جمعه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، بررسی همایش مانتره در گفتگو با شروین دارابیان، هماهنگ کننده مانتره ۲۵ در 14 ساعت قبل منتشر شده است .
»   دبستان گیو, فرهنگی, مدارس  »   ویستا بلندی، مقام نخست مسابقات شاهنامه خوانی منطقه 6 تهران را کسب کرد
488 بازدید
۲۱ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۴۶
ویستا بلندی، مقام نخست مسابقات شاهنامه خوانی منطقه ۶ تهران را کسب کرد

ویستا بلندی، مقام نخست مسابقات شاهنامه خوانی منطقه ۶ تهران را کسب کرد

ویستا بلندی دانش آموز پایه سوم دبستان گیو، مقام اول نقالی و شاهنامه خوانی دوره ابتدایی را در سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی، هنری منطقه ۶ استان تهرانبد ست آورد و همچنین هستی نیکفام دانش آموز پایه اول این دبستان از سوی داوران، شایسته‎ی تقدیر شناخته شد.

گفتنی است از اسفند ۱۳۹۵ نخستین دوره‎ی کلاس‎های شاهنامه‎خوانی و نقالی به درخواست خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان و به سرپرستی و استادی موبدیار پریا ماوندی آغاز شد. رویدادی که در راستای فراگیرشدن مفاهیمِ شاهنامه‎خوانی و نقالی در میان فرزندان و خانواده‎های زرتشتی صورت گرفت و با گذشت قریب به یک سال از آغاز دوره‎های آموزشی در تهران و کرج توسط بانو ماوندی، همچنان آمار تعداد هنرجویانِ نقالِ زرتشتی از خردسال ۳ ساله تا نوجوانان و نیز جوانان بیست و اندی ساله، رو به فزونی است.

هنرجویان خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان عبارتند از:

مهتا استقامت، آرتمیس باستانی، آریانا کیخسرو باستانی، آریانا فریبرز باستانی، آویسا باستانی نژاد، پارسا باستانی نژاد، ویستا بلندی، هومن بمانی چم، نادیا بومانجی، راسپینا بهمردی، آویسا خسروی، آتریسا خسروی، مانترا خسرویانی، کیا رستمیان، ستایش زندیان، نیایش زندیان، چیستا سلامتی، مروارید سلامتی، پانیذ فرهی، رادان کرمانی، بردیا کیومرثی، شیدا مزداپور، هستی میزانیان، اردشیر نریمان، هودانوش نمیرانیان، آنیسا نوشیروان راحت­آباد، هورشید نیکفام، هستی نیکفام، هیربد نیکفام، سروش هماوندی.

و دیگر هنرجویان: سپند بلندی، آرین بمانی چم، یسنا بهمردی، آرمیتا تیمساری، پریسا رایومند، فروزان رستمی، آوا زنده نوش، شینا سرداری، رونیکا سرداری، نیوشا شامردانی، یسنا شهزادی، دیانا شهزادی، سپهر گشتاسبی، نازنین گشتاسبی، پانیذ مزدیسنی، آناهیتا مهرشاهی، کیانا نمیرانیان.

گفتنی است به غیر از ویستا بلندی و هستی نیکفام، تعداد دیگری از هنرجویان نیز در مسابقات نقالی مدارس استانهای تهران و البرز شرکت کرده اند.

در همین راستا انجمن اولیا و مربیان دبستان دخترانه گیو نیز پیامی را منتشر کرده است: با شادباش به این عزیزان و خانواده‎های گرامیشان و استاد والاهمتشان؛ امیدواریم همان‎گونه که هازمان زرتشتی تاکنون پاس‎دار شایسته‎ای برای فرهنگ گران‎بهای ایران زمین بوده است، در نمود دادن اثر و یادگار سترگ حکیم طوس؛ شاهنامه، که برگرفته از فرهنگ و اندیشه‎های بی‎مانند ایران باستان است، نیز، پیشرو، سرآمد و زبانزد گردد و آموزشگاه‎های زرتشتی با دوراندیشی‎های افزون در سال‎های پیشِ‎رو، یاریگر این هنرجویان برای باشندگی چشم‎گیرتر در مسابقات و رقابت‎های نقالی و شاهنامه­خوانی باشند.

 

از راست: ویستا بلندی، هستی نیکفام

مطالب مرتبط با برچسب

ویستا بلندی، مقام نخست مسابقات شاهنامه خوانی منطقه ۶ تهران را کسب کرد
دبستان دخترانه گیو از فعالیتهایی می گوید که در نظر دارد تا در فصل تابستان و پیش از بازگشایی مدارس انجام دهد و به همین منظور از زرتشتیان دعوت کرده است تا در این مسیر همراه دبستان باشند:
ویستا بلندی، مقام نخست مسابقات شاهنامه خوانی منطقه ۶ تهران را کسب کرد
دبستان دخترانه گیو از خانواده های زرتشتی خواسته است تا برای نام نویسی دختران دبستانی خود در این مدرسه تا قبل از 13 تیر اقدام کنند.
ویستا بلندی، مقام نخست مسابقات شاهنامه خوانی منطقه ۶ تهران را کسب کرد
پیش ثبت‌نام دانش آموزان زرتشتی پایه اول دبستان دخترانه گیو از چهارشنبه شنبه 23 خردادماه آغاز شد.
گزارش تصویری از آیین سدره پوشی گروهی در دبستان گیو- بخش دوم
تالار دبستان گیو پنجشنبه سوم خرداد ماه میزبان آیین گاهنبارخوانی و جشن سدره پوشی گروهی بود. بخش دوم تصاویر این برنامه را در ادامه مطلب ببینید.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها