پنجشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، اسامی کاندیداهای بازرسی انجمن زرتشتیان تهران در 5 ساعت قبل منتشر شده است .
»   نماینده زرتشتیان, ورزشی  »   سخنرانی نماینده زرتشتیان و وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ایران
1,007 بازدید
۲ آبان ۱۳۹۶ , ساعت ۱۵:۱۹
سخنرانی نماینده زرتشتیان و وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ایران

سخنرانی نماینده زرتشتیان و وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ایران

دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان در مجلس و سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای سخنرانی کردند.


بامداد سه شنبه دوم آبان ماه، دبیرستان انوشیروان تهران میزبان دانش آموزان سه مدرسه گیو، گشتاسب و انوشیروان و همچنین گروهی از مسئولان آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان بود.
دکتر اسفندیار اختیاری نماینده ایرانیان زرتشتی در این مراسم تاکید کرد که با توجه به فرهنگ ایرانی و اهمیت ورزش در این فرهنگ، باید به تقویت ورزش و ترتیب بدنی در آموزش و پرورش بپردازیم.
نماینده زرتشتیان در ادامه سخنانش افزود: متاسفانه به ورزش توجه زیادی نمی شود و این شرایط در بخش بانوان پررنگ تر است ما باید به تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی نگاه ویژه ای داشته باشیم.
همچنان که در فرهنگ ایران نیز توجه ویژه ای به سلامتی و تندرستی شده است، که نمونه مشهور آن بیت « زنیرو بود مرد را راستی زسستی کژی زیاد و کاستی» می باشد.
این ورزشکار و داور پیشکسوت در ادامه سخنانش گفت نتیجه ورزش کردن فقط پرورش اندام نیست بلکه ورزش و فعالیت های بدنی به دانش آموختن نیز ارتباط دارد به همین علت است که گفته اند عقل سالم در بدن سالم است. پس اگر کسی بدن سالمی نداشته باشد در دانش آموختن هم با مشکل مواجه می شود.
دکتراختیاری افزود: همه ورزشکاران ما ابتدا از داخل مدارس ورزش را یاد گرفته و در بزرگسالی به صورت حرفه ای آن را دنبال کردند. به عنوان نمونه هم می توانیم از تمام ورزشکاران و قهرمانان حرفه ای امروز نام ببریم.
این استاد دانشگاه از ضرورت تقویت ورزش در آموزش و پرورش گفت و یادآوری کرد تا به حال هر کاری که در این رابطه انجام داده ایم کم است و باید در این خصوص بیشتر کار کنیم تا شاهد ترویج ورزش در جامعه باشیم.
دکتر اسفندیار اختیاری در پایان سخنانش به تفاوت قهرمانی و پهلوانی اشاره کرد و افزود: شاید قهرمان شدن آسان باشد اما پهلوان بودن بسیار سخت است امیدوارم همه ورزشکاران کشور پهلوانانی واقعی باشند.
پس از سخنرانی نماینده زرتشتیان، وزیر آموزش و پرورش نیز به سخنرانی پرداخت وی نیز به اهمیت ورزش در زندگی مدرن امروزه گفت که در سلامت و دوری جوانان و نوجوانان از آسیبهای اجتماعی نقش دارد و همچنین در مورد المپیاد ورزشی درون مدرسه ای نیز افزود: یکی از ویژگی‌های المپیاد ورزشی درون مدرنسه‌ای این است که منتظر امکانات و تجهیزات و نیروی متخصص نمی‌ماند.

 
گزارش تصویری این برنامه به زودی در سایت برساد منتشر می شود.

مطالب مرتبط با برچسب

گزارش تصویری از افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در دبستان دینیاری
مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی دورن مدرسه ای دبستان دینیاری، یکشنبه 18 آذر ماه برگزار شد.
تصاویری از افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در دبستان جمشیدجم
افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در دبستان جمشید جم برگزار شد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • آخرین خبرها