پنجشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، نگاهی به برنامه های پانزدهمین همایش علمی زرتشتیان در 58 دقیقه قبل منتشر شده است .
»   هنری  »   استقبال زرتشتیان کرمان از نمایش فیلم سرو زیر آب+ یادداشت ماندانا طهمورسی زاده در مورد فیلم
919 بازدید
۲۲ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۳
استقبال زرتشتیان کرمان از نمایش فیلم سرو زیر آب+ یادداشت ماندانا طهمورسی زاده در مورد فیلم

استقبال زرتشتیان کرمان از نمایش فیلم سرو زیر آب+ یادداشت ماندانا طهمورسی زاده در مورد فیلم

زرتشتیان کرمان از نمایش فیلم سرو زیر آب در این شهر استقبال کردند. این فیلم همزمان با سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، شامگاه شنبه ۲۱ بهمن در سینما مهتاب کرمان به نمایش در آمد که با استقبا مناسب زرتشتیان روبرو شد:

همچنین یادداشتی از ماندانا طهمورسی زاده از همکیشان کرمانی که به تماشای این فیلم نشسته برای سایت برساد ارسال شده که بدین ترتیب است:

با خودم قرار گذاشتم نقدگونه سرو زیر آب را بنویسم، نقدگونه ای از دید من که یک مخاطب عام هستم اما …
اینبار خواسته یا ناخواسته مخاطب خاصم ، رقص شعله آتش، آوای خوش اوستا بی اغراق بوی خوش کندر را هم در همان صندلی سینما حس کردم. به این دلایل هست که برایم تماشایی ترین فیلمی بود که درسینما دیده ام آنچه از کیش و آیینم لازم بود بیان شود چه خوب و زیبا تصویر شده بود. از تمام دست اندرکاران سرو زیر آب ، دنیا دنیا سپاسگزارم.
و اما … فیلم پر بود از قابهای پر معنا. ردیف تابوتهای منتظر و تلفنی که زنگ می خورد در یک قاب ، طبیعت بکر و بی نهایت زیبای لرستان شبیه یک نقاشی همراه دویدن بی امان زنان سیاهپوش و سوگوار در یک قاب، رقص شعله آتش و پرچم کنار هم در یک قاب و جنبش بی امان کفشهای غواص کنار سرو زیر آب در یک قاب
باشه آهنگر در این فیلم نیز شبیه ملکه بیش از هر چیز سودای تصویر احساسات انسانی را دارد احساسات انسانی که زندگی را معنا می کنند بدنبال حقیقت می دوند و …اغلب بازیگران فیلم بازیگران توانا و مطرح سینمای امروزمان هستند و آن چنان که انتظار می رفت خوش درخشیدند .صحنه هایی که میخکوبمان کردند زیاد بود همانطور که صحنه هایی که مارا با تمام تار و پودمان به درون پرده کشیدند زیاد بود
تنها چیزی که درفیلم شاید به شکل دیگری بیشتر دوست می داشتم صحنه پایانی بود دوست داشتم تدوین به گونه ای بود که پیچ و تاب سرو، نماد جاودانگی، آخرین صحنه می بود.

 

گفتنی است فیلم سرو زیر آب نخستین فیلم سینمایی است که به شهدای زرتشتی می پردازد و در بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

 

برساد- شاهرخ قاضی گری

مطالب مرتبط با برچسب

گزارش و تصاویری از نمایش فیلم سرو زیر آب و تقدیر از خانواده شهدای پیروان ادیان الهی
«شهدای ایران زمین در کنار هم جنگیدند و از همدیگر نپرسیدند که از کدام دین و شهر هستید.» این جملات، بخشی از سخنان نماینده ایرانیان زرتشتی در برنامه نمایش فیلم سینمایی سرو زیر آب و تقدیر از خانواده شهدای پیروان ادیان الهی بود.
موزیک ویدئوی فیلـم «سرو زیر آب» با صدای سالار عقیلی
همزمان با آغاز اکران فیلم «سرو زیر آب» موزیک ویدئوی این فیلم با صدای سالار عقیلی منتشر شد.
گزارش تصویری از اکران خصوصی سرو زیر آب/نمایش عمومی از ۳۰ آبان
در آستانه آغاز اکران عمومی سرو زیر آب، اکران خصوصی این فیلم با حضور دست اندرکاران آن، در پردیس سینمایی آزادی برگزار شد.
گزارش تصویری از اکران خصوصی سرو زیر آب/نمایش عمومی از ۳۰ آبان
دکتر اسفندیار اختیاری، کسب سه سمیرغ را به کارگردان فیلم سینمایی سرو زیر آب شادباش گفت و برای ساخت این اثر صادقانه و غیرتمندانه سپاسگزاری کرد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها