جمعه, ۲۹ دی ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، هفته دوم بازیهای والیبال جام همتی انجام شد+تصویر در 1 ساعت قبل منتشر شده است .
»   نماینده زرتشتیان  »   مجلس، این هفته جزئیات طرح اصلاح و تثبیت قانون شوراها را بررسی می کند
263 بازدید
۱۹ آذر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۱:۰۹
مجلس، این هفته جزئیات طرح اصلاح و تثبیت قانون شوراها را بررسی می کند

مجلس، این هفته جزئیات طرح اصلاح و تثبیت قانون شوراها را بررسی می کند

طرح اصلاح و تثبیت قانون شوراها که دو فوریت و کلیات آن به تصویب نمایندگان مجلس رسید.  جزییات آن نیز هفته جاری در صحن علنی مطرح می شود.


این طرح از سوی نماینده زرتشتیان در مجلس و با امضای بیش از ۲۰۰ نماینده به صورت دو فوریتی ارائه شد تا اجازه حضور مجدد پیروان ادیان الهی در شوراها را امکان پذیر سازد و در واقع تثبیت قانون پیشین شوراها است.
دو فوریت این طرح روز پنجم آذر با سخنرانی دکتر اسفندیار اختیاری و با رای بیش از دو سوم نمایندگان به تصویب رسید و کلیات آن نیز روز هشتم اذر در صحن علنی مجلس مصوب شد.
دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی در این زمینه می گوید: پیش از این قرار بود روز یکشنبه ۱۹ آذر ماه جزئیات طرح مورد بررسی قرار گیرد اما حضور ریاست محترم جمهوری و ارائه لایحه بودجه ۱۳۹۷باعث شد تا بررسی این طرح به تعویق بیافتد و در نتیجه روز سه شنبه یا چهارشنبه هفته جاری، نمایندگان مجلس جزییات طرح اصلاح و تثبیت قانون شوراها را با حضور نماینده شورای محترم نگهبان بررسی خواهند کرد و در صورت تصویب به شورای محترم نگهبان می رود. در صورت رد طرح از سوی شورای نگهبان نیز مجلس می تواند با تایید مجدد، آن را به مجمع تشخیص مصلحت جهت بررسی نهایی ارسال کند.

مطالب مرتبط با برچسب

تقدیر نمایندگان پیروان ادیان الهی از دکتر اسفندیار اختیاری
نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس از تلاش مستمر و نقش موثر نماینده زرتشتیان در تهیه، تدوین و تصویب قانون شوراها قدردانی کردند.
تقدیر نمایندگان پیروان ادیان الهی از دکتر اسفندیار اختیاری
رییس کمیته پژوهش و فناوری مجلس با بیان اینکه برخی از دانشگاه‌ها با تاسیس پارک علم و فناوری و مراکز رشد، دانشجوها را به کارآفرینی تشویق می‌کنند، خواستار اجرای نظام ملی نوآوری در دانشگاه‌ها شد.
شورای نگهبان اصلاح قانون شوراها را رد کرد
شورای نگهبان طرح دو فوریتی اصلاح قانون شوراها را که به منظور حضور پیروان ادیان الهی در انتخابات شوراها به تصویب مجلس رسیده بود را مغایر با قانون و شرع دانست.
شورای نگهبان اصلاح قانون شوراها را رد کرد
رییس کمیته پژوهش و فناوری مجلس با اشاره به اینکه استراتژی صنعت و استراتژی دانشگاه در کشور همسو نیست، از وزارت علوم خواست سیاست‌گذاری‌های لازم را انجام دهد تا دستور برنامه ششم در این خصوص به اجرا درآید.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها