جمعه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، بررسی همایش مانتره در گفتگو با شروین دارابیان، هماهنگ کننده مانتره ۲۵ در 14 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن زرتشتیان شریف آباد, انجمن ها, پیرسبز, دینی, مراسم ها, میراث فرهنگی  »   آماده سازی پیرسبز در آستانه روزهای زیارت همگانی
1,122 بازدید
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ , ساعت ۱۳:۱۶
آماده سازی پیرسبز در آستانه روزهای زیارت همگانی

آماده سازی پیرسبز در آستانه روزهای زیارت همگانی

در حالی که روزهای زیارت همگانی پیرسبز از پنجشنبه ۲۴ خورداد ماه آغاز می شود، انجمن زرتشتیان شریف آباد آخرین فعالیتها را برای آماده سازی این زیارتگاه انجام می دهد.

کورش قدردان،هموند انجمن زرتشتیان شریف آباد در گفتگو با سایت برساد به فعالیتهایی که در روهای اخیر انجام شده اشاره می کند:

نصب و تعویض چراغهای اطراف نیایشگاه

رنگ آمیزی چراغهای پارکینگ و راه پله ها

تیغ زدن جاده قدیم پیر سبز از جاده طبس با هماهنگی و همکاری مهندس کیخسرو زاده و مهندس نمیرانیان توسط اداره راه یزد

همچنین بنا به پیشنهاد داریوش کاموسی، فرنشین انجمن زرتشتیان شریف آباد،  پارکینگ جنب موتور خانه زیارتگاه پیرسبز بعد از چندسال تیغ زده شد تا امسال هنگام زیارت همگانی مورد استفاده همکیشان قرار گیرد گفتنی است این پارکینگ به علت مسطح نبودن از زمان احداث بلا استفاده بوده است.

انجمن زرتشتیان شریف آباد همچنین برای ایام زیارت، هماهنگی لازم را با موبدان برای اجرای نیایش همگانی به صورت زنده در ابتدای هر گاه انجام داده است.

تصاویری از این فعالیتها را می توانید در ادامه مطلب ببینید:

 

 

 

 

گزارش پیشین از فعالیتهای انجام شده در پیر سبز را می توانید در اینجا بخوانید

 

مطالب مرتبط با برچسب

گزارش و تصاویری از فعالیتهای انجام شده در پیرسبز
در حالی که به روزهای زیارت همگانی پیرسبز نزدیک می شویم، انجمن زرتشتیان شریف آباد مشغول آماده سازی این زیارتگاه برای میزبانی از زرتشتیان است.
گرامیداشت سالروز زایش اشوزرتشت در آتشکده شریف آباد
انجمن زرتشتیان شریف آباد، به مناسبت ششم فروردین و سالروز زایش اشوزرتشت اسپنتمان آیین گاهنبارخوانی را در آتشکده این محله زرتشتی نشین اردکان برگزار کرد. تصاویری از این برنامه را در ادامه مطلب ببینید:
گرامیداشت سالروز زایش اشوزرتشت در آتشکده شریف آباد
داریوش کاموسی رییس انجمن زرتشتیان شریف آباد در گفتگو با برساد با اشاره به گفتگوی مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهرستان اردکان با خبرگزاری کار ایران(ایلنا) که به فعالیت معدن کاران در کوه های مسیر زیارتگاه های پیر هریشت و پیرسبز خبر داده بود، تاکید کرد این موضوع هیچگونه موضوعیتی با محوطه و محدوده قانونی و ثبتی این دو زیارتگاه ندارد و از آماده سازی این زیارتگاه ها برای زیارت کنندگان نوروزی خبر داد.
گزارشی از فعالیتهای یک ماه اخیر در زیارتگاه پیر سبز
هموندان انجمن زرتشتیان شریف آباد در یک ماه گذشته در حال آماده سازی و پاکسازی زیارتگاه پیرسبز بوده اند و در این مدت فعالیتهای مختلفی را انجام داده اند.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها