یکشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، نشست دوره شاد و گفتگوی آبان ماه برگزار می شود در 5 ساعت قبل منتشر شده است .
»   ورزشی  »   حضور کوهنوردان زرتشتی در همایش خرس آسیایی
620 بازدید
۱۹ آذر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۲۵
حضور کوهنوردان زرتشتی در همایش خرس آسیایی

حضور کوهنوردان زرتشتی در همایش خرس آسیایی

همنوردان گروه کوهنوردان زرتشتی کرمان(اشا)، همگام با بیش از ۷۰۰ تن از کوهنوردان و دوستداران محیط زیست در همایش حمایت از خرس آسیایی شرکت کردند.


در این همایش که به همت هیات کوهنوردی بم و گروههای کوهنوردی تابع، ۱۵ و ۱۶ آذرماه برگزار شد، ۶ تن از همنوردان گروه کوهنوردی زرتشتیان اشا کرمان نیز حضور داشتند.
دوستداران محیط زیست در این همایش که در منطقه دهبکردی بم برگزار می شد نسبت به تخریب زیستگاه خرس آسیایی در منطقه اعتراض کردند. مدیرکل محیط زیست استان کرمان در این همایش گفت استراتژی محیط زیست توسعه پایدار است و برای این مسئله باید هر طرح و برنامه‌ای توجیه اقتصادی داشته باشد.
جزینی‌زاده خاطرنشان کرد: در مورد جاده‌ای که در زیستگاه خرس سیاه آسیایی و جنگل «بنه» مابین جیرفت و بم در حال احداث است، مخالف هستیم و باید جاده مانند قبل با عرض چهار متر و بدون تخریب جنگل احداث شود و بنده حسب وظیفه‌ای که دارم موضوع را پیگیری می‌کنم.
رضا اشک فرماندار بم نیز با بیان آنکه بم وارث تمدن ۷ هزار ساله است و وارث مدنیت شهری ۲۴۰۰ ساله به گواه ارگ تاریخی و امروز بم شهری ۱۴ ساله است که در زلزله دیماه ۸۲ ویران شد.
وی خاطرنشان کرد: بم شهری است که در دوران مختلف با طبیعت آشتی بوده و هنوز چهره سبز خود را حفظ کرده و منظر آن ثبت جهانی شده است، ما موظفیم همچون پدران و اجداد خود از طبیعت محیط زیست حفاظت کنیم.
اشک گفت: در شهرستان بم دو منطقه خاص زیست محیطی وجود دارد، یکی منطقه سنگ مس با ۱۳ هزار هکتار وسعت که زیستگاه قوچ و جُبیر است و بعد زیستگاه خرس سیاه آسیایی که مسؤولان بم خود را در حفاظت از آنها موظف می‌دانند.

عکس از گروه کوهنوردان زرتشتی کرمان اشا

مطالب مرتبط با برچسب

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها