یکشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، نشست دوره شاد و گفتگوی آبان ماه برگزار می شود در 5 ساعت قبل منتشر شده است .
»   فرهنگی, میراث فرهنگی  »   گزارشی از حضور زوج جوان زرتشتی در برنامه تلویزیونی زنده باد زندگی
1,418 بازدید
۱۹ آذر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۹:۴۶
گزارشی از حضور زوج جوان زرتشتی در برنامه تلویزیونی زنده باد زندگی

گزارشی از حضور زوج جوان زرتشتی در برنامه تلویزیونی زنده باد زندگی

تینا نمیرانیان و رامتین شهرت زوج جوان و موفق زرتشتی در برنامه تلویزیونی زنده باد زندگی شرکت کردند و از تجربه خود در راه اندازی و مدیریت اقامتگاه های بوم گردی گفتند.

زنده باد زندگی برنامه ای از گروه دانش و اقتصاد شبکه دوم سیما است که با رویکرد اجتماعی مسائل اقتصادی را بررسی می کند. درحال حاضر فصل هفتم این برنامه به صورت زنده در روزهای غیر تعطیل از ساعت ۳۰: ۱۰ صبح از شبکه دوم سیما پخش می شود.

رامتین شهرت و تینا نمیرانیان مدیران اقامتگاه بوم گردی نارتی تی در شهرستان تفت که نخستین بوم گردی این شهرستان را راه اندازی کرده اند، مهمانان بخش گفتگوی روز شنبه ۱۸ آذر ماه این برنامه تلویزیونی بودند.

در ادامه می توانید گزارشی از گفتگوهای انجام شده میان این دو جوان زرتشتی و مجری برنامه را بخوانید:

از تهران تا تفت

پس از معرفی، مجری برنامه به رشته تحصیلی این دو تن اشاره نمود. تینا نمیرانیان، کارشناسی ارشد زمین شناسی و رامتین شهرت رتبه ۳۵۷ کنکور ریاضی که به دلیل علاقه رشته مدیریت گردشگری را در مقطع کارشناسی انتخاب کرده و در کنکور کارشناسی رشد نیز رتبه ۹ را  کسب کرده است.

مجری سپس به ویژه از تینا نمیرانیان که بزرگ شده تهران است پرسید که چگونه تهران را رها کرده و راهی شهرستان کوچک تفت شده است. این زوج جوان در پاسخ گفتند که آنها انتخاب دیگری داشته اند و مدل جدیدی را انتخاب کرده اند.

بوم گردی

مکانی برای اقامت گردشگران که تنها اقامت نیست بلکه با فرهنگ و غذای بومی و… آشنا می شوید، در یک خانه بومی زندگی می کنید و در واقع اقامت با طعم خرده فرهنگ خواهد بود. پس از ارائه این تعریف توضیحاتی در مورد نحوه استقبال از مهمانان توسط این دو تن ارائه شد. این در حالی بود که در طول مصاحبه تصاویری از اقامتگاه بوم گردی نارتی تی نیز پخش می شد و مجری با اشاره به برخی تصاویر، پرسشهایی را مطرح می کرد.

سرمایه گذاری

رامتین شهرت از بازسازی خانه پدر بزرگ به همت پدر گفت و اشاره کرد که ما نیز به جای خرید وسایل برای خودمان،امکانات مورد نیاز برای میزبانی از ۲۰ مهمان را خریداری کرده ایم. همچنین در مورد صرفه اقتصادی داشتن این اقامتگاه نیز گفته شد با مدیریت هزینه ای که اعمال می کنند، توانسته اند هزینه ها را پوشش بدهند. درباره توسعه نیز اشاره کردند که اینگونه استارتاپ ها ناگریز از توسعه هستند.

زندگی در نارتی تی

در بخش دیگری از گفتگو نیز اشاره شد که این دو تن خودشان نیز در یکی از اتاقهای نارتی تی زندگی می کنند و به اینگونه نیست که این اقامتگاه تنها محل کارشان باشد. سپس در مورد تقسیم کار بین این زوج صحبت شد. تینا نمیرانیان اشاره کرد که آشپزی، مدیریت صفحه های مجازی، رزرو آنلاین، کمی ارتباط با مهمانان را بر عهده دارد. همچنین هر دو اشاره کردند که مهمانان فقط در اتاقهایشان نیستند، بلکه بیشتر مدت در حیاط مرکزی خانه هستند و ارتباط زیادی بین مهمانان و میزبان وجود دارد.

شهرت جهانی

همچنین در مورد انتشارات lonely planet صحبت شد که یک انتشارات باسابقه در زمینه گردشگری است و کتابهای راهنمای سفر به کشورهای مختلف را منتشر می کند، به ویژه برای کسانی که بدون تور سفر می کنند  کتاب ایران این مجموعه در شهریور ماه سال جاری منتشر شده است و نارتی تی نیز در آن معرفی شده است، این در حالی است که تنها یک سال و نیم از آغاز فعالیت آن می گذرد و به همین دلیل شهرستان تفت نیز در این کتاب آمده است.

سخنان مجری

محمدجعفر خسروی مجری و تهیه کننده برنامه زنده باد زندگی که مصاحبه شاد و جذاب و البته سریعی را در زمانی کمتر از ۲۰ دقیقه انجام داد، به گفته خودش تحت تاثیر این زوج موفق قرار گرفته بود و در بخشی از مصاحبه عنوان کرد: اتفاق درخور بررسی است که یک دختر تحصیل کرده دارای مدرک ارشد تهرانی و یک پسر تحصیل کرده با رتبه ۹ ارشد دانشگاه تهران بروند به تفت یزد و در یک خانه روستایی زندگی خود را شروع کنند. همتتان خیلی در خور تحسین است. همچنین در پایان مصاحبه گفت: از دیدن هر دو خوشحال شدم، دو جوان، زوج خوب ایرانی به جای اینکه کاسه چه کنم دست بگیرند شروع کردند و موفق هستند.

سپاسگزاری از خانواده ها

تینا نمیرانیان و رامتین شهرت در پایان سخنانشان از همراهی خانواده هایشان بسیار سپاسگزاری کردند.

مطالب مرتبط با برچسب

بازدید معاون رئیس جمهور از اقامتگاه بومی نارتی تی
روز آدینه ششم اسفند ماه، خانم دکتر احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اقامتگاه بوم گردی نارتی تی به مدیریت رامتین شهرت و تینا نمیرانیان، زوج جوان زرتشتی بازدید نمود. 
گهنبارخوانی در زین آباد
آیین گاهنبارخوانی پنجی قدیم، در آتشکده روستای زین آباد برگزار شد.
نار تی تی نخستین بوم کده شهرستان تفت با مدیریت زوج جوان زرتشتی
نارتی تی یا شکوفه انار، نام نخستین بوم کده شهرستان تفت است، بوم کده ای که با مدیریت یک زوج جوان تحصیل کرده زرتشتی کارش را همزمان با جشن سده اغاز کرده است. بومکده، اقامتگاه های ...
انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران
وزارت کشور پروانه  فعالیت گردش یازدهم انجمن زرتشتیان تفت وتوابع مقیم تهران را پس از امضای وزیر محترم کشور به این انجمن ابلاغ کرد. تاریخ صدور پروانه 14 بهمن 1394 و مدت اعتبار آن سه ...

2 دیدگاه برای گزارشی از حضور زوج جوان زرتشتی در برنامه تلویزیونی زنده باد زندگی

 1. سهراب بهمردی
  +2

  بدون شک این دو زوج جوان زرتشتی قابل تحسین و احترام هستند کاش جوانانی که به بهانه های پوچ راهی دیار قربت شده و آیین نیاکان و آینده جامعه زرتشتی را به خطر می اندازند و در آنجا تن به هر کاری بدون آینده ای مشخص می دهند کمی از این دو عزیز الگو می گرفتند.

 2. نامی نو
  +2

  درود برشما و درود بر خانواده های شما، باعث شادی خود و جامعه هستید. ایشالا بتونیم همه ما نمایندگان خوبی برای جامعه زرتشتی در جامعه ایران باشیم.همانگونه که نیاکان ما بودند و همچنان زرتشتیان امروز از آن پاسداری می کنند.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

 • آخرین خبرها