پنجشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، نگاهی به برنامه های پانزدهمین همایش علمی زرتشتیان در 1 ساعت قبل منتشر شده است .
»   نماینده زرتشتیان  »   تقدیر نمایندگان پیروان ادیان الهی از دکتر اسفندیار اختیاری
857 بازدید
۲۶ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۰۲
تقدیر نمایندگان پیروان ادیان الهی از دکتر اسفندیار اختیاری

تقدیر نمایندگان پیروان ادیان الهی از دکتر اسفندیار اختیاری

نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس از تلاش مستمر و نقش موثر نماینده زرتشتیان در تهیه، تدوین و تصویب قانون شوراها قدردانی کردند.


به دنبال تصویب دوباره اصلاح بخشی از قانون شوراها در صحن علنی مجلس شورای اسلامی که سبب صیانت از حقوق پیروان ادیان الهی(اقلیت دینی) در انتخابات شوراها شد، نمایندگان آشوریان، کلیمیان، ارامنه شمال و جنوب در نامه ای از تلاش دکتر اسفندیار اختیاری سپاسگزاری کردند.
متن کامل این نامه بدین ترتیب است:

حضور برادر عزیز جناب آقای دکتر اختیاری
نماینده محترم زرتشتیان شریف در مجلس شورای اسلامی
با درود
تلاش مستمر و نقش موثر جنابعالی در خصوص تهیه، تدوین و تصویب بخشی از قانون انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در راستای صیانت از حقوق پیروان اقلیتهای دینی مطرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را از صمیم قلب می ستاییم و از خداوند منان آرزوی تندرستی و توفیق روزافزون برای شما و خانواده محترمتان داریم.

یوناتن بت کلیا- نماینده آشوریان
ژورژیک آبرامیان- نماینده ارامنه جنوب کشور
سیامک مره صدق- نماینده کلیمیان
کارن خانلری- نماینده ارامنه شمال کشور

گفتنی است طرح بازگشت پیروان ادیان الهی به انتخابات شوراها توسط دکتر اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان ارائه شد و با وجود مخالفت شورای محترم نگهبان، طرح مذکور دو بار  در کمیسیون شوراها و صحن علنی مجلس شورای اسلامی با اکثریت آرا به تصویب رسید و در نهایت به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شد.

 

مطالب مرتبط با برچسب

نماینده زرتشتیان: اعضای مجمع نسبت به طرح تثبیت قانون شوراها نگاه مصلحتی و مثبت دارند
دکتر اسفندیار اختیاری با بیان اینکه طرح تثبیت قانون شوراها در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد، گفت: اعضای مجمع نسبت به این طرح نگاه مصلحتی و مثبتی دارند.
نماینده زرتشتیان: اعضای مجمع نسبت به طرح تثبیت قانون شوراها نگاه مصلحتی و مثبت دارند
نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس با بیان اینکه پایان مهلت 6 ماهه عدم حضور سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد به معنی لغو عضویت وی نیست، از احتمال لغو حکم موقت عدم حضور سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد توسط دیوان عدالت اداری تا اتخاذ تصمیم نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و ابراز امیدواری کرد که هر چه زودتر این پرونده به نتیجه برسد.
نماینده زرتشتیان: اعضای مجمع نسبت به طرح تثبیت قانون شوراها نگاه مصلحتی و مثبت دارند
رییس کمیته پژوهش و فناوری مجلس با بیان اینکه برخی از دانشگاه‌ها با تاسیس پارک علم و فناوری و مراکز رشد، دانشجوها را به کارآفرینی تشویق می‌کنند، خواستار اجرای نظام ملی نوآوری در دانشگاه‌ها شد.
شورای نگهبان اصلاح قانون شوراها را رد کرد
شورای نگهبان طرح دو فوریتی اصلاح قانون شوراها را که به منظور حضور پیروان ادیان الهی در انتخابات شوراها به تصویب مجلس رسیده بود را مغایر با قانون و شرع دانست.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها