پنجشنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، سخنرانی نماینده ایرانیان زرتشتی در ژنو در 22 ساعت قبل منتشر شده است .
»   فرهنگی  »   نیکتا هرمزدی و یکتا شهریاری، برگزیدگان جشنواره علم برای همه
842 بازدید
۲۷ آبان ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۲۹
نیکتا هرمزدی و یکتا شهریاری، برگزیدگان جشنواره علم برای همه

نیکتا هرمزدی و یکتا شهریاری، برگزیدگان جشنواره علم برای همه

نیکتا هرمزدی و یکتا شهریاری دو نویسنده جوان زرتشتی به عنوان برگزیدگان جشنواره علم برای همه معرفی شدند و داستان آنها به همراه ۱۳ داستان برگزیده جشنواره در کتاب مجموعه داستان های کوتاه علمی-تخیلی منتشر شد.

سومین جشنواره علم برای همه توسط موزه علم و فناوری ایران روزهای ۲۰ تا ۲۵ آبان ماه در برج میلاد برگزار شد. این جشنواره امسال در دو بخش رقابتی و غیر رقابتی برپا شد، بخش غیر رقابتی به صورت نمایشگاهی و با موضوع زلزله در برج میلاد برپا شد، اما بخش رقابتی دارای دو قسمت اصلی و ویژه بود.

موضوع بخش اصلی ارائه، معرفی یا آموزش مفاهیم علمی به زبان ساده در قالب ساخت ابزار، داستان علمی تخیلی، کلیپ علمی و شعر بود.

موضوع بخش ویژه نیز زلزله و خانواده بود که در قالب عکاسی، فیلم، ساخت ماکت، نقاشی، داستان علمی تخیلی و بازیهای رایانه ای انجام شد.

در اختتامیه این جشنواره که پنجشنبه ۲۵ آبان و از ساعت ۱۴در تالار رواق هنر برج میلاد برگزار شد، برگزیدگان جشنواره سوم در بخشهای اصلی و ویژه معرفی شدند.

همچنین در بخشی از مراسم اختتامیه جشنواره، از «کتاب مجموعه داستان های کوتاه علمی تخیلی» رونمایی شد. این کتاب شامل ۱۵ داستان برگزیده علمی تخیلی دومین دوره جشنواره است و با حضور نویسندگان این داستانها مراسم رونمایی برگزار شد.

نیکتا هرمزدی و یکتا شهریاری، دو نویسنده جوان زرتشتی نیز که سال گذشته جز برگزیدگان جشنواره بودند در مراسم رونمایی حضور داشتند و داستان وصول الی البهرام از نیکتا هرمزدی و داستان نقاشی اسرارآمیز از یکتا شهریاری در این کتاب به چاپ رسیده است.

گفتنی است نیکتا هرمزدی متولد سال ۱۳۷۷ و دانشجوی رشته مشاوره از دانشگاه علامه طباطبایی است و یکتا شهریاری نیز متولد سال ۱۳۷۵ و دانشجوی رشته مهندسی برق است.

نیکتا هرمزدی در گفتگو با خبرنگار برساد، در مورد آشنایی با این جشنواره گفت: چند سال است در کلاسهای داستان نویسی شرکت می کند و از طریق استادش با این جشنواره آشنا شده است وی موضوع داستانش را اینگونه توضیح داد: چند دختر دبیرستان یک ورد اشتباهی می خوانند و از سیاره مریخ سر در می آورند و…. داستان وصول الی البهرام از نیکتا هرمزدی در دومین جشنواره علم برای همه بین ۹ داستان برگزیده جشنواره قرار داشته است.

 

برساد-نوشین شهرت

مطالب مرتبط با برچسب

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها