یکشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، نشست دوره شاد و گفتگوی آبان ماه برگزار می شود در 5 ساعت قبل منتشر شده است .
»   تصاویر, دینی, گاهنبار, مراسم ها  »   گزارش تصویری از گاهان بار چهره ایاسرم گاه در شریف آباد(بخش نخست)
1,174 بازدید
۲۹ مهر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۰۰
گزارش تصویری از گاهان بار چهره ایاسرم گاه در شریف آباد(بخش نخست)

گزارش تصویری از گاهان بار چهره ایاسرم گاه در شریف آباد(بخش نخست)

چهارمین چهره گاهان بار سال، گاهان بار چهره ایاسرم گاه (ابتدای پاییز، زمان آفرینش گیاهان)  با همت و باشندگی همکیشان به صورت سنتی و خانه به خانه در شریف آباد اردکان یزد برگزار گردید.

موبدیاران ماهیاردهموبد، شاه بهرام بلیوانی و شهریار پورسرخابی نیز مسئولیت اوستاخوانی را برعهده داشتند. بخش نخست تصاویر این برنامه را در ادامه مطلب ببینید:

برساد- آرش ترکی شریف آباد

مطالب مرتبط با برچسب

گزارش تصویری از گاهان بار چهره میدیوزرم گاه در شریف آباد(بخش دوم)
اولین چهره گاهان بار سال جدید، چهره میدیوزرم گاه (زمان آفرینش آسمان) با همت و باشندگی زرتشتیان به صورت سنتی و خانه به خانه در شریف آباد اردکان یزد برگزار شد. موبدیار ماهیار دهموبد و موبدیار شابهرام بلیوانی نیز مسئولیت اوستا خوانی را بر عهده داشت. بخش دوم تصاویر این آیین را در ادامه مطلب ببینید:
گزارش تصویری از گاهان بار چهره میدیوزرم گاه در شریف آباد(بخش نخست)
اولین چهره گاهان بار سال جدید، چهره میدیوزرم گاه (زمان آفرینش آسمان) با همت و باشندگی زرتشتیان به صورت سنتی و خانه به خانه در شریف آباد اردکان یزد برگزار شد.
گزارش تصویری از گاهان بار چهره پیته شهیم گاه قدیم در شریف آباد
آیین گاهان بار چهره پیته شهیم گاه بر اساس گاهشمار قدیمی زرتشتیان در شریف آباد اردکان برگزار شد.
گزارش تصویری از جشن تیرگان بر اساس گاهشمار قدیمی در آتشکده شریف آباد
جشن تیرگان ( گاهان بار تیر و تشتر ) براساس گاهشماری باستانی بدون کبیسه به نیت تندرستی همه بهدینان  با همت و باشندگی همکیشان بامداد شنبه ششم آبان ماه درآتشکده شاه ورهرام ایزد شریف آباد اردکان یزد برگزار گردید. موبدیار ماهیاردهموبد نیز مسئولیت اوستاخوانی و گاهان بارخوانی را برعهده داشتند.

2 دیدگاه برای گزارش تصویری از گاهان بار چهره ایاسرم گاه در شریف آباد(بخش نخست)

 1. مهرداد
  +1

  دستان پر توان ارش عزیز بار دیگر توانست یکی دیگر از زیباترین و دل انگیز ترین مراسم که از سالهای دور از نیاکانمان برایمان به یادگار مانده است را به تصویر بکشد.چهره بشاش و نورانی تک تک هم بهرگان گهنبار که با شور و شوق،همبستگی و همازوری قابل تقدیر در این جشن بی پیرایه و بزرگ شرکت نموده اند را میتوان در تصاویر هنر مندانه جناب اقای ارش ترکی جستجو کرد. بیاییم حافظ این میراث گرانبها باشیم و قدر این لحظات خوب و روحانی شرکت درگهنبار منحصر به فرد شریف اباد را بدانیم .گاه گهنبار پشت و پناه همگیتان باد و هر ساله باشید.

 2. رستم
  0

  بسیار ممنون آرش جان

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

 • آخرین خبرها