دوشنبه, ۰۲ مهر ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، گزارش تصویری از آغاز سال تحصیلی در دبستان دینیاری در 8 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن ها, تصاویر, کارگروه ها  »   گزارش و تصاویری از گردهمایی انجمنها و نهادهای زرتشتی/ تغییرات پیشنهادی احوال شخصیه زرتشتیان بررسی شد
1,654 بازدید
۲۰ آبان ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۵
گزارش و تصاویری از گردهمایی انجمنها و نهادهای زرتشتی/ تغییرات پیشنهادی احوال شخصیه زرتشتیان بررسی شد

گزارش و تصاویری از گردهمایی انجمنها و نهادهای زرتشتی/ تغییرات پیشنهادی احوال شخصیه زرتشتیان بررسی شد

در بیست و هشتمین گردهمایی انجمنها و نهادهای زرتشتی سراسر کشور تغییرات پیشنهادی احوال شخصیه زرتشتیان که توسط انجمن موبدان تهران پیشنهاد شده بود، بررسی شد:

مجموعه آتشکده اله آباد و انجمن زرتشتیان اله آباد، آدینه ۱۹ آبان ماه، میزبان روسا و نمایندگان انجمنها و نهادهای زرتشتی سراسر کشور بود که گرد هم آمده بودند تا در بیست و هشتمین گردهمایی انجمنها شرکت کنند.

بخش اصلی نشست بیست و هشتم بر اساس دستور جلسه به بررسی پیشنهادهای انجمن موبدان تهران برای تغییر برخی از بندهای احوال شخصیه زرتشتیان بود، در این نشست نیمی از بندهای احوال شخصیه با حضور موبد مهربان پولادی و موبد سهراب هنگامی از انجمن موبدان تهران خوانده شد و باشندگان دیدگاه های خود را اعلام کردند به ویژه در بندهایی که انجمن موبدان پیشنهاد به تغییر آنها داده است، بررسی بیشتری صورت گرفت و پیشنهادهای مطرح شده از سوی انجمنها توسط نمایندگان انجمن موبدان جمع آوری شد تا بار دیگر توسط انجمن موبدان بررسی شود و پس از ویرایش در نشستی با حضور نمایندگان انجمنهای زرتشتی به رای گذاشته شود.

گفتنی است ۱۰ سال از آخرین تغییر احوال شخصیه زرتشتیان می گذرد و انجمن موبدان تهران با توجه به دعاوی شکل گرفته و پس از مشاوره و بررسی پیشنهاد تغییر برخی از بندهای احوال شخصیه را مطرح کرده که این پیشنهاد باید توسط انجمنهای زرتشتی مورد تایید قرار گیرد.

موضوعاتی دیگری نیز در این نشست مطرح شد که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد:

در مورد کارت شناسایی یکپارچه زرتشتیان، با توجه به اینکه بیشتر انجمنهای زرتشتی دیدگاه خود را در مورد آیین نامه پیشنهادی اعلام نکرده بودند، این آیین نامه مجددا در اختیار انجمنها ها قرار گرفت و از انجمنها خواسته شد تا پایان آذر ماه دیدگاه خود را در مورد آیین نامه ارسالی اعلام کنند و همچنین در یزد، انجمن زرتشتیان یزد برای بررسی آیین نامه از دیگر انجمنهای یزدی و انجمن موبدان برای بررسی آیین نامه دعوت کند.

همچنین مسئولیت برگزاری کارگروه وقف بر عهده انجمن زرتشتیان شیراز قرار گرفت تا این کارگروه به منظور تبادل اطلاعات انجمنها در مورد وقفیات تا دی ماه برگزار شود.

موسسه مهرآوران یسنا کویر یزد نیز پیشنهاد تاسیس سرای سالمندان یزد مطرح کرد که مورد تایید قرار گرفت.

 


برساد- رشید شهرت

مطالب مرتبط با برچسب

گزارش و تصاویری از گردهمایی انجمنها و نهادهای زرتشتی/ تغییرات پیشنهادی احوال شخصیه زرتشتیان بررسی شد
دستورجلسه بیست و هشتمین گردهمـــایی نمایندگان انجمــن ها و نــهادهای زرتــشتی سراسر کشور از سوی نماینده زرتشتیان اعلام شد.
گزارش و تصاویری از گردهمایی انجمنها و نهادهای زرتشتی/ تغییرات پیشنهادی احوال شخصیه زرتشتیان بررسی شد
بیست و هشتمین گردهمایی نمایندگان انجمنها و نهادهای زرتشتی سراسر کشور روز آدینه 19 آبان به میزبانی انجمن زرتشتیان اله آباد برگزار می شود.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها