یکشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، نشست دوره شاد و گفتگوی آبان ماه برگزار می شود در 5 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن ها, کانون دانشجویان زرتشتی, هنری  »   داوران هجدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان چه گفتند
900 بازدید
۱۹ آذر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۴۱
داوران هجدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان چه گفتند

داوران هجدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان چه گفتند

هجدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان روزهای ۱۶ و ۱۷ آذر ماه به همت کانون دانشجویان زرتشتی برگزار شد. در دو روز برگزاری جشنواره که برای نخستین بار در پردیس تئاتر شهرزاد انجام شد. ۷ تک نوازی و ۶ دو نوازی یا گروه نوازی اجرا شد. دو گروه نیز در بخش جنبی حضور داشتند.

پس از پایان اجراها و قبل از معرفی برترینهای بخش گروهی و بخش تک نوازی، داوران جشنواره دیدگاه های خود را با شرکت کنندگان و تماشاچیان در میان گذاشتند.

دکتر محمد سریر رئیس هیات مدیره خانه موسیقی است و در سالهای گذشته نیز داوری جشنواره موسیقی زرتشتیان را بر عهده داشته و دانش آموخته دبیرستان فیروزبهرام است در ابتدا یادآوری کرد که با زرتشتیان آشنایی دارد و با آنها زندگی کرده است و خوشحال است که در چند سال گذشته داوری جشنواره را بر عهده داشته است.

وی یادآوری کرد که هر سال شاهد هنرنمایی در این جشنواره بوده و افزود از علاقه و مهر و پیشرفتی که شرکت کنندگان در کارشان دارند لذت می برد.

در مورد داوری جشنواره نیز گفت: کلا همه خوب بودند، واقعیت این است که انتخاب کردن بسیار سخت است. سالهای قبل هم به یاد دارم که به این شکل انتخاب نمی کردیم و گروهی انتخاب می کردیم، چون توانایی هر کسی در یک زمینه بیشتر است. اما امسال اصرار بر این بود که سه نفر انتخاب شوند. که کار سختی بود، زیرا توانایی ها به هم نزدیک بود. در این فرصت کوتاه و با توجه به اینکه جنبه تشویقی این جایزه بیشتر است و امسال نیز سعی کردیم این جایزه را به جوان ترها اختصاص دهیم که بتواند برایشان یک انگیزه برای کارهای بیشتر باشد.

دکتر سریر در پایان سخنانش بیان کرد: به هر حال خوشحالم که این عزیزان کار می کنند و مهر و محبتی که خانواده ها به آنها دارند و اهمیت و علاقه ای که به موسیقی کشور دارند. فکر می کنم که مرتب دارند پیشرفت می کنند و بهتر خواهند شد و این یک انگیزه خوبی خواهد بود که در صحنه های داخلی و خارجی بدرخشند و امیدوارم در آینده شاهد این درخشش باشیم.

دکتر امیر بکان مدرس دانشگاه و استاد دانشگاه صدا و سیما و پردیس بین المللی دانشگاه تهران دیگر داور جشنواره امسال بود که سابقه داوری جشنواره موسیقی فجر را نیز در کارنامه دارد. وی نیز در سخنان کوتاهی گفت: خوشحالم که توانستم در خدمت شما عزیزان باشم. از نظر ما همه برنده هستند، هر کس در موسیقی کار می کند با توجه به همه سختی ها که در ایران برای موسیقی و موسیقیدان وجود دارد، امیدوارم در سالهای آینده شاهد رشد هر چه بیشتر و بهبود کیفیت و پیشرفت باشیم.

دکتر حمید عسکری عضو هیات علمی و رئیس دانشکده موسیقی دانشگاه هنر به عنوان سومین داور جشنواره نیز در سخنان خود از برگزارکنندگان و شرکت کنندگان این جشنواره زیبا تشکر کرد و گفت: موسیقی زبان مشترک ما است، چه در زمان اجرا و چه در زمان گوش دادن موسیقی، صرف نظر از هر گرایشی ما در یک مکان و فضای دیگری قرار می گیریم که همه فاصله ها به حداقل می رسد. خیلی خوشحالم که به اتفاق دوستان عزیزم، در این دو روز شاهد اجراهای نویدبخشی بودم،  همانطور که دکتر سریر فرمودند. داوری در این جشنواره کار بسیار سختی است، به جهت اینکه گروه ها از ژانرهای مختلفی هستند، گروه کر را باید با کوبه ای مقایسه کنیم، ساز سنتی را باید با ساز غیر سنتی مقایسه کنیم. و این چنین وضعیتی تقریبا در هیچ جشنواره ای نیست و اصلا مقایسه کردن اینها کار آسانی نیست. این را پیشاپیش اعلام می کنم که رایی که اعلام می شود شاید نظر دیگری داشته باشند، فقط بگویم علت آن محدودیت در تصمیم گیری بوده است.

 

در نهایت نیز برترینهای جشنواره بدین ترتیب معرفی شدند:

در بخش گروه نوازی:

مقام نخست: گروه سازهای کوبه ای اهورا

مقام دوم: دوئت فلوت ریکوردر و ویولن پارسا سلامتی پور و سینا همتی

مقام سوم: گروه کر مازدیسنان

در بخش تک نوازی :

مقام اول: فرزین دستان(تار)

مقام دوم: نیلوفر هرمزدی(سنتور)

مقام سوم: آرشام باوفا(فلوت کلید دار)

گفتنی است جوایز نقدی جشنواره هجدهم برای گروه های اول تا سوم ۸۰۰، ۶۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان و برای تک نوازی های اول تا سوم مبالغ ۳۵۰، ۲۵۰ و ۲۰۰ هزار تومان بود.

مطالب مرتبط با برچسب

گزارش تصویری از روز دوم هجدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان
هجدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان روز آدینه 17 آذر ماه نیز پیگیری شد. این جشنواره به همت کانون دانشجویان زرتشتی در پردیس تئاتر شهرزاد برگزار شد و در پایان برترینهای جشنواره توسط هیات داوران معرفی شدند. گزارش ...
گزارش تصویری از روز دوم هجدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان
ساعتی پیش و در پایان دومین روز هجدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان و گروه های موسیقی و تک نوازی های برتر از سوی هیات داوران معرفی شدند.
گزارش تصویری از روز نخست هجدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان
هجدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان روز پنجشنبه ۱۶ آذر ماه در پردیس تاتر شهرزاد برگزار شد. گزارش تصویری از این برنامه که به همت هموندان کانون دانشجویان زرتشتی برپا شد را در ادامه مطلب ببینید:
ساعت شروع هجدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان اعلام شد
هجدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان از ساعت 30: 14 روزهای پنجشنبه و آدینه 16 و 17 آذر ماه برگزار می شود.

یک دیدگاه برای داوران هجدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان چه گفتند

  1. نکته بین
    +1

    با درود. والا بلا این مبالغی که بعنوان جایزه برای این عزیزان در نظر گرفته شده بسیار ناچیز است . چه خوب بود صندوقی بنام مثلا گلریزان مو سیقی برای جوایز می گذاشتند ویقین دارم هم کیشان کوتاهی نمیکردند ومبالغی جمع می شد که بتوان گوشه ای از زحمات این عزیزان را جبران کرد

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها