یکشنبه, ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، پیام شادباش نماینده زرتشتیان به منتخبین انجمن تهران در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران, انجمن ها, تصاویر, دینی, گاهنبار, مراسم ها  »   گزارش تصویری از گاهنبار چهره میدیاریم گاه در خانه نرگس
997 بازدید
۹ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۵۲
گزارش تصویری از گاهنبار چهره میدیاریم گاه در خانه نرگس

گزارش تصویری از گاهنبار چهره میدیاریم گاه در خانه نرگس

انجمن زرتشتیان تفت و توابع روز آدینه هشتم دی ماه در دو نوبت آیین گاهنبار چهره میدیاریم گاه را در خانه نرگس برگزار کرد. گزارش تصویری از گاهنبارخوانی نوبت بعدازظهر را در ادامه مطلب ببینید:

اوستاخوانی این مراسم را موبدیاران فرزاد لهراسب، دکتر راشین جهانگیری، گودرز ماوندی، سرور تاراپوروالا، فرهنگ ضیاطبری، دکتر اردشیر بهمردی، بهروز نجمی زاده انجام دادند.

چهره گاهنبار میدیاریم گاه از یکشنبه دهم دی ماه آغاز می شود و به مدت پنج روز تا پنجشنبه ۱۴ دی ادامه خواهد داشت.

سخنرانی کورش ساسانی فرنشین انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران

سخنرانی موبدیار سرور تارا پور والا

برساد-مهربان افسرکشمیری

مطالب مرتبط با برچسب

فرصت استفاده از بیمه تکمیلی از سوی انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران
انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران، امکان مطلوبی برای بهره مند شدن همکیشان از بیمه های درمان گروهی (تکمیلی sos) فراهم کرده است و در این راستا با بیمه آسماری و ارائه خدمات توسط (کمک رسان sos)قرارداد منعقد کرده است.
تصاویری از آیین گاهنبارخوانی در خانه نرگس
گهنبار چهره همس پت میدیم گاه  روز 25 اسفند در خانه نرگس برگزار شد.
تصاویری از گرامیداشت شهدای زرتشتی در آرامگاه قصر فیروزه
گروهی از زرتشتیان تهران روز سه شنبه 17 بهمن ماه با حضور در آرامگاه قصر فیروزه یاد و خاطره شهدا و جان باختگان زرتشتی را گرامی داشتند.
تصاویری از گرامیداشت شهدای زرتشتی در آرامگاه قصر فیروزه
انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران روز آدینه هشتم دی ماه گاهنبار چهره میدیاریم گاه را برگزار می کند.

یک دیدگاه برای گزارش تصویری از گاهنبار چهره میدیاریم گاه در خانه نرگس

 1. خداداد نمیری
  0

  با درود
  ضمن قدردانی از برگزار از انجمن تفت و توابع مقیم تهران و موبدان و موبدیاران گرامی که این سنت دیرینه را اجرا میکنند سوالی از بزرگان و استادان و موبدان گرامی دارم…آیا این گهنبار جزء چهره میدیارم گاه است یا گهنبار توجی؟ همانطور که از بزرگان شنیده ام اگر گهنباری در حد فاصل چهره گهنبار خواند شود آن گهنبار توجی نام دارد اگر فتوای موبدان و بزرگان است لطفا اعلام مجدد فرمایید.
  آیا مراسم جشن سال ، سیروزه ، روزه ، دهه ، صبح چهارم و یا سوم را میتوان زودتر و یا دیرتر برگزار کرد یا خیر؟ مثلا صبح چهارم عصر پنجم برگزار شود و آیا میشود صبح چهارم و یا مراسم مربوط به روان درگذشته را یکی از فرزندان در ایران و یکی در آمریکا بخاطر اختلاف زمانی برگزار کند؟ و زمان برگزاری پرسه چه زمانی است قبل از دهه یا سیروزه ویا اینکه حتی اجرای آن الزامیست یا خیر؟
  اگر اجرای مراسم گهنبار فقط بخاطر زمان همکیشان است که در مراسم شرکت کنند و هدف همازوریست چرا در زمان اجرای آن هماهنگی وجود ندارد، و مسئول هماهنگی مراسم چه ارگانی است که شاهد برگزاری همزمان در چند نقطه از اماکن نباشیم؟
  منظور از اجرای دو گهنبار در یک روز آن هم در یک انجمن یکی صبح بکی عصر آیا همان همازوریست ؟ و یا بخاطر این است که اگر کسی نتوانست، در زمان عصر همازور شود و یا اینکه هدف اجرای تکلیف است؟
  با پوزش از بزرگان خواهشمندم بنده را آگاه فرمائید. با سپاس از همه بزرگان و همکیشان و دست اندرکاران و خیرین جامعه

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

 • آخرین خبرها