یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، تصاویری از نقاشی روی سفال و کاغذ در مرکز سالمندان پوروچیستا در 24 دقیقه قبل منتشر شده است .
»   اتاق بازرگانی زرتشتیان ایران, انجمن ها, پردیس علم و فناوری, تصاویر, علمی, نماینده زرتشتیان  »   گزارشی از سمینار شرکتهای دانش بنیان در نخستین پارک علم و فناوری خصوصی کشور
860 بازدید
۱۷ مهر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۹
گزارشی از سمینار شرکتهای دانش بنیان در نخستین پارک علم و فناوری خصوصی کشور

گزارشی از سمینار شرکتهای دانش بنیان در نخستین پارک علم و فناوری خصوصی کشور

سیمنار شرکت های دانش بنیان، کارکردها و حمایت ها با حضور رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس و رئیس امور شرکتها و موسسات دانش بنیان در نخستین پارک علم و فناوری خصوصی کشور برگزار شد.

این نشست به همت اتاق بازرگانی زرتشتیان ایران شامگاه شنبه ۱۵ مهر ماه  با هدف آشنایی با شرکت های دانش بنیان و چگونگی تاسیس و کارکرد آنها تشکیل شد.

گاتهاخوانی خانم خادم و توضیحات و خیر مقدم دکتر اردشیریان مجری برنامه، آغازگر سمینار بود.

در ادامه دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان و رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس و از طراحان قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان به سخنرانی پرداخت و به مباحث کلیدی مرتبط با این شرکتها اشاره کرد.

سپس از دکتر سیدمحمد صاحبکار خراسانی معاون دکتر ستاری و رئیس امور شرکتها و موسسات دانش بنیان دعوت کرد که توضیحات کاملی را در مورد این شرکتها از ابتدا تا کنون ارائه دهد.

دکتر صاحبکار در ابتدای سخنانش به نقش مهم نماینده زرتشتیان در پایه ریزی طرح شرکت های دانش بنیان در ایران گفت همچنین به این نکته اشاره کرد که نخستین مراکز رشد و پارکهای علم و فناوری در ایران توسط دکتر اسفندیار اختیاری در یزد راه اندازی شده است.

وی همچنین از نقش دکتر اختیاری در طراحی و تصویب قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان گفت و این قانون ۱۳ ماده ای را که شامل معافیتهای مالیاتی، اعطای وام، معافیتهای سربازی و… هست را شرح داد و دفترچه ای را در اختیار باشندگان قرار داد که در این زمینه توضیحات تکمیلی را ارائه کرده است.

به گفته رئیس امور شرکتهای دانش بنیان تاکنون حدود ۱۱ هزار شرکت در روند ثبت نام قرار دارند که از این میان حدود ۳۵۰۰ شرکت بر اساس اولویتها پذیرفته شده اند و تحت حمایتهای مختلف قرار گرفته اند. البته هنوز تا سقف ۶۵ هزار شرکت دانش بنیان راه زیادی مانده است.

دکتر صاحبکار در بخش دیگری از سخنانش اظهار خوشحالی کرد که نخستین پارک علم و فناوری خصوصی کشور به همت و مدیریت دکتر اسفندیار اختیاری در پردیس علم و فناری تاسیس شده است.

در ادامه نوبت به پرسشهای باشندگان از دکتر صاحبکار رسید در پایان برنامه نیز دکتر اسفندیار اختیاری به معرفی پردیس علم و فناوری به عنوان نخستین پارک خصوصی کشور پرداخت و از مالک این ساختمان یعنی بنیاد خیریه سیروس یگانگی که مدیریت آن با مهندس رستم یگانگی است، با اهدا گل و یادبود سپاسگزاری کرد، همچنین از دکتر صاحبکار نیز تقدیر شد و باشندگان به بازدید از پردیس علم و فناوری پرداختند.

دکتر اردشیریان مجری سمینار

گاتهاخوانی خانم خادم

سخنرانی دکتر اسفندیار اختیاری، رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس

دکتر سید محمد صاحبکار خراسانی معاون دکتر ستاری و رئیس امور شرکتها و موسسات دانش بنیان

تقدیر از مهندس رستم یگانگی، مدیریت بنیاد سیروس یگانگی که مالک ساختمان پردیس علم و فناوری نخستین پارک علم و فناوری خصوصی کشور است.

مطالب مرتبط با برچسب

رنگ و نوآوری در پردیس علم و فناوری
سمینار تخصصی رنگ و نوآوری، آدینه 18 اسفند در پردیس علم و فناوری برگزار شد. این سمینار با سخنرانی آناهیتا عبد شریف آبادی، از ساعت 4 پسین آغاز شد.
سمینار تخصصی رنگ و نوآوری برگزار می شود
سمینار تخصصی رنگ و نوآوری آدینه 18 اسفند ماه به استادی آناهیتا عبد شریف آبادی برگزار می شود.
نشست آشنایی با دوره مدیریت پروژه برگزار شد
بامداد آدینه 20 بهمن ماه نشست آشنایی با دوره مدیریت پروژه حرفه ای برگزار شد.
نشست پایانی دوره تحلیل قصه برگزار شد
جلسهٔ پایانی دورهٔ تحلیل قصه و اهدای گواهینامه رسمی ایکوم و پردیس علم و فناوری برگزار شد.

2 دیدگاه برای گزارشی از سمینار شرکتهای دانش بنیان در نخستین پارک علم و فناوری خصوصی کشور

 1. ناشناس
  0

  به امید گسترش  چنین  پارکها و در کشورمان و درود به روان پاک دکتر اسفندیار یگانگی و سلامتی از فرزندانش که همچون پدر هستند و باید از کسانی تشکر کرد که در جهت  ایجاد اینگونه کارها هستند

 2. ناشناس
  0

  به امید اینکه چنین سمینارهای بیشتر صورت گیرد

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

 • آخرین خبرها