پنجشنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۶
»   درگذشتگان  »   تصاویری از آیین پرسه روانشاد همایون بهی کیش
905 بازدید
۲۱ امرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۷:۴۶
تصاویری از آیین پرسه روانشاد همایون بهی کیش

تصاویری از آیین پرسه روانشاد همایون بهی کیش

آیین پرسه روانشاد همایون بهی کیش پرستار پیشین درمانگاه یگانگی، روز آدینه ۲۰ امرداد ماه در تالار ایرج برگزار شد.

زندگی نامه آن روانشاد را به روایت فرزندش سیمین در ادامه مطلب بخوانید.

روان‌شاد همایون بهی‌کیش سال ۱۳۱۱ در شهر یزد زاده شد. پدر وی روان‌شاد رستم مشهور به رستم پهلوان و مادر روان‌شاد مهستی نام داشت. وی گرایش به رشته‌ی پزشکی داشت، پس با تلاش به آموختن در این رشته پرداخت. در سال ۱۳۳۱ به کسوت پرستار بخش جراحی بیمارستان گودرز یزد در آمد. روان‌شاد همایون بهی کیش، نخستین بانو‌ی زرتشتی است که در بیمارستان گودرز یزد سرگرم کار شد. پزشکان و متخصصان ایرانی و خارجی بیمارستان همچون روان‌شاد دکتر هرمان، رییس بخش جراحی از آلمان و پزشک برجسته‌ی هازمان زرتشتیان دکتر پوروشسب، روان‌شاد همایون بهی کیش را هماره پرستاری کارآمد می‌نامیدند.

زنده‌یاد  بهی‌کیش در سال ۱۳۳۴ با روان‌شاد بمان فرامرزیان پیمان زناشویی بست و رهسپار تهران شد و حاصل این ازدواج سه فرزند به نام‌های سیمین‌، بهنام و سیما است.

همایون بهی‌کیش سال ۱۳۴۸ در درمانگاه یگانگی تهران در کسوت پرستار به خدمت هازمان زرتشتی پرداخت و پس از ۲۴ سال خدمت در سال ۱۳۷۲ بازنشسته شد. وی از دهشمندان و نیکوکاران هازمان زرتشتی بود و پیوسته به نیازمندان رسیدگی می‌کرد و با سازمان بین‌المللی یونیسف در تهران نیز همکاری داشت.

روان‌شاد همایون بهی‌کیش روز ورهرام ایزد برابر با ۱۶ امرداد سال ۱۳۹۶ خورشیدی به‌شوند کهولت سن در بیمارستانی در تهران دیده از جهان فرو‌بست.

دکتر اسفندیار اختیاری و تارنمای برساد  درگذشت آن روانشاد را به خانواده و نزدیکانش آرامش‌باد می‌گوید. روانش شاد، یادش گرامی باد.

1

photo_2017-08-12_22-12-59

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

مطالب مرتبط با برچسب

5 دیدگاه برای تصاویری از آیین پرسه روانشاد همایون بهی کیش

 1. مهین
  0

  گزارش گر عزیز اگه یک عکس از خدابیامرز همایون بهی کیش میگذاشت گزارش کاملتر وبهتری می شد وکسانی که ایشان را به نام نمیشناختند ولی از خدمات این بانو گرامی بهره بردند هم متوچه فقدان ایشان می شدند.

 2. 0

  روحش شاد، یادش گرامی ،تسلیت به همه خانواده،فامیل، دوستان،همکاران سابق وهر کسی که او را می شناخت

 3. 0

  خدمات ارزنده روانشاد هما یون بهى کیش  به هازمان  زرتشتى در درمانگاه یگانگى را فراموش نمیکنم ،،،روانش شاد  و بهشت برین جایگاهش باد ،،،،،با ارامش باد به همه خانواده وفرزندان ابهشتىروان 

 4. 0

  با تشکر از شما پزشک عزیز زرتشتی دکتر بهناز ماوندادی که یاد این خدمتگذار به جامعه را فراموش نکردید، روان درگذشتگان شما شاد

 5. 0

  مهین خانم، امید است این مشکل حل شود

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

 • آخرین خبرها