یکشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، نشست دوره شاد و گفتگوی آبان ماه برگزار می شود در 5 ساعت قبل منتشر شده است .
»   تصاویر, جام رستم, مراسم ها, ورزشی  »   گزارش و تصاویری از هفته پایانی سیزدهمین دوره جام رستم
848 بازدید
۲۵ آذر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۵:۰۵
گزارش و تصاویری از هفته پایانی سیزدهمین دوره جام رستم

گزارش و تصاویری از هفته پایانی سیزدهمین دوره جام رستم

سیزدهمین دوره جام رستم با قهرمانی تیم شادروان روح انگیز در رده بزرگسالان و سپنتا کوچه بیوک در رده نوجوانان آدینه ۲۴ آذر ماه به کار خود پایان داد. گزارش و تصاویر بازیهای هفته پایانی را در ادامه مطلب ببینید:

هفته پایانی و هفتم جام رستم از ساعت ۹ صبح آدینه ۲۴ آذر ماه در زمین چمن طبیعی پردیس دانش مارکار برگزار شد. با وجود سرمای هوا و برگزاری آزمون نوبت اول دینی، این مسابقات با حضور گسترده تماشاچیان برگزار شد.

 

سپنتا کوچه بیوک قهرمان نوجوانان

از ساعت ۹ صبح، تیم سپنتا کوچه بیوک که قهرمانی اش تا حد زیادی قطعی بود در مقابل تیم اندیشه رحمت آباد قرار گرفت. بازیهای رده نوجوانان با حضور سه تیم و به صورت رفت و برگشت برگزار می شود. سپنتا کوچه بیوک با ۷ امتیاز از سه بازی در مقابل تیم اندیشه رحمت آبادی قرار می گرفت که از بازیهای گذشته خود هیچ امتیازی کسب نکرده بود. البته ناگفته نماند که سن و سال بازیکنان اندیشه از دو تیم دیگر این رده کمتر بود.

همانطور که قابل پیش بینی بود، سپنتا کوچه بیوک در این بازی نه چندان دشوار به پیروزی رسید و با نتیجه ۴ بر ۰ اندیشه رحمت آباد را شکست داد تا با ۱۰ امتیاز به مقام اول برسد، تیم سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد نیز با ۷ امتیاز دوم شد.

جدول بازیهای نوجوانان در پایان بازیها بدین ترتیب است:

همچنین سپهر کیانی نیز با ۹ گل زده به عنوان آقای گل نوجوانان انتخاب شد، دیگر گلزنان این رده بدین ترتیب هستند:

 

شادروان روح انگیز و تکرار قهرمانی

در دومین دیدار هفته پایانی شادروان روح انگیز در مقابل اهرستان قرار گرفت. هر دو تیم در مرحله اول مسابقات همگروهی بودند و در مقابل یکدیگر بازی کرده بودند. در آن بازی تیم اهرستان توانسته بود شادروان روح انگیز را شکست دهد. اما این بازی کاملا متفاوت بود. از یک سو تیم شادروان روح انگیز دو بازی قبلی مرحله نهایی را نیز با پیروزی پشت سر گذاشته بود و با یک تساوی نیز مقام قهرمانی اش را قطعی می کرد و از طرف دیگر تیم اهرستان از دو بازی قبلی خود امتیازی به دست نیاورده بود و سیاوش کامه و شهرام نمیری دو مهاجم و مدافع ارزشمند خود را نیز در هفته های گذشته به دلیل مصدومیت شدید، روی نیمکت داشت.

همانطور که قابل پیش بینی بود تیم شادروان روح انگیز در یک بازی برتر با نتیجه ۵ بر ۱ به پیروزی رسید و با ۹ امتیاز قهرمان مسابقات شد و تیم اهرستان نیز شانس روی سکو رفتن را از دست داد.

 

اندیشه رحمت آباد و مقام دوم 

با قهرمانی تیم شادروان روح انگیز، تیم های اندیشه رحمت آباد و توپ و تور برای کسب مقام دومی به رقابت با یکدیگر پرداختند. توپ و تور با سه امتیاز و اندیشه رحمت آباد با یک امتیاز اندوخته به این دیدار پا گذاشتند.

و در نهایت بازیکنان تیم اندیشه رحمت آباد با نتیجه ۲ بر ۰ تیم توپ و تور را متوقف کرد که البته در این بازی نیز برخی از بازیکنان کلیدی خود را به همراه نداشت.

بدین ترتیب شادروان روح انگیز، اندیشه رحمت آباد و توپ و تور مقام های اول تا سوم سیزدهمین دوره مسابقات جام رستم را در رده بزرگسالان کسب کردند.

جدول مرحله دوم مسابقات بزرگسالان نیز بدین ترتیب است:

اما با تک گلی که بهزاد برزیان بازیکن تیم اندیشه رحمت آباد در هفته پایانی به ثمر رساند، تعداد گلهای زده این بازیکن به ۶ گل رسید و به عنوان آقای گل انتخاب شد. جدول گلزنان رده بزرگسالان نیز بدین ترتیب است:

تعداد گل گلزنان
۶گل بهزاد برزیان
۴ گل سیاوش ساسانی، شهروز نمیری، رامین پای سروی
۳ گل کیارش شهریاری، شایان سبزه، شروین سبزه
۲ گل پیمان فرهادیه، خسرو فلاح زاده، مازیار فرودیان، آبتین خشنودی، سامان نمیرانیان، آرشید تیراندازی، مهربد خدادوست
۱ گل بهرام افخم، بهروز پای سروی، پژمان دهنوی، رستم خسرویانی، رشید ذهبی، سیاوش کامه، شادمهر نوایزدان، شهرام روشن فر، شهرام نمیری، فرزاد درست، کامیاب باستانی، مازیار مهربابا، مهرداد خسروی، کورش ساسانی، فرزاد جهانی، مهران منوچهری، سپند ایزدی، کامشاد باستانی، فرشید منوچهری، رشید تیراندازی، مهرداد فرودی

 

نگاه آماری به جام سیزدهم

سیزدهمین دوره مسابقات جام رستم با حضور ۸ تیم بزرگسالان و ۳ تیم نوجوانان از آدینه ۵ آبان ماه آغاز و پس از ۷ هفته و برگزاری ۲۴ دیدار در آدینه ۲۴ آذر ماه به پایان رسید.

در این دوره از مسابقات ۱۱۰ بازیکن در جام حضور داشتند، ۱۸ رقابت در رده بزرگسالان که در دو مرحله انجام گرفت و ۶ بازی در رده نوجوانان انجام شد.

در مجموع ۹۲ بار توپ از خط دروازه ها گذشت که ۶۶ گل آن در رده بزرگسالان و ۲۶ گل در رده نوجوانان به ثمر رسید.

این مسابقات نسبت به سالهای گذشته با اخطارهای کمتری همراه بود و رد مجموع ۱۹ بازیکن کارت زرد گرفتند و تنها یک نفر اخراج شد. تمام مسابقات جام نیز توسط داوران هیات فوتبال قضاوت شد.

 

چمن طبیعی

مهمترین تفاوت این دوره مسابقات، برگزاری بر روی چمن طبیعی پردیس دانش مارکار بود، چمنی که شاید در استان یزد نیز نتوان مشابه آن را با این کیفیت یافت.

 

اما گزارش تصویری هفته پایانی مسابقات جام رستم که به یاد زنده یاد رستم اخوی جو و به همت خانواده آن روانشاد برگزار شد:

بازیکنان دو تیم اندیشه رحمت آباد و سپنتا کوچه بیوک

شهرام نمیری بازیکن تیم اهرستان که در هفته های گذشته مصدوم شد

همزمانی مسابقات هفته پایانی با آزمون دینی باعث شد که گروهی از تماشاچیان و بازیکنان نیم نگاهی به کتابهای دینی خود داشته باشند.

بازیکنان دو تیم شادروان روح انگیز و اهرستان

دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان در مجلس و سهراب نمیرانیان فرنشین انجمن زرتشتیان نصرت آباد

مروارید نابکی، مادر روانشاد رستم اخوی جو، نفر سوم از سمت چپ

فرشید اخوی جو و بهرام بهمردی (به ترتیب نفرات اول و دوم از سمت چپ) از اعضای ستاد برگزاری جام رستم

بهزاد برزیان آقای گل بازیها

بازیکنان تیمهای توپ و تور و اندیشه رحمت آباد

مطالب مرتبط با برچسب

گزارش و تصاویری از هفته پایانی سیزدهمین دوره جام رستم
دوشنبه سی مهر، آخرین فرصت اعلام آمادگی تیم های فوتبال برای شرکت در چهاردهمین دوره جام رستم است.
چهاردهمین دوره جام رستم برگزار می شود
چهاردهمین دوره مسابقات فوتبال جام رستم به یاد زنده یاد رستم اخوی جو برگزار می شود.
گزارش تصویری از اختتامیه سیزدهمین دوره جام رستم
مراسم پایانی سیزدهمین دوره جام رستم، نیمروز آدینه 24 آذر ماه و پس از پایان بازیهای هفته هفتم برگزار شد. گزارش تصویری از این مراسم را در ادامه مطلب ببینید:
گزارش تصویری از اختتامیه سیزدهمین دوره جام رستم
ذهفته پایانی جام رستم ادینه 24اذر در چمن طبیعی پردیس دانش مارکار در حال برگزاری است، گزارش لحظه به لحظه بازیها را در ادامه مطلب ببینید

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها