار اندیشیده اند و در پی رسیدن به حقایق و وقایع تاریخ ایران زمین، نکته ها و گفته های تازه ای را کشف کرده اند. در این راستا مردم این سرزمین به گذشته ارزشی خویش که بی گفتگو سبب بقای قوم ایرانی در پهنی ملتهب تاریخ گردیده است- واقف شده اند.

به خاطر قرار گرفتن ایران زمین در شرایط بسیار سخت جغرافیایی و داشتن مرزهای دشوار با همسایگانی که کمتر وادی تمدن را درک و یا آن را طی کرده بودند، تداوم سیاسی و فرهنگی قوم ایرانی در طول تاریخ متلاطم منطقه دشوار به نظر می آید. بنابراین حضور مستدام ایران و ایرانی در طول تاریخ و در جهان امروز مایه شگفتی و تا حدودی مباهات است. اما توجه به این مسئله که این سرزمین در میان قدیمی ترین تمدن های بشری در غرب آسیا، همچون سومر، اکد، بابل، عیلام و آشور، چگونه توانست این گونه پایدار و سرفراز، با تاریخی طولانی و سرشار از دشواری های سیاسی، مذهبی و اقتصادی، در جغرافیایی مضطرب و درگیر همچنان پابرجا بماند، زمانی دراز ذهن بنده را مشغول کرده بود.

حدود سی و سه سال خدمت مداوم در صحنه دانشگاه و تدریس درس های مربوط به ایران باستان بر آنم داشت تا دست به تحقیقی در این زمینه زده تا بتوانم در حد امکان به آن سئوال پاسخی در خور تاریخ ایران و در محدوده مطالعاتم داده باشم. نتیجه آن همین تحقیق پیش روست.»

مطالب مرتبط با برچسب

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها