جمعه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، انجمن زرتشتیان تهران وقایع ۳۰ بهمن تهران را محکوم کرد در 9 ساعت قبل منتشر شده است .
»   نماینده زرتشتیان  »   تقدیر نمایندگان پیروان ادیان الهی از دکتر اسفندیار اختیاری
595 بازدید
۲۶ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۰۲
تقدیر نمایندگان پیروان ادیان الهی از دکتر اسفندیار اختیاری

تقدیر نمایندگان پیروان ادیان الهی از دکتر اسفندیار اختیاری

نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس از تلاش مستمر و نقش موثر نماینده زرتشتیان در تهیه، تدوین و تصویب قانون شوراها قدردانی کردند.


به دنبال تصویب دوباره اصلاح بخشی از قانون شوراها در صحن علنی مجلس شورای اسلامی که سبب صیانت از حقوق پیروان ادیان الهی(اقلیت دینی) در انتخابات شوراها شد، نمایندگان آشوریان، کلیمیان، ارامنه شمال و جنوب در نامه ای از تلاش دکتر اسفندیار اختیاری سپاسگزاری کردند.
متن کامل این نامه بدین ترتیب است:

حضور برادر عزیز جناب آقای دکتر اختیاری
نماینده محترم زرتشتیان شریف در مجلس شورای اسلامی
با درود
تلاش مستمر و نقش موثر جنابعالی در خصوص تهیه، تدوین و تصویب بخشی از قانون انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در راستای صیانت از حقوق پیروان اقلیتهای دینی مطرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را از صمیم قلب می ستاییم و از خداوند منان آرزوی تندرستی و توفیق روزافزون برای شما و خانواده محترمتان داریم.

یوناتن بت کلیا- نماینده آشوریان
ژورژیک آبرامیان- نماینده ارامنه جنوب کشور
سیامک مره صدق- نماینده کلیمیان
کارن خانلری- نماینده ارامنه شمال کشور

گفتنی است طرح بازگشت پیروان ادیان الهی به انتخابات شوراها توسط دکتر اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان ارائه شد و با وجود مخالفت شورای محترم نگهبان، طرح مذکور دو بار  در کمیسیون شوراها و صحن علنی مجلس شورای اسلامی با اکثریت آرا به تصویب رسید و در نهایت به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شد.

 

مطالب مرتبط با برچسب

تقدیر نمایندگان پیروان ادیان الهی از دکتر اسفندیار اختیاری
رییس کمیته پژوهش و فناوری مجلس با بیان اینکه برخی از دانشگاه‌ها با تاسیس پارک علم و فناوری و مراکز رشد، دانشجوها را به کارآفرینی تشویق می‌کنند، خواستار اجرای نظام ملی نوآوری در دانشگاه‌ها شد.
شورای نگهبان اصلاح قانون شوراها را رد کرد
شورای نگهبان طرح دو فوریتی اصلاح قانون شوراها را که به منظور حضور پیروان ادیان الهی در انتخابات شوراها به تصویب مجلس رسیده بود را مغایر با قانون و شرع دانست.
شورای نگهبان اصلاح قانون شوراها را رد کرد
رییس کمیته پژوهش و فناوری مجلس با اشاره به اینکه استراتژی صنعت و استراتژی دانشگاه در کشور همسو نیست، از وزارت علوم خواست سیاست‌گذاری‌های لازم را انجام دهد تا دستور برنامه ششم در این خصوص به اجرا درآید.
حمایت از حق پیروان ادیان الهی/ یادداشت نماینده زرتشتیان در روزنامه اعتماد
پس از افت و خيزهاي فراوان، بالاخره با همكاري تمام و كمال نمايندگان مجلس از تمامي طيف‌هاي سياسي و غيرسياسي مجلس، طرح مربوط به عضويت پيروان اديان الهي در شوراي شهر به تصويب رسيد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها