جمعه, ۲۹ دی ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، هفته دوم بازیهای والیبال جام همتی انجام شد+تصویر در 1 ساعت قبل منتشر شده است .
»   علمی, نماینده زرتشتیان  »   رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس: دانشجوی کارآفرین محصول نسل سوم دانشگاه‌ها
262 بازدید
۲۱ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۷:۵۱
رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس: دانشجوی کارآفرین محصول نسل سوم دانشگاه‌ها

رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس: دانشجوی کارآفرین محصول نسل سوم دانشگاه‌ها

رییس کمیته پژوهش و فناوری مجلس با بیان اینکه برخی از دانشگاه‌ها با تاسیس پارک علم و فناوری و مراکز رشد، دانشجوها را به کارآفرینی تشویق می‌کنند، خواستار اجرای نظام ملی نوآوری در دانشگاه‌ها شد.

دکتر اسفندیار اختیاری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به وضعیت پژوهش در دانشگاه‌های کشور، گفت: در نسل دوم دانشگاه‌ها که پژوهش و تحقیقات از ارکان آن است، دانشگاه‌های کشور رتبه خوبی در دنیا کسب کرده‌اند و ایران در رشد تولید مقاله در رتبه اول دنیا قرار دارد.

نماینده زرتشتیان در مجلس تصریح کرد: سیکل آموزش، پژوهش و فناوری باید ادامه پیدا کند تا دانشگاه‌های کشور بتوانند به نتایج مطلوبی دست یابد؛ برای رسیدن به نسل سوم دانشگاه‌ها و تربیت فرد کارآفرین باید تحقیقات و پژوهش توسط دانشجویان یا اعضا هیئت علمی کاربردی شود.

رییس کمیته پژوهش و فناوری مجلس اظهار کرد: فناوری و کارآفرینی تکمیل‌کننده بخش تحقیقات هستند؛ مراکز نوآوری، مراکز رشد و پارکهای علمی و فناوری در برخی دانشگاه‌ها شکل گرفته است که این امر در تربیت دانشجوی کارآفرین بسیار موثر است و باعث می شود دانشجویان در دوران تحصیل به مسائلی بجز آموزش بپردازند.

دکتر اختیاری از نیاز به تلاش بیشتر برای تربیت کارآفرینان گفت و یادآور شد: تربیت افراد کارآفرین دو مزیت دارد؛ نخست اینکه پژوهش ها تبدیل به تکنولوژی و فناوری می‌شود و در دسترس مردم قرار می‌گیرد و دیگر اینکه دانشجویان می‌آموزند با خلاقیت و نوآوری برای خود شغل ایجاد کنند.

به گفته نماینده زرتشتیان برای تربیت دانشجوی کارآفرین باید نظام ملی نوآوری در دانشگاه‌ها اجرایی شود؛ هم‌چنین مراکز متعدد نوآوری در دانشگاه‌ها نهادینه شود.

رییس کمیته پژوهش و فناوری مجلس در پایان افزود: مباحث تکنولوژی و کارآفرینی مختص دانشگاه‌ها نیست آموزش و پرروش باید مقدمات ادبیات این موضوع را به دانش‌آموزان آموزش دهند.

مطالب مرتبط با برچسب

تقدیر نمایندگان پیروان ادیان الهی از دکتر اسفندیار اختیاری
نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس از تلاش مستمر و نقش موثر نماینده زرتشتیان در تهیه، تدوین و تصویب قانون شوراها قدردانی کردند.
شورای نگهبان اصلاح قانون شوراها را رد کرد
شورای نگهبان طرح دو فوریتی اصلاح قانون شوراها را که به منظور حضور پیروان ادیان الهی در انتخابات شوراها به تصویب مجلس رسیده بود را مغایر با قانون و شرع دانست.
شورای نگهبان اصلاح قانون شوراها را رد کرد
رییس کمیته پژوهش و فناوری مجلس با اشاره به اینکه استراتژی صنعت و استراتژی دانشگاه در کشور همسو نیست، از وزارت علوم خواست سیاست‌گذاری‌های لازم را انجام دهد تا دستور برنامه ششم در این خصوص به اجرا درآید.
حمایت از حق پیروان ادیان الهی/ یادداشت نماینده زرتشتیان در روزنامه اعتماد
پس از افت و خيزهاي فراوان، بالاخره با همكاري تمام و كمال نمايندگان مجلس از تمامي طيف‌هاي سياسي و غيرسياسي مجلس، طرح مربوط به عضويت پيروان اديان الهي در شوراي شهر به تصويب رسيد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها