یکشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، بازدید نونهالان مرکز نهال و گرامیداشت جشن بهمنگان در پارک کودک فروهر در 3 روز قبل منتشر شده است .
»   انجمن زرتشتیان تهران, انجمن ها  »   دکتر خسرویانی: قرارداد تمدید اجاره زمینهای قصرفیروزه بر خلاف وقف نامه و مجمع عمومی است
805 بازدید
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۱۷
دکتر خسرویانی: قرارداد تمدید اجاره زمینهای قصرفیروزه بر خلاف وقف نامه و مجمع عمومی است

دکتر خسرویانی: قرارداد تمدید اجاره زمینهای قصرفیروزه بر خلاف وقف نامه و مجمع عمومی است

دکتر رستم خسرویانی با انتشار تصاویر قرادادهای اجاره قصرفیروزه و تمدید آن، اشکالات قرارداد تمدید اجاره قصر فیروزه که توسط اله یار دانشمند و اسفندیار خسروی در گردش ۴۰، امضاء شده است، را اعلام کرد.


پس از انتشار نامه سرگشاده آقایان اله یار دانشمند و اسفندیار خسروی، رئیس و خزانه دار گردش ۴۰ انجمن زرتشتیان تهران که قرارداد تمدید اجاره قصر فیروزه را امضاء کرده اند، دکتر رستم خسرویانی فرنشین انجمن زرتشتیان تهران در گردشهای ۴۱ تا ۴۳ در نامه ای اشکالات قرارداد قصرفیروزه را یادآوری کرد.

در این نامه آورده است که امضای قرارداد اجاره با دریافت پذیره در گردش ۳۸ انجمن، بر خلاف وقف نامه بوده است. پس از اینکه این قرارداد در سال ۱۳۷۹ به پایان رسید و در متن آن نیز ذکر نشده است که سه سال یکبار باید تمدید شود بلکه بلعکس تاکید شده باید قرارداد جدید تنظیم شود، مجمع عمومی انجمن در گردش ۳۹ با مفاد این قرارداد مخالفت کرده و هیات مدیره را موظف به اصلاح آن در جهت حفظ منافع جامعه زرتشتیان کرده است. متاسفانه اقدام گردش ۴۰ انجمن در تمدید این قراداد، بر خلاف نظر مجمع عمومی و وقف نامه بوده است. رئیس انجمن زرتشتیان تهران در سه دوره گذشته با بیان اینکه در تمدید این قرارداد، این بار تاریخی برای پایان آن ذکر نشده است که معنای حقوقی آن، تمدید به صورت نامحدود است.
دکتر خسرویانی در ادامه این متن تاکید می کند انجمن زرتشتیان تهران از گردش ۴۱ تاکنون بنا به نظر مجمع عمومی و وقف نامه، تمدید قرارداد قصر فیروزه را به رسمیت نمی شناسد و حق جامعه زرتشتی از اجاره بهای حدود ۴۵ میلیون مترمربع از زمین های شرق تهران را بسیار بیش از مبلغی می داند که تاکنون بیان شده است.
متن کامل نامه دکتر خسرویانی بدین ترتیب است:

به نام اورمزد بی همتا
همکیشان گرامی
در پی انتشار نامه سرگشاده جناب آقای الهیار دانشمند و اسفندیار خسروی، رئیس و خزانه دار گردش ۴۰ انجمن زرتشتیان تهران در رابطه با قرارداد قصر فیروزه و تمدید آن، ضمن انتشار تصاویر قراردادهای فوق، چند نکته بیان می‌شود.
۱- قرارداد اجاره قصر فیروزه که در گردش ۳۸ انجمن، فی مابین رئیس انجمن زرتشتیان تهران و سپاه پاسداران منعقد گردیده است. از ابتدا ایراد وقف نامه ای داشته و نمی بایست پذیره دریافت می شد.
۲-خوشبختانه این قرارداد با تمام کاستی ها، در سال ۱۳۷۹ به اتمام رسید و در هیچ بندی از قرارداد تاکید نگردیده است هر سه سال یکبار اجاره نامه باید تمدید گردد، بلکه بلعکس در بند ۱۱ این قرارداد بیان شده است که می بایست پس از پایان مدت اجاره، قرارداد جدید تنظیم گردد.
۳- با اتمام قراداد فوق و مبالغ پرداختی بسیار اندک که برای حدود ۴۵ میلیون مترمربع از زمین های شرق تهران پرداخت می شد، مجمع عمومی انجمن زرتشتیان تهران با مفاد این قرارداد در گردش ۳۹ مخالفت کرد و هیات مدیره را موظف کرد تا در جهت حفظ منافع جامعه زرتشتیان متن قرارداد، تصحیح گردد.
۴-متاسفانه قرارداد اجاره قصرفیروزه، توسط آقایان الهیار دانشمند و اسفندیار خسروی در گردش ۴۰ انجمن، برخلاف نظر مجمع عمومی و متن وقف نامه، بدون ذکر تاریخ، تمدید می گردد که از نظر حقوقی تمدید نامحدود محسوب می شود. بنابراین بیان این نکته که قرارداد فقط تا سال ۱۳۸۷ تمدید گردیده است، صحیح نمی باشد.
۵- افتخار گردش ۴۱-۴۲-۴۳ انجمن این است که با مصوبه هیات مدیره و در راستای تحقق وقف نامه و نظر مجمع عمومی، تمدید قرارداد قصرفیروزه را به رسمیت نمی شناسد و حق جامعه زرتشتیان از اجاره بهای حدود ۴۵ میلیون مترمربع از زمین های شرق تهران را خیلی بیش از مبلغی می داند که تاکنون بیان شده است.
برای تمام همکیشان سال خوبی را آرزو می کنم
سرهنگ دکتر رستم خسرویانی
رئیس هیات مدیره انجمن زرتشتیان زرتشتیان تهران
گردش ۴۱-۴۲-۴۳

اصل نامه دکتر خسرویانی:


قرارداد ابتدایی قصرفیروز که در سال ۱۳۷۹ به اتمام رسیده، بدین ترتیب است:

 

و قرارداد تمدید اجاره قصرفیروزه که به امضای آقایان اله یار دانشمند و اسفندیار خسروی رئیس و خزانه دار گردش ۴۰ رسیده است:

 

همچنین نامه سرگشاده آقایان اله یار دانشمند و اسفندیار خسروی در توضیح چگونگی تمدید این قراردادها:

مطالب مرتبط با برچسب

دکتر خسرویانی: قرارداد تمدید اجاره زمینهای قصرفیروزه بر خلاف وقف نامه و مجمع عمومی است
انجمن زرتشتیان تهران از فرصت استخدامی برای یک بانوی زرتشتی در آرامگاه قصر فیروزه خبر داده است.
گزارش تصویری از آیین درگذشت اشوزرتشت در تهران(۲)
انجمن زرتشتیان تهران آیین درگذشت اشوزرتشت را روز چهارشنبه پنجم دی ماه برگزار کرد.
برنامه های یادواره درگذشت اشوزرتشت در تهران
انجمن زرتشتیان تهران با انتشار آگهی نامه ای برنامه های یادواره درگذشت اشوزرتشت اسپنتمان را اعلام کرد.
برنامه های یادواره درگذشت اشوزرتشت در تهران
صد و سی و یکمین نشست گردش ۴۳ انجمن زرتشتیان تهران در حالی پایان یافت که پرونده منتخبین گردش ۴۴ هنوز در کمیسیون ماده صد احزاب مطرح نشده است. بنابراین با به پایان رسیدن پروانه فعالیت این گردش از امروز، چهارم آبان ماه، انجمن وارد دوره فترت شد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها