جمعه, ۰۲ فروردین ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، گزارش تصویری از آتشکده تهران در روز اول فروردین در 3 ساعت قبل منتشر شده است .
»   دبستان گیو, فرهنگی, مدارس  »   ویستا بلندی، مقام نخست مسابقات شاهنامه خوانی منطقه 6 تهران را کسب کرد
591 بازدید
۲۱ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۴۶
ویستا بلندی، مقام نخست مسابقات شاهنامه خوانی منطقه ۶ تهران را کسب کرد

ویستا بلندی، مقام نخست مسابقات شاهنامه خوانی منطقه ۶ تهران را کسب کرد

ویستا بلندی دانش آموز پایه سوم دبستان گیو، مقام اول نقالی و شاهنامه خوانی دوره ابتدایی را در سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی، هنری منطقه ۶ استان تهرانبد ست آورد و همچنین هستی نیکفام دانش آموز پایه اول این دبستان از سوی داوران، شایسته‎ی تقدیر شناخته شد.

گفتنی است از اسفند ۱۳۹۵ نخستین دوره‎ی کلاس‎های شاهنامه‎خوانی و نقالی به درخواست خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان و به سرپرستی و استادی موبدیار پریا ماوندی آغاز شد. رویدادی که در راستای فراگیرشدن مفاهیمِ شاهنامه‎خوانی و نقالی در میان فرزندان و خانواده‎های زرتشتی صورت گرفت و با گذشت قریب به یک سال از آغاز دوره‎های آموزشی در تهران و کرج توسط بانو ماوندی، همچنان آمار تعداد هنرجویانِ نقالِ زرتشتی از خردسال ۳ ساله تا نوجوانان و نیز جوانان بیست و اندی ساله، رو به فزونی است.

هنرجویان خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان عبارتند از:

مهتا استقامت، آرتمیس باستانی، آریانا کیخسرو باستانی، آریانا فریبرز باستانی، آویسا باستانی نژاد، پارسا باستانی نژاد، ویستا بلندی، هومن بمانی چم، نادیا بومانجی، راسپینا بهمردی، آویسا خسروی، آتریسا خسروی، مانترا خسرویانی، کیا رستمیان، ستایش زندیان، نیایش زندیان، چیستا سلامتی، مروارید سلامتی، پانیذ فرهی، رادان کرمانی، بردیا کیومرثی، شیدا مزداپور، هستی میزانیان، اردشیر نریمان، هودانوش نمیرانیان، آنیسا نوشیروان راحت­آباد، هورشید نیکفام، هستی نیکفام، هیربد نیکفام، سروش هماوندی.

و دیگر هنرجویان: سپند بلندی، آرین بمانی چم، یسنا بهمردی، آرمیتا تیمساری، پریسا رایومند، فروزان رستمی، آوا زنده نوش، شینا سرداری، رونیکا سرداری، نیوشا شامردانی، یسنا شهزادی، دیانا شهزادی، سپهر گشتاسبی، نازنین گشتاسبی، پانیذ مزدیسنی، آناهیتا مهرشاهی، کیانا نمیرانیان.

گفتنی است به غیر از ویستا بلندی و هستی نیکفام، تعداد دیگری از هنرجویان نیز در مسابقات نقالی مدارس استانهای تهران و البرز شرکت کرده اند.

در همین راستا انجمن اولیا و مربیان دبستان دخترانه گیو نیز پیامی را منتشر کرده است: با شادباش به این عزیزان و خانواده‎های گرامیشان و استاد والاهمتشان؛ امیدواریم همان‎گونه که هازمان زرتشتی تاکنون پاس‎دار شایسته‎ای برای فرهنگ گران‎بهای ایران زمین بوده است، در نمود دادن اثر و یادگار سترگ حکیم طوس؛ شاهنامه، که برگرفته از فرهنگ و اندیشه‎های بی‎مانند ایران باستان است، نیز، پیشرو، سرآمد و زبانزد گردد و آموزشگاه‎های زرتشتی با دوراندیشی‎های افزون در سال‎های پیشِ‎رو، یاریگر این هنرجویان برای باشندگی چشم‎گیرتر در مسابقات و رقابت‎های نقالی و شاهنامه­خوانی باشند.

 

از راست: ویستا بلندی، هستی نیکفام

مطالب مرتبط با برچسب

جشن اسفندگان در دبستان گیو
در روز سپندارمذ از ماه اسفند در گاهشمار زرتشتی برابر با 29 بهمن، انجمن اولیا و مربیان دبستان گیو مقام والای مادر و زن را به مناسبت جشن سپندارمذگان ارج نهاد.
جشن اسفندگان در دبستان گیو
دختران شاهنامه خوان دبستان گیو، در مسابقات پرورشی آموزشگاه های منطقه 6 تهران شرکت کردند.
اخبار دبستان دخترانه گیو
وب سایت دبستان دخترانه گیو دوشنبه 15 بهمن، اخبار جدید این مدرسه را منتشر کرد. در ادامه مطلب می توانید مهمترین اخبار دبستان دخترانه گیو در روزهای گذشته را بخوانید:
گزارش تصویری از جشن سده در دبستان گیو(بخش دوم)
دختران دبستان گیو،  سده را جشن گرفتند. آیین جشن سده در دبستان دخترانه گیو، پسین پنجشنبه 11 بهمن برگزار شد. بخش دوم گزارش تصویری این مراسم را در ادامه مطلب ببینید:

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها