شنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، گزارش و تصاویری از هفته پایانی سیزدهمین دوره جام رستم در 37 دقیقه قبل منتشر شده است .
»   نماینده زرتشتیان  »   بیش از ۲۰۰ امضا برای طرح نماینده ایرانیان زرتشتی
541 بازدید
۱ آذر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۴۲
بیش از ۲۰۰ امضا برای طرح نماینده ایرانیان زرتشتی

بیش از ۲۰۰ امضا برای طرح نماینده ایرانیان زرتشتی

نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس از تدوین طرح دو فوریتی تثبیت قانون شوراها برای حل مشکل کاندیدا شدن و انتخاب پیروان ادیان الهی در انتخابات شوراها خبر داد و گفت که این طرح به تایید هیات رییسه مجلس رسیده است.

اسفندیار اختیاری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه در سال جاری قانون شوراهای شهر و روستا پس از ۲۰ سال و بدون نظر مجلس، تغییر کرد و این موضوع باعث تعلیق موقت عضو زرتشتی شورای شهر یزد شد. این در حالی است که طبق قانون اساسی حق قانون گذاری با مجلس است و حذف حتی کلمه ای از قانون یک نوع قانون گذاری است.

وی افزود: در طرح نمایندگان تبصره ماده ۲۶ قانون انتخابات شوراها که به پیروان ادیان الهی اجازه ثبت نام در انتخابات شوراهای شهر و روستا را داده است، با تاکید مجدد و بدون هیچ قید و شرطی، دوباره مطرح می شود و براساس آن پیروان ادیان الهی می توانند در انتخابات شوراهای شهر و روستا شرکت و برای آبادانی کشور ایران تلاش کنند.

نماینده زرتشتیان در مجلس با بیان اینکه این طرح به امضای بیش از ۲۰۰ نماینده رسیده، گفت: برای ارایه هر طرحی ۱۵ امضا کافی است ولی در این طرح نمایندگان محترم مجلس از هر جناح سیاسی و روحانیون مجلس، مشارکت فعال داشتند. این یک پیام مشخص دارد و آن این است که منتخبین مردم شریف و بزرگ ایران، هماهنگ با نظر انتخاب کنندگان خود، تاکید کردند که همه ایرانیان از هر دین، نژاد و قوم در کنار هم زندگی می کنیم، به هم احترام می گذاریم و از حق قانونی یکدیگر دفاع می کنیم.

دکتر اختیاری در پایان ابراز امیدواری کرد که این طرح هفته آینده در مجلس مطرح و پس از تصویب به شورای نگهبان ارسال شود.

مطالب مرتبط با برچسب

بیش از ۲۰۰ امضا برای طرح نماینده ایرانیان زرتشتی
رییس کمیته پژوهش و فناوری مجلس با اشاره به اینکه استراتژی صنعت و استراتژی دانشگاه در کشور همسو نیست، از وزارت علوم خواست سیاست‌گذاری‌های لازم را انجام دهد تا دستور برنامه ششم در این خصوص به اجرا درآید.
حمایت از حق پیروان ادیان الهی/ یادداشت نماینده زرتشتیان در روزنامه اعتماد
پس از افت و خيزهاي فراوان، بالاخره با همكاري تمام و كمال نمايندگان مجلس از تمامي طيف‌هاي سياسي و غيرسياسي مجلس، طرح مربوط به عضويت پيروان اديان الهي در شوراي شهر به تصويب رسيد.
موافقت مجلس با حضور پیروان ادیان الهی در شوراها و بازگشت سپنتا نیکنام
مجلس شورای اسلامی ساعتی پیش با دفاع دكتر اسفنديار اختياري جزئیات طرح اصلاح قانون شوراها را تصویب کرد، تا پیروان ادیان الهی همچون گذشته بتوانند برای حضور در شوراهای شهر و روستا نامزد شوند.
موافقت مجلس با حضور پیروان ادیان الهی در شوراها و بازگشت سپنتا نیکنام
طرح اصلاح و تثبیت قانون شوراها که دو فوریت و کلیات آن به تصویب نمایندگان مجلس رسید.  جزییات آن نیز هفته جاری در صحن علنی مطرح می شود.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها