یکشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، بازدید نونهالان مرکز نهال و گرامیداشت جشن بهمنگان در پارک کودک فروهر در 3 روز قبل منتشر شده است .
»   فرهنگی, میراث فرهنگی  »   مرمت مسیر گردشگری محله زرتشتیان یزد آغاز شده است
943 بازدید
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۱۳:۳۶
مرمت مسیر گردشگری محله زرتشتیان یزد آغاز شده است

مرمت مسیر گردشگری محله زرتشتیان یزد آغاز شده است

شهرداری منطقه بافت تاریخی یزد مرمت مسیر گردشگری محله زرتشتیان یزد را آغاز کرده است.

پس از آنکه پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی یزد، مسیر گردشگری محله زرتشتیان یزد را مشخص نمود از دی ماه ۱۳۹۶ شهرداری منطقه بافت تاریخی یزد کار مرمت این مسیر گردشگری را آغاز کرده است.

به گفته مهندس پدر، کارشناس واحد عمرانی شهرداری ناحیه تاریخی این مسیر به چند منطقه تقسیم شده است و با تامین اعتبار هر کدام از این مناطق اجرا خواهد شد. وی افزود: با توجه به اینکه آتشکده و آب انبار گیو ابتدا و انتهایی این مسیر هستند، این دو بخش در اولویت قرار گرفتند و کار مرمت مسیر از آب انبار گیو تا چهارکوچه امانت در سال گذشته آغاز شد و تا سه ماه دیگر به پایان خواهد رسید.

وی همچنین خبر از پایان کار طراحی مسیر بخش آتشکده داد و اضافه کرد تا یک ماه آینده کار مرمت مسیر آتشکده تا چهار راه سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی انجام خواهد شد.

به گفته مهندس پدر در طراحی مسیر بخش آتشکده تلاش شده است تا طرح های سازگار با آتشکده در نظر گرفته شود و این مرمتها که با مواد سنتی انجام می شود شامل کف سازی و مرمت دیوارها و بدنه است. این کارشناس واحد عمرانی شهرداری ناحیه تاریخی همچنین اظهار امیدواری کرد در سالهای آینده با تامین اعتبار نه تنها مسیر گردشگری بلکه کوچه های محله زرتشتیان به صورت کامل مرمت شود و میزان قرارداد مرمت ورودی این مسیر، یعنی دو بخش آتشکده و آب انبار گیو را حدودا ۱۷۰ میلیون تومان عنوان کرد.

تصاویری از آغاز مرمت مسیر گردشگری محله زرتشتیان از آب انبار گیو را در ادامه مطلب ببینید:

 

گفتنی است مسیر گردشگری محله زرتشتیان بدین ترتیب است:

مطالب مرتبط با برچسب

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها