دوشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، ساعت آغاز افتتاحیه جام جان باختگان اعلام شد در 4 ساعت قبل منتشر شده است .
»   نماینده زرتشتیان  »   نماینده زرتشتیان: اعضای مجمع نسبت به طرح تثبیت قانون شوراها نگاه مصلحتی و مثبت دارند
591 بازدید
۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۱۶:۲۹
نماینده زرتشتیان: اعضای مجمع نسبت به طرح تثبیت قانون شوراها نگاه مصلحتی و مثبت دارند

نماینده زرتشتیان: اعضای مجمع نسبت به طرح تثبیت قانون شوراها نگاه مصلحتی و مثبت دارند

دکتر اسفندیار اختیاری با بیان اینکه طرح تثبیت قانون شوراها در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد، گفت: اعضای مجمع نسبت به این طرح نگاه مصلحتی و مثبتی دارند.

نماینده زرتشتیان در مجلس و طراح طرح تثبیت قانون شوراها در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر اینکه این طرح در کمیسیون های مختلف مجمع مطرح شده است، گفت: گزارش کمیسیون‌ها در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفته و با توجه به نگاه مثبت اعضای مجمع و مقامات عالی رتبه کشور، نسبت به تایید این طرح جای امیدواری وجود دارد.

وی با بیان اینکه این طرح در مجلس با رای بالا و بصورت دو فوریت تصویب شده، آن را نشان از همدلی و همراهی تمام ایرانیان و نمایندگان آنان با خاستگاه‌های مختلف سیاسی دانست و یادآور شد: این امیدواری وجود دارد که اعضای مجمع نیز با نگاه به مصلحت نظام و یکپارچگی ملی این موضوع را بررسی و با رای مثبت پیام مشخصی که تمام ایرانیان، از هر نژاد، دین و قوم، منتظر آن هستند را اعلام کنند.

دکتر اختیاری همچنین خاطرنشان کرد:‌ امیدوارم اعضای مجمع، با نگاه به مصلحت نظام به این طرح رای داده تا از یک سو نگرانی مردمی که سپنتا نیکنام را برگزیده‌اند مرتفع شود و عضو زرتشتی شورای شهر یزد به این شورا برگردد و از سوی دیگر حقوق قانونی پیروان ادیان الهی، بار دیگر، تثبیت شود.

مطالب مرتبط با برچسب

نماینده زرتشتیان: اعضای مجمع نسبت به طرح تثبیت قانون شوراها نگاه مصلحتی و مثبت دارند
نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس با بیان اینکه پایان مهلت 6 ماهه عدم حضور سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد به معنی لغو عضویت وی نیست، از احتمال لغو حکم موقت عدم حضور سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد توسط دیوان عدالت اداری تا اتخاذ تصمیم نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و ابراز امیدواری کرد که هر چه زودتر این پرونده به نتیجه برسد.
تقدیر نمایندگان پیروان ادیان الهی از دکتر اسفندیار اختیاری
نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس از تلاش مستمر و نقش موثر نماینده زرتشتیان در تهیه، تدوین و تصویب قانون شوراها قدردانی کردند.
تقدیر نمایندگان پیروان ادیان الهی از دکتر اسفندیار اختیاری
رییس کمیته پژوهش و فناوری مجلس با بیان اینکه برخی از دانشگاه‌ها با تاسیس پارک علم و فناوری و مراکز رشد، دانشجوها را به کارآفرینی تشویق می‌کنند، خواستار اجرای نظام ملی نوآوری در دانشگاه‌ها شد.
شورای نگهبان اصلاح قانون شوراها را رد کرد
شورای نگهبان طرح دو فوریتی اصلاح قانون شوراها را که به منظور حضور پیروان ادیان الهی در انتخابات شوراها به تصویب مجلس رسیده بود را مغایر با قانون و شرع دانست.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • آخرین خبرها