یکشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، نشست دوره شاد و گفتگوی آبان ماه برگزار می شود در 5 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن زرتشتیان تهران, انجمن ها, تصاویر  »   گزارش و تصاویری از مجمع عمومی انجمن زرتشتیان تهران
1,046 بازدید
۱۱ آذر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۱۵
گزارش و تصاویری از مجمع عمومی انجمن زرتشتیان تهران

گزارش و تصاویری از مجمع عمومی انجمن زرتشتیان تهران

مجمع عمومی انجمن زرتشتیان تهران تعیین محل درآمد حاصل از فروش زمین اهرستان را تغییر نداد و با فروش خانه روانشاد بهرام کیانی پور مخالفت کرد.

در نوبت مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده انجمن زرتشتیان تهران که آدینه ۱۰ آذرماه و با حضور ۱۳۵ تن در تالار خسروی برگزار شد، باشندگان با حدود ۶ رای موافق در مقابل بیش از ۶۰ رای مخالف با فروش خانه روانشاد کیانی پور مخالفت کردند.

افشین نمیرانیان، جانشین فرنشین انجمن زرتشتیان تهران که به نمایندگی از هیات مدیره انجمن در توضیح این دستور گفت روانشاد بهرام کیانی پور که سالها پیش در انجمن فعالیت می کرد، در سالهای پایانی عمر خود انجمن را وصی خود کرد و به ازای آن از انجمن خواست تا از فرزندش که بیمار بود، پس از درگذشت خودش مراقبت کند و آیین های دینی درگذشتش را به جا آورد. روانشاد بهرام کیانی پور، در سال ۷۸ درگذشت و فرزندش نیز چند سال پس از درگذشت وی، بدرود حیات گفت. دکتر افشین نمیرانیان، با بیان آنکه حداقل ۶۰ سال از ساخت این خانه می گذرد و به دلیل آنکه در بازسازی نیز عقب نشینی دارد و عملا ۱۰۰ متر زمین بیشتر ندارد گفت هیات مدیره انجمن تصمیم گرفته است تا این مجوز را از مجمع دریافت کند تا هر موقع که شرایط فراهم شود و مشتری مناسبی پیدا شود، این ملک را بفروشد و ما به ازای آن ملک دیگری را بنامگانه روانشاد بهرام کیانی پور، خریداری کند و در جهت نیت نامه روانشاد از آن استفاده کند.

پس از توضیحات جانشین فرنشین انجمن، شهریار جویبان پور، عضو اسبق انجمن زرتشتیان تهران و یکی از باشندگان در مجمع، اعلام آمادگی کرد تا این خانه را با نظر انجمن با هزینه خود نوسازی و یا بهسازی کند. مجمع عمومی انجمن نیز با توجه به اعلام آمادگی خیراندیشی شهریار جویبان پور برای بهسازی این ملک، با فروش این خانه مخالفت کرد.

دیگر دستور مجمع دیروز انجمن تغییر محل هزینه کرد درامد حاصل از فروش زمینی موسوم به زمین اهرستان انجمن زرتشتیان تهران واقع در بلوار شهید صدوقی یزد بود. در این باره با توجه به اینکه در سال ۸۴ مجمع عمومی انجمن زرتشتیان تهران، با فروش این زمین و هزینه کرد آن برای مجموعه پرورشگاه مارکار موافقت کرده بود، هیات رییسه مجمع عمومی در نحوه طرح این بند در مجمع اشکال وارد دانست و اعتقاد داشت که با توجه به اینکه در سال ۸۴ محل مصرف درآمد حاصل از فروش زمین تعیین شده اکنون نمی توان این موضوع را تغییر داد مگر اینکه مصوبه مجمع سال ۸۴ لغو شود. هیات رئیسه مجمع پس از گفتگوهای تلفنی با سرکار خانم صیدی، نماینده وزارت کشور این دستور کار را قابل طرح در مجمع ندانست. در این باره تعدادی از همکیشان در مخالفت و یا موافقت با فروش و طرح در مجمع سخنانی بیان کردند ولی در نهایت این موضوع به تشخیص هیات رییسه مجمع مطرح نشد و رای گیری صورت نگرفت.

هیات رییسه مجمع عمومی انجمن عبارتند بودند از سهراب سلامتی، فرنشین مجمع، بهروز جمشیدیان منشی و آقایان خدامراد مزداپور، اسفندیار خسروی و شابهرام سیروسی به عنوان ناظر.

گفتنی است دستور جلسه پیشنهادی هیات مدیره انجمن زرتشتیان تهران برای این نشست عبارت بود از:

۱٫ تعیین محل مصرف وجه خالص حاصل از فروش زمین واقع در بلوار صدوقی یزد (اهرستان) با توجه به مصوبه فروش  مجمع عمومی مورخ  ۵ اسفند ۱۳۸۴ به شرح زیر:

الف) ۵۰ درصد از وجه، در اختیار انجمن زرتشتیان اهرستان یزد قرار بگیرد تا به شرح موارد مطروحه در نامه شماره ۹۵/۸۶۳   مورخ ۱۳۹۶/۷/۲۱ آن انجمن صرف انجام امور اظهاری گردد.

ب) ۲۵ درصد از وجه، صرف هزینه های قانونی ، اداری و یا ساختمانی لازم به منظور تثبیت مالکیت و بهره برداری از مجموعه زمین ها و املاک عام المنفعه ای شود که توسط انجمن زرتشتیان ایرانی بمبئی و انجمن اکابر پارسیان هند در استان یزد خریداری و یا احداث شده اند و بموجب وکالت خود ایشان در اختیار انجمن زرتشتیان تهران است.

ج) ۲۵ درصد از وجه، صرف ساخت و تکمیل دو ساختمان در حال اجرا و نیمه کاره انجمن زرتشتیان تهران (ساختمان خرمن گیو و ساختمان کیخسروی)  گردد.

۲٫ فروش خانه واقع در خیابان ابوریحان (خانه روانشاد بهرام کیانی پور) و خرید واحد مسکونی جایگزین بمنظور امکان سکونت و نامگذاری بنام ان روانشاد (عمل به نیت نامه)، حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از فروش .

آرمین هورمزدی سخنگوی انجمن زرتشتیان تهران

انتخاب هیات رئیسه مجمع از راست: سهراب سلامتی، شابهرام سیروسی، اسفندیار خسروی، بهروز جمشیدیان و خدامراد مزداپور

دکتر افشین نمیرانیان نایب رئیس انجمن زرتشتیان تهران

فهیم فرهادی، بازرس انجمن زرتشتیان تهران

دکتر رستم خسرویانی، فرنشین انجمن زرتشتیان تهران

فرامرز پور رستمی

خداداد نمیری

شاه جهان دهموبد

برساد-کامبیز رستمی

مطالب مرتبط با برچسب

گزارش و تصاویری از مجمع عمومی انجمن زرتشتیان تهران
انجمن های زرتشتیان تهران فراخوان هایی را برای دعوت به همکاری در درمانگاه یگانگی و سالن پذیرایی مارکار تهرانپارس منتشر کرده است.
گزارش تصویری از جشن مهرگان کودکان
کودکان دبستانها و مهدکودک های تهران و خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان با هماهنگی انجمن زرتشتیان تهران جشن مهرگان را برگزار کردند.
گزارش تصویری از جشن مهرگان در تهران
انجمن زرتشتیان تهران در روز مهر ایزد و مهر ماه جشن مهرگان را در همایشگاه مارکار تهرانپارس برگزار کرد.
انجمن زرتشتیان تهران، مهرگان را جشن می گیرد
انجمن زرتشتیان تهران به مناسبت جشن مهرگان، دو جشن برگزار می کند.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها