سه شنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، ۱۴ اجرا در پنجمین گردهمایی موسیقی زرتشتیان در 6 دقیقه قبل منتشر شده است .
»   هنری  »   استقبال زرتشتیان کرمان از نمایش فیلم سرو زیر آب+ یادداشت ماندانا طهمورسی زاده در مورد فیلم
821 بازدید
۲۲ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۳
استقبال زرتشتیان کرمان از نمایش فیلم سرو زیر آب+ یادداشت ماندانا طهمورسی زاده در مورد فیلم

استقبال زرتشتیان کرمان از نمایش فیلم سرو زیر آب+ یادداشت ماندانا طهمورسی زاده در مورد فیلم

زرتشتیان کرمان از نمایش فیلم سرو زیر آب در این شهر استقبال کردند. این فیلم همزمان با سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، شامگاه شنبه ۲۱ بهمن در سینما مهتاب کرمان به نمایش در آمد که با استقبا مناسب زرتشتیان روبرو شد:

همچنین یادداشتی از ماندانا طهمورسی زاده از همکیشان کرمانی که به تماشای این فیلم نشسته برای سایت برساد ارسال شده که بدین ترتیب است:

با خودم قرار گذاشتم نقدگونه سرو زیر آب را بنویسم، نقدگونه ای از دید من که یک مخاطب عام هستم اما …
اینبار خواسته یا ناخواسته مخاطب خاصم ، رقص شعله آتش، آوای خوش اوستا بی اغراق بوی خوش کندر را هم در همان صندلی سینما حس کردم. به این دلایل هست که برایم تماشایی ترین فیلمی بود که درسینما دیده ام آنچه از کیش و آیینم لازم بود بیان شود چه خوب و زیبا تصویر شده بود. از تمام دست اندرکاران سرو زیر آب ، دنیا دنیا سپاسگزارم.
و اما … فیلم پر بود از قابهای پر معنا. ردیف تابوتهای منتظر و تلفنی که زنگ می خورد در یک قاب ، طبیعت بکر و بی نهایت زیبای لرستان شبیه یک نقاشی همراه دویدن بی امان زنان سیاهپوش و سوگوار در یک قاب، رقص شعله آتش و پرچم کنار هم در یک قاب و جنبش بی امان کفشهای غواص کنار سرو زیر آب در یک قاب
باشه آهنگر در این فیلم نیز شبیه ملکه بیش از هر چیز سودای تصویر احساسات انسانی را دارد احساسات انسانی که زندگی را معنا می کنند بدنبال حقیقت می دوند و …اغلب بازیگران فیلم بازیگران توانا و مطرح سینمای امروزمان هستند و آن چنان که انتظار می رفت خوش درخشیدند .صحنه هایی که میخکوبمان کردند زیاد بود همانطور که صحنه هایی که مارا با تمام تار و پودمان به درون پرده کشیدند زیاد بود
تنها چیزی که درفیلم شاید به شکل دیگری بیشتر دوست می داشتم صحنه پایانی بود دوست داشتم تدوین به گونه ای بود که پیچ و تاب سرو، نماد جاودانگی، آخرین صحنه می بود.

 

گفتنی است فیلم سرو زیر آب نخستین فیلم سینمایی است که به شهدای زرتشتی می پردازد و در بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

 

برساد- شاهرخ قاضی گری

مطالب مرتبط با برچسب

استقبال زرتشتیان کرمان از نمایش فیلم سرو زیر آب+ یادداشت ماندانا طهمورسی زاده در مورد فیلم
دکتر اسفندیار اختیاری، کسب سه سمیرغ را به کارگردان فیلم سینمایی سرو زیر آب شادباش گفت و برای ساخت این اثر صادقانه و غیرتمندانه سپاسگزاری کرد.
گزارش تصویری از سیمرغ هایی که به سرو زیر آب رسیدند
اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر همراه بود با پرواز سیمرغ ها و در این میان سه سیمرغ به فیلم سرو زیر آب رسید. بهترین طراحی صحنه، بهترین فیلم برداری و بهترین فیلم از نگاه ملی. گزارش تصویری برخی سایتهای خبری از اهدای این سیمرغ ها به عوامل فیلم سرو زیر آب را در ادامه مطلب ببینید:
دو سیمرغ بلورین و یک سیمرغ زرین برای سرو زیر آب +تصویر
فیلم سینمایی سرو زیر آب که برای نخستین بار به شهیدان زرتشتی پرداخته است توانست دو سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و بهترین فیلمبرداری  و سیمرغ زرین نگاه ملی را به دست بیاورد.
گزارش و تصاویری از نشست پرسش و پاسخ فیلم سرو زیر آب در یزد
شامگاه آدینه 20 بهمن ماه با حضور گروهی از عوامل فیلم سرو زیر آب، نشست پرسش و پاسخ این فیلم در شهر یزد و پردیس سینمایی تک انجام شد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها