پنجشنبه, ۰۲ فروردین ۱۳۹۷
آخرین خبر با عنوان ، گزارش تصویری از آرامگاه زرتشتیان کرمان در روز اول فروردین در 9 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن زرتشتیان یزد, انجمن ها, علمی, فرهنگی  »   تقدیر از رتبه های برتر کنکور در آیین سالگرد درگذشت روانشاد دکتر شاه جهان جم زاده
1,013 بازدید
۲۷ امرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۵۳
تقدیر از رتبه های برتر کنکور در آیین سالگرد درگذشت روانشاد دکتر شاه جهان جم زاده

تقدیر از رتبه های برتر کنکور در آیین سالگرد درگذشت روانشاد دکتر شاه جهان جم زاده

چهاردهمین آیین سالگرد درگذشت روانشاد دکتر شاه جهان فریدون جم زاده، پسین چهارشنبه ۲۵ امرداد ماه در تالار بزرگ چمی یزد برگزار شد.

در این مراسم که به همت انجمن زرتشتیان یزد برگزار شد، همانند سالهای گذشته بنامگانه روانشاد دکتر شاه جهان جم زاده از دو رتبه برتر زرتشتیان یزد در کنکور ۱۳۹۵ تقدیر به عمل آمد.

در ابتدا، آیین آفرینگان خوانی توسط موبدان کاووسیان زاده و کیانی برگزار شد، سپسبه یک دختر و یک پسر زرتشتی که در کنکور سال گذشته بهترین رتبه را در میان زرتشتیان یزد کسب کرده اند هدیه ای پیشکش شد. خانم آرزو غریب شاهی و آقای افشین تشکر امسال مورد قدردانی قرار گرفتند، همچنین از آقای آرشام بلیوانی که به همراه تیم رباتیک دانشگاه آزاد یزد در مسابقات بین المللی ناگویا ژاپن مقام نخست جهان را کسب کرده است تقدیر شد.

گفتنی است روانشاد دکتر شاه جهان فریدون جم زاده  ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۲۹۸ در شهر یزد دیده به جهان گشود وی کوچکترین فرزند فریدون و لعل بود، وی دوران مدرسه را در مدرسه کیخسروی و دبیرستان مارکار یزد می گذراند و در امتحانات نهایی سال دیپلم، مقام نخست استان را کسب می کند، همچنین بورسیه تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه تهران را به دست می آورد.

در سال ۱۳۲۵ با همایون خسروی ازدواج می کند. وی سپس به ریاست بیمارستان شرکت ملی نفت ایران انتخاب می شود و چندین سال در استان خوزستان و زندگی می کند و پس از ۳۳ سال و در سال ۱۳۵۶ بازنشسته می شود و در نهایت ۲۵ امرداد ۱۳۸۲ چشم از جهان فرو می بندد.

به یاد آن روانشاد، خانواده جم زاده هر سال هدایایی را به دو نفر از برترین رتبه های کنکور پیشکش می کنند.

 

 

 

 

مطالب مرتبط با برچسب

2 دیدگاه برای تقدیر از رتبه های برتر کنکور در آیین سالگرد درگذشت روانشاد دکتر شاه جهان جم زاده

  1. +1

    روح آن شادروان شاد و توفیق قبول شدگان  را از درگاه اهورامزدا خواستارم

  2. Parviz Malekpour
    +1

    روانش شاد و بهشت برین جایگاهش باد. اعتبار زرتشتیان بدون شک بدلیل خدمات ارزنده چنین بزرگوارانی بدست امده و باید سرمشق همه ما بشود .یادش گرامی باد .

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها