دوشنبه, ۰۲ مهر ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، گزارش تصویری از آغاز سال تحصیلی در دبستان دینیاری در 8 ساعت قبل منتشر شده است .
»   اتاق بازرگانی زرتشتیان ایران, انجمن ها, علمی  »   تیپ شناسی شخصیتی در تجارت و شکل گیری استارت آپ ها بررسی شد + تصویر
666 بازدید
۲۲ آبان ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۵۸
تیپ شناسی شخصیتی در تجارت و شکل گیری استارت آپ ها بررسی شد + تصویر

تیپ شناسی شخصیتی در تجارت و شکل گیری استارت آپ ها بررسی شد + تصویر

نقش تیپ شناسی شخصیتی در کسب و کار و شیوه های شکل گیری استارت آپ ها دو سخنرانی جداگانه بود که توسط دکتر نیو نوذری و حمید یزدان پناه در تالار نشست های انجمن زرتشتیان تهران برگزار شد.

در این نشست که شنبه ۲۰ ابان ماه برگزار می شد، باشندگان پس از خواندن همازوربیم، به سخنان دکتر نوذری در رابطه با تیپ شناسی شخصیتی نشستند.

دکتر نوذری، با بیان آنکه هر یک از ما نقاط قوت خاصی داریم گفت معمولا تیپ های شخصیتی بر چهار اصل میزان ریسک پذیری، نحوه تعامل با دیگران و اینکه فرد درون گرا یا برون گرا است، میزان صبر و تحمل برای رسیدن به موفقیت و در نهایت هنجارهای متفاوتی که در زندگی دارند تقسیم بندی می شوند. وی در ادامه با بیان آنکه در یک کسب و کار دنبال آن هستیم که آدمهایی را با تیپ های شخصیتی متفاوت در کنار هم قرار دهیم و سنجش تیپ های شخصیتی سبب می شود تا تیم های کاری شناخت خوبی از یکدیگر داشته باشند.

وی در ادامه تیپ های شخصیتی چند فرد موفق و ویژگی های هر کدام را شرح داد و افزود این افراد موفق هر کدام بارها در مسیرهای مختلف قرار گرفته اند و شغلهای متفاوت را تجربه کردند تا در مسیر درست قرار بگیرند ولی با سنجش تیپ های شخصیتی می توان توصیه کرد که افراد در چه شغلهایی موفق ترند و یا در چه شغلهایی احتمال موفقیت پایین تری دارند و این پروسه شکست برای رسیدن به یک شغل موفق را کوتاه تر کرد.

دکتر نوذری در ادامه ویژگی هایی که افراد در هر یک از این چهار محور دارند را شرح داد و افزود تیپ کلی جامعه ما ریسک گریز و درون گرا است با این حال افرادی نیز در جامعه وجود دارند که ریسک پذیر و برون گرایی بالایی دارند.

در ادامه نشست مهندس یزدان پناه، در مورد استارت آپ ها سخن گفت. وی در آغار با مقایسه شرکتهای برتر سال ۲۰۰۶ و ۲۰۱۶ گفت گرچه در سال ۲۰۰۶ شرکتهای بر پایه انرژی و نفت بزرگترین شرکت های جهان بودند ولی هم اکنون شرکت هایی که بر پایه فکر و آی تی هستند، مانند اپل، مایکروسافت و گوگل بزرگترین شرکت های جهان را تشکیل می دهند.

وی استارت آپ را شرکتهایی دانست که به شکلی به تکنولوژی وابسته هستند و رشد بالایی دارند. یزدان پناه افزود در ایران به خاطر نبود فرهنگ کار جمعی و باور نداشتن پیشرفت، موضوع استارت آپ ها چندان جدی گرفته نمی شود در حالی که کشورهای کوچکی چون بحرین در این زمینه از ما جلوتر هستند.

یزدان پناه در ادامه از چند تن از باشندگان خواست تا ایده کارآفرینانه ای که به نظر مسخره می آید را بیان کنند، و از بقیه خواست تا در تیم آنها حضور یابند. وی ادامه داد این نوع کار نحوه کار در استارت آپ ویکند ها است و به باشندگان توصیه کرد در این استارت آپ ویکندها حضور یابند. یزدان پناه، در ادامه گفت از آنجا که بسیاری از استارت آپ های ما از روی استارت آپ های جهان کپی شده اند گفت این بد نیست که تکنولوژی روز دنیا را کپی می کنیم چرا که ریسک شکست پایین تری دارد. وی ادامه داد خوب است تا در این زمینه کار کنیم و وقت و سرمایه بگذاریم چرا که گرچه ممکن است شکست بخورد ولی شکست در زمینه ای بوده است که دوست داشتیم.

وی در ادامه به عوامل موفقیت استارت آپ ها اشاره کرد و گفت مهمترین عامل ها زمان بندی و شرایط تکنولوژی است و سپس تیم و بسیاری عوامل دیگر و سرمایه در این میان کمترین اهمیت را برای موفقیت یک استارت آپ دارد. وی در ادامه چندین استارت آپ موفق ایران را معرفی کرد و به سوالات باشندگان پاسخ داد.

در هنگام سخنرانی دکتر نوذری در میان باشندگان کاغذهایی توزیع شد و از باشندگان خواسته شد تا هر چه می توانند با این کاغذها بسازند و در پایان به ۴ تن از افرادی که خلاقانه ترین کارها را ایجاد کرده بودند، امکان تست رایگان تیپ شناسی داده شد.

برساد-کامبیز رستمی

مطالب مرتبط با برچسب

گزارشی از سخنرانی مهندس رشید کیانی پور در اتاق بازرگانی زرتشتیان
بررسی رویکردهای حل مسئله در کسب و کارهای پلتفرمی، موضوع سخنرانی مهندس رشید کیانی پور در نشست اتاق بازرگانی زرتشتیان ایران بود. گزارشی از این برنامه که پسین شنبه 16 تیر ماه برپا شد را در ادامه مطلب ببینید:
گزارشی از سخنرانی مهندس رشید کیانی پور در اتاق بازرگانی زرتشتیان
روز شنبه 16 تیر ماه، برنامه سخنرانی اتاق بازرگانی زرتشتیان ایران با موضوع «بررسی رویکردهای حل مسئله در کسب و کارهای پلتفرمی با توجه به پتانسل های سرمایه گذاری در بخش صنایع و معادن و معرفی نمونه فعالیت در صنعت سنگ و معادن» برگزار می شود
گزارشی از سخنرانی مهندس رشید کیانی پور در اتاق بازرگانی زرتشتیان
روز شنبه 18 آذر ماه، اتاق بازرگانی زرتشتیان نشستی را با عنوان بیمه و افزایش آگاهی درباره‌ی گونه‌های بیمه برپا می کند.
نشست اتاق بازرگانی با دو سخنرانی برگزار می شود
«استارت آپ ها و شیوه های شکل گیری آن» و «نقش تیپ شناسی شخصیتی و هوش تجاری در کسب و کار مناسب» موضوع نشست اتاق بازرگانی زرتشتیان هستند.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها