دوشنبه, ۰۲ مهر ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، گزارش تصویری از آغاز سال تحصیلی در دبستان دینیاری در 8 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن ها, علمی, کانون دانشجویان زرتشتی  »   دومین کارگاه آشنایی با بورس برگزار شد
593 بازدید
۲۲ آبان ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۳۰
دومین کارگاه آشنایی با بورس برگزار شد

دومین کارگاه آشنایی با بورس برگزار شد

نشست دوم کارگاه آشنایی با بورس و اوراق بهادار، با استادی دکتر ورهرامی برگزار شد.

در این کارگاه که آدینه ۱۹ آبان ماه در تالار لعل نوذر جمشیدیان برگزار می شد دکتر ویدا ورهرامی، شاخص های مالی مختلف را شرح داد. وی نخست نحوه مقایسه رشد صنایع مختلف را در مقایسه با شاخص اصلی بورس و دیگر صنایع توضیح داد و سپس نمونه هایی از این مقایسه را در شرکت های مختلف با استفاده از اطلاعات سایت بورس اوراق بهادار tse.ir توضیح داد.

دکتر ویدا ورهرامی، دانش آموخته دکترای علوم اقتصاد، در ادامه نحوه معامله در تالار بورس مجازی و تفاوت های آن با بورس حقیقی را شرح داد و با بیان آنکه معامله در تالار بورس مجازی با توجه به اینکه واقعی نیست ولی برای آشنایی با بورس مفید است را توصیه کرد. دکتر ورهرامی در ادامه با بیان آنکه هر فرد بدون مراجعه به کارگزاری ها نیز می تواند مستقیم و از طریق سایت خرید و فروش سهام را انجام دهد، نحوه دریافت اطلاعات ورود را بیان کرد و به تفاوت های خرید مستقیم و خرید با کمک کارگزاری ها شرح داد. وی همچنین با بیان آنکه فرصت های شغلی زیادی در رابطه با کارگزاری ها وجود دارد، افزود برای کار در این کارگزاری ها برای دانش آموختگان رشته های مالی و مانند آن می توانند دوره های بورس را بگذارند و جذب شرکت های کارگزاری شوند.

در پایان نشست نیز دکتر ورهرامی کتاب  «آشنایی با مفاهیم بورس و اوراق بهادار» نوشته محمدرضا مهرانفر را به باشندگان معرفی کرد و پاسخگوی سوالات علاقمندان بود.

برساد-کامبیز رستمی

مطالب مرتبط با برچسب

کانون دانشجویان زرتشتی سمینار و کارگاه بورس برگزار می کند
کانون دانشجویان زرتشتی سمینار و کارگاه بورس را برگزار می کند. این سمینار روزهای آدینه 12 و 19 آبان ماه برگزار می شود.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها